Skocz do zawartości


Zdjęcie

krav maga:kto tu kłamie?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
Dobry post. Chętnie zobaczylibyśmy te filmy o których piszesz...
Co do studentów typu "pani Ala" to nie przesadzałabym... Owszem zdarzają się tacy, ale są zdecydowanie w mniejszości.
  • 0

budo_ghostrider
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
Wpiszcie w youtube "kapap" i wyskoczy tego trochę. Na jednym filmiku były naprawdę sensowne sceny z użyciem technik SD i noża. Nie pamietam opisów wszystkiego co oglądałem ostatnio bodaj o 3:00-ciej nad ranem... ;/ Za to pod propagandówką jakiejś "Kapap Academy" niezły koment świadczący o tym, że gówno komercji rozlewa sie nie tylko po polskim podwórku;

"It's Amazing to see how after a one week training with Kapap Academy Instructors course, suddenly Mr. David Cemul and Mr. Alain Cohen from France became Kapap Grandmasters and selling it as Krav Maga. I guess bullshit still flies around with wannabees."

Zdaje się, że także Francja ma swoich panów X i Y, "niepokonanych specjalistów prosto z Izraela od prawdziwej krav magi i rzutów niedźwiedziem polarnym do celu";D

Za to od znajomego izraelskiego żołnierza dowiedziałem się że, cytuję;

"Jest w Izraelu kilka szkół krawmagi afiliowanych przy wojsku jak swego rodzaju wsparcie obrony cywilnej. Przypuszczam, że te szkoły udzielają czegoś w rodzaju licencji zagranicznym programom treningowym"

I o co tyle hałasu? Aha, i wg. niego krav to po prostu okrojone kapap na użytek cywilny. Zresztą chyba nawet nie wszyscy wojskowi kojarzą krav z nazwy... ;D

Więc jak- Krav we Wrocku jest do polecenia, czy lepiej szukać kogoś od FMA i dać sobie spokój? Btw- na koniec polecam filmik "Dont mess with kapap Academy sheep" ;D
  • 0

budo_brodaty krasnal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
Panowie, świetny temat:, kto tu kłamie? :)
Moim zdaniem podstawowy problem i cały ten szum o Krav Maga powstał za sprawa jednego człowieka T. Adamczyka.
Niestety wartości powiedzmy materialne tak przysłoniły się mu horyzont, iż szczytne wprowadzenie nowego systemu do polski zostały zniweczone.
Dlaczego?
Pewnie należałoby rozpocząć od początku

Krav Maga po hebrajsku znaczy dokładnie tyle, co „walka wręcz” mój znajomy będąc w Izraelu chciał się pochwalić, iż ćwiczy Krav Maga. Zapytany, jaki sport uprawia odpowiedział Krav Maga, na co dostał pytanie, ale co?: Judo, karate, boks itp. zgłupiał.
Karmiony papka informacyjną w Polsce na temat Krav Maga wydawało mu się, iż nierozłącznie nazwa ta jest związana z Izraelem, a tu niespodzianka.
W Izraelu tak jak w Polsce jest bardzo dużo „Szamanów”, którzy wykorzystują chwytną nazwę Krav Maga.
T. Adamczyk na początku współpracował z R. Douieb, (który to do lat 80 uczył się w Israeli Krav Maga Association i miał ich rekomendacje) obecnie jej nie posiada, ale na pewno bliżej mu do Izraeli Krav Maga.Następnie T. Adamczyk skumał się z Eyalem, bo nie musiał poddawać się weryfikacji, czyli nie musiał zdawać egzaminu (u R. Douieb niestety musiałby) i tak stworzyli własna firmę.
Nik nie zna Eyala w Izraelu i jego organizacja nie jest tam zarejestrowana (rozmawiając z W. Kopciem, który to był zaproszony przez Eyala do Izraela- stwierdził, iż tylko była to wycieczka krajoznawcza z elementami samoobrony).
T. Adamczyk manipulując faktami i ucząc ludzi SWOJEGO systemu samoobrony błędnie wyprowadził nazwę, Kraw Mga, – Czyli walka wręcz do Polski.
Izraelska walka wręcz to jest system który został stworzony przez Izraelczyków )IMiego.
Niestety wspomniany Pan wraz ze swoim wspólnikiem biznesowym Eyalem rozpowszechnili nazwę Krav Maga w Europie jednocześnie doprowadzając do mylnego kojarzenia ich nazwy z oryginalnym systemem Izraelski, jednocześnie tworząc rodzaj Macdonalda.
Co do Kapap to twór nieudolnego zbitku technik a przeglądając filmiki w Internecie osoby, które maja pojęcie o sportach kontaktowych od razu rozpoznają, iż pokazywane tam techniki są, co najmniej niewyćwiczone przez osoby, które to demonstrując nie wspominając o aspektach ich przydatności? Kompletna Bzdura!!!
I Tak T. Adamczyk KŁAMIĄC WYPACZYŁ CAŁY OBRAC IZRAELSKIEJ WALKI WRĘCZ.
A teraz zapraszam do polemiki zwłaszcza przez osoby, które były w Izraelu i co nieco widziały i doświadczyły. Proszę nie odnosić się do systemu Krav Maga propagowanego przez T. Adamczyka bo nie jest on Izraelską walką wręcz.
Pozdrawiam
  • 0

