Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Tak na wstepie nie cwicze karate pod ulice ,ale trenuje wiele lat knock-down i stwierdzilem tylko fakt ze mozesz byc mistrzem Kyokushinu , Oyama , Fudokanu czy Shotokanu to w walce ulicznej ktora wedlog mnie jest najbardziej realna ,trening tylko karate nie zawsze Ci wystarczy. :lol:
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

Moje zdanie jest takie że pełnowartościowy wojownik powinien ćwiczyć przekrojowo i oprócz karate powinien orientować się w walce w parterze



Zgadzam sie...na innym forum napisalem podobny post.

Ja cwicze bardzo duzo parteru i moim zdaniem jest on niezbedny w SW.
  • 0

budo_cyklonpoznan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance team / P-Ń
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

Jesli ktos mowi ze parter mu jest nie potrzebny albo ze jest taki dobry w stojce ze zaden "lapacz" mu nic nie zrobi bo zatrzyma go na dystans to znaczy ze nigdy nie walczyl na ulicy i nie ma pojecia o tym temacie. Pozdrawiam Maxximus oby Wszyscy "uderzacze" tak mysleli.


zgadzam się w 100% ;] luta livre jest przede wszystkim wszechstronne :) stójka+parter=sukces
  • 0

budo_shamannn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Parter - oczywiscie :!: Na ulicy nawet jesli nie bedziesz sprowadzal na glebe, coz reguly jest ryzykowne, to musisz wiedziec jak sie przed sprowadzeniem skutecznie obronic (wiedziec czyt. umiec) i jak z takiej sytuacji szybko sie wygramolic. To wszystko tylko przez trening z parterowcami - wiekszosc ludzi mimo wszystko nie reaguje instynktownie butem na wejscie w nogi np (poza Cro Copem ;) ) wiec nie ma na tym co polegac...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Jeśli chodzi o ulicę to wszechstronność czyli stójka i parter, uderzanie i grappling... Jestem typowym uderzaczem, ale moja ulubiona grupa technik to gołe duszenia. Wiem że jest w tym sprzeczność, ale tak się jakoś złożyło.
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

a Ty trenujesz tylko pod ulice Question

moim zdaniem tracisz czas

zreszta nie czuje powolania zeby naprostowywac skrzywienia

pozdro Cool


człowieku, trochę powściągliwości proszę. ćwiczyć pod ulicę znaczy też ćwiczyć dla samoobrony, nie zapominaj o tym....
... mądralo
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

człowieku, trochę powściągliwości proszę. ćwiczyć pod ulicę znaczy też ćwiczyć dla samoobrony, nie zapominaj o tym....
... mądralo


tyle motywacji ilu adeptow

sorki za zbyt ostra opinie
ja po prostu bym nie mogl trenowac tylko po to aby moc komus wklepac czy miec pewnosc ze sie obronie
zbyt ciezki trening, za duzo wyrzeczen, rezygnacja z wszelkich uzywek, poswiecanie kilkunastu godzin w tygodniu na trening zamiast na piwko z kumlami czy spotkanie z dziewczyna
dla mnie to zbyt wiele zeby robic to tylko po to aby np. na foum moc napisac ze pewnie jestem w stanie obronic sie przed przecietnym dresiarzem
zwlaszcza ze do samoobrony wystarczy baton za 40 PLN

ale to tylko moje zdanie moja motywacja
kazdy ma inna
nie wnikam jaka...

pozdro
  • 0

budo_łyba
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kambodża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Ja uważam że parter jest bardzo dobrym uzupełnieniem karate, sam z kumplami oglądałem szkoleniówki Basa Ruttena i potem sie ćwiczyło na salce od JUDO :)
  • 0

budo_wild_animal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sodoma a czasem i Gomora
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

wiekszosc ludzi mimo wszystko nie reaguje instynktownie butem na wejscie w nogi np (poza Cro Copem ;) ) wiec nie ma na tym co polegac...


Jest tyle zajebistych sposobów zejścia do parteru, a większość ciągle tylko wejście w nogi, wejście w nogi...

Każdy rzut można potraktować jako wejście do walki w parterze, a w samoobronie czasem może już po takim "zejściu" nie być potrzeby kontynuować... ( głowa i chodnik nie zostały stworzone do współżycia :) ).
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

Każdy rzut można potraktować jako wejście do walki w parterze, a w samoobronie czasem może już po takim "zejściu" nie być potrzeby kontynuować... ( głowa i chodnik nie zostały stworzone do współżycia :) ).

Tia, koshi guruma z zejściem do kesa gatame... tylko, że łokieć i chodnik też nie zostały stworzone do współżycia. I bądź tu mądry. ;)
  • 0

budo_genesius
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 435 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Najwyższej Półki
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
hmm...
A ukiwaza??
Sam sobie nic nie zrobisz...
A przeciwnika na chodniku mozesz nawet zabic, jezeli spadnie na glowe...

Chociaz wlasnie dlatego bym to odradzal...
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

Jestem ciekawy co sądzicie o walce w parterze i czy z waszych doświadczeń wynika że warto czy raczej nie warto tym sobie zawracać głowę.

To stare pytanie pt. wszechstronność czy specjalizacja: żeby ćwiczyć parter, należy przeznaczyć na to przynajmniej jeden trening w tygodniu - czyli kosztem karate...
Co do treningu pod zawody, to pytanie w jakich formułach chcemy startować: w semi-kontakcie, full-kontakcie czy knock-downie (gdzie trening parteru to strata czasu + "niesportowe" nawyki np. łapanie za nogi) czy też w jakiejś odmianie mma (gdzie bez parteru nie mamy za bardzo czego szukać)...
Co do walki na ulicy to wszystko zależy z kim, kiedy i w jakich okolicznościach będziemy mieli nieszczęście się zmierzyć = mi zasadniczo "realny" parter przydał się raz w życiu, jak leżąc na jezdni musiałem bronić się przy użyciu Yoko-geri przed kopiