Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymyślone przez Wilsona kopnięcia boczne ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_snake19
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Wymyślone przez Wilsona kopnięcia boczne ?
Cześć, na czym polega wymyślone przez Dona "dragona" Wilsona kopnięcia boczne, czym sie różni od zwykłego side kicka ?

Gdzie można je zobaczyć, jakeś linki z filmikami, zdjęciami tego kopnięcia.

Pozdrawiam !!!
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymyślone przez Wilsona kopnięcia boczne ?
Nie wiem na czym polega kopnięcie boczne wymyślone przez Wilsona (to po co się wypowiadasz??? :) ) bo to co widziałem na filmiku umieszczonym poniżej to niekoniecznie jest jego patent ponieważ jest znane w kick-boxingu, karate, taekwondo i jeszcze innych sztukach i systemach walki, a wymyślone zostało z pewnością dużo wcześniej niż się Wilson urodził. To tajemnicze kopnięcie nie zadziałało też na Marka Piotrowskiego, bo odebrał Dragonowi pas mistrza. Myślę, że raczej stosuj się sumiennie do rad swojego trenera, a będziesz kopał dość skutecznie stosując standardowe techniki.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymyślone przez Wilsona kopnięcia boczne ?
Zaczyna się od yop chagi (czyli sidekick), na ringu i worku, potem w drugiej części
na ringu to już goro chagi (kopniecie zahaczające) a po nim (dwa razy w powietrze goro z dollyo powrotnym)

yop to najsilniejsze z kopnięć ale najtrudniejsze za wszystkich (chyba) do nauczenia, mało kto je wykonuje poprawnie
faktycznie Wilson raczej go nie wymyślił ale umiał je wykonać poprawnie i wykorzystywał w walce, co się rzadko zdarza
  • 0

budo_kwiat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 979 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymyślone przez Wilsona kopnięcia boczne ?
Mam wrażenie, że to co stosował w walce Don "Dragon" Wilson to dość powszechnie używane w kick boxingu kopnięcie boczne z nogi wykrocznej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024