budo_ghostrider
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
"14 maja 1941 Brytyjczycy uformowali pierwszą jednostkę Izraelskich Sił Specjalnych znaną jako Palmach (lub Pal'mach, skrót od plugot machatz="pluton uderzeniowy"). Jednostka ta ćwiczyła pod brytyjskim nadzorem i miała posiadać ok. 1000 bojowników, lecz Haganah przekroczyła to ograniczenie i wyćwiczyła ok. 3000 ludzi, aby uczynić z niej zalążek przyszłej armii Izraela. Trening komandosów z Palmach nosił nazwę kapap ("walka wręcz", skrót od krav panim l’panim="walka twarz w twarz"). Kapap nie był jednolitym systemem, lecz programem szkolenia obejmującym rygorystyczne ćwiczenia fizyczne, strzelanie, posługiwanie się materiałami wybuchowymi, radiokomunikację, umiejętność przetrwania w trudnych warunkach, pierwszą pomoc i znajomość języków wroga. Trening walki wręcz był kombinacją zachodnich systemów walki, takich jak boks, zapasy, walka nożem i pałką nauczane w brytyjskiej armii. Nie było wówczas specjalnego określenia na samą walkę wręcz."

To też "bzdury"...?

Może ktoś mi napisze wreszcie coś rzeczowego i na temat o krav we Wrocku. Już nie będe pisał o kolegach w Izraelu, bo się okaże że oni jacyś wirtualni, skoro żaden prawdziwy ekspert ich nie widział :twisted: Nie mają atestu, oni tylko walczyli na wojnie :twisted:
  • 0

budo_brodaty krasnal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
Sam system Krav Maga powstał przed II wojną światową w momencie zagrożenia przez bojówki faszystowskie to fakt sprawdzony!
A ty przestań cytować teksty z Internetu, :) a może masz może jakiś bezpośredni przekaz od znajomego żołnierza z Izraela, bo gdybyś faktycznie,miał to byś wiedział, co to jest Izraeli Krav Maga. Jednocześnie wiedziałbyś również, że w wielu jednostkach tak jak u nas są instruktorzy, którzy uczą jako podstawowego systemu wlaki wręcz judo. Wiedziałbyś również, jakie jest oficjale stanowisko rządu Izraela i kto z jego ramienia przygotowuje instruktorów walki wręcz.Więc może więcej faktów tych sprawdzonych, a mniej głupot.
  • 0

budo_ghostrider
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!

bo gdybyś faktycznie,miał to byś wiedział, co to jest Izraeli Krav Maga.


8O 8O 8O 8O 8O Fuck... nastepne forum nawiedzonych ;/ Ledwo zaczałem, a już się odechciewa pisać ;] Tak mam KONTAKT (nie w ścianie), a kolega- żołnierz NIE WIE, co to jest słynna Israeli Krav Maga. Jak on może... ! Wniosek z tego jeden- nie jest prawdziwym izraelskim żołnierzem, choć być może jeszcze o tym nie wie.... ;] A tekst był na internecie i owszem, w książce o historii izraelskiego wywiadu też sa zbliżone dane. I co z tego? Dobra, o nic juz nie pytam, i tak nie poznam niczego nowego poza emanacjami ego ekspertów. Buhehe, "oficjalne stanowisko" - a to rząd Izraela zajmuje się takimi pierdołami jak systemy walki wręcz że aż wydaje "oficjalne stanowiska", mając na karku Hamas, Hisb'Allah, różne poj.. brygady męczenników, Irańczyków etc. etc....? Może jeszcze wysyła laurki ambasadom i zwołuje konferencję prasową (!!) Szczerze mówiąc, jakoś trudno mi w to uwierzyć.
  • 0

budo_brodaty krasnal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
To zadaj sobie chłopie proste pytanie? :?:
kto gdzie szkoli isntruktorów walki wręcz w wojsku izraelskim?
sami sie szkolą, a moze umiejetnosci wysysaja z mlekiem matki :)
o jo joj az szkoda pisac
  • 0

budo_ghostrider
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
Może szkolić ich mnóstwo ludzi od co najmniej 4 -ech systemów wymienionych nawet na tym forum. I wcale nie muszą znać tego jako Krav Maga, tak jak mój kolega, którego szkolili właśnie w kapap. Tak twierdzi, a ja nie mam powodu żeby mu nie wierzyć.

...a może ktoś kto chodzi na krav we Wro napisze coś o swoich doświadczeniach? Wiem, Cartagina necesse delendem... [Inne zagadnienia już mnie nie interesują, eksperci niech ciesza się, że oni wiedzą a ja nie- tylko niech juz o tym nie piszą, please.] 8)
  • 0

budo_brodaty krasnal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
Oj przestań już wypisywać rzeczy, o których nie masz pojęcia, zalecam lepiej spytaj swojego kolegi żołnierza, a ja swojego z MARSA, :) bo ostatnio szepnął mi, iż ich tez szkolą w Kapap.
A może twój kolega żołnierz to przebrany bojownik Hamasu, trochę więcej logiki
Zaraz pewnie napiszesz isz znasz Babcie kolegi, a ojciec walczył w wojnie 6 dniowe, a jego dziadkowie oooooo a ich pies zagryzł tuzin Palestyńczyków
:) :)
  • 0

budo_brodaty krasnal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
Specjalnie dla Ghostridera
"odi profanum vulgus et arceo"
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!

...a może ktoś kto chodzi na krav we Wro napisze coś o swoich doświadczeniach?


ten temat był poruszony w wątku o Sawickim, gdzieś na stronie 9, ale też nie dowiesz się niczego konkretnego. Jeśli chcesz tamto czytać to od razu łyknij waleriany, bo inaczej nie wyrobisz...
  • 0

budo_brodaty krasnal
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
I tu giroj ma rację
wielki B.......
chociaz to bardzo ciekawe jeden człowiek narobił tyle bałaganu :P
  • 0

budo_ghostrider
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!

Zaraz pewnie napiszesz isz znasz Babcie kolegi, a ojciec walczył w wojnie 6 dniowe, a jego dziadkowie oooooo a ich pies zagryzł tuzin Palestyńczyków


Litości...Człowieku, czy wydaje ci się, że ja to zmyśliłem? Dobrze, nie zamącam dobrego samopoczucia, jesteś piękny, mądry charyzmatyczny i wszyscy biją brawo. Ech te fora internetowe, igrzyska bezinteresownej bufonady ;] A mod chyba śpi. Zresztą znalazłem gdzieś lepsze źródło informacji. Kuzynkę babci kolegi żołnierza, która w zaufaniu zdradzi mi sekretne techniki tajemnej żydowskiej sztuki walki hava nagila. Sayonara 8)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!

A mod chyba śpi


Nie mod nie śpi tylko nie ma juz sily czytać różnego rodzaju wypocin.

Moim zdaniem najlepiej sie spotkać osobiście i sobie w oczy wyjaśnić problemy - VB wszystko przyjmie.

pozdrawiam
RJ
  • 0

budo_ghostrider
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
Wie pan, ja zacząłem tu pisać, bo się chciałem czegoś dowiedzieć- 8-my post, nadal wiem niewiele w kwestii która mnie interesowała, a wdałem sie w bezsensowną polemikę z osobnikiem kurującym swoje ego metodą traktowania niezorientowanych internautów jak dzieci z piaskownicy. W międzyczasie przejrzałem nieco dokładniej wątki dedykowane krav, i widać że zagadnienia merytoryczne dawno poległy tu w starciu z chorymi ambicjami, niezdrowymi emocjami i wzajemnym kopaniem dołków pod sobą. Co niezorientowanego człowieka prowokuje do jednego wniosku- trzymaj się z dala od KM, a przynajmniej w Polsce! Tak też zrobię, są inne SW, są też inne miejsca zdobywania informacji niż VB, etc. etc. Pozdrawiam, i no cóż- szczerze współczuję pełnionej funkcji ;] Mod na tym forum to ktoś między psychiatrą a bramkarzem- i jeszcze nie płacą... ;/Osobnikom traktującym pytających internautów per plebs (Odi profanum...) - "Jeśli jesteś gentlemanem, wiesz wszystko (co należy)- jeśli nie jesteś- cokolwiek wiesz, tylko ci zaszkodzi"O. Wilde.
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
krav maga to nie bla bla na forum, mimo wszystko.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
A ja proponuję,

Zyczę wszystkim kolegom, pardon i kolezankom również udanego Sylwestra a przede wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

:paker:
  • 0

budo_borys-wodzu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
"T. Adamczyk KŁAMIĄC WYPACZYŁ CAŁY OBRAC IZRAELSKIEJ WALKI WRĘCZ".....skoro jeden człowiek-T.Adamczyk zdołał "wypaczyć obraz całej izraelskiej walki wręcz"to SZACUNECZEK dla niego :) albowiem nie lada to wyczyn!:).......a jeśli do spółki z Yanilovem zabałamucili z pół Europy i jeszcze kawałek świata to już doprawdy SZOK! ale ale.......jest przecież jeszcze israeli k.m. i kapitan S. z wierną czeredą pomocników-asystentów ,którzy na pewno ruszą z pomocą zabałamuconym instruktorom nauczającym zwykłej"popularnej krav maga" :) i wyciągną do nich pomocną dłoń! :wink:
  • 0

budo_grot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
borys -wodzu po pierwsze:
jeśli nik nie ma pojęcia na temat nowego zagadnienia to łatwo GO okłamać
po drugie skoro tak mocnao naskakujesz na Sawickiego to zacytuje tu słowa moda:
[/quote]ale pewnie cię na to niestać bo doskonale wiemy iż wypisujesz bzdury.
Proponuję ignorować gościa
  • 0

budo_grot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: krav maga:kto tu kłamie?!
chodzi oczywiście o Moim zdaniem najlepiej sie spotkać osobiście i sobie w oczy wyjaśnić problemy


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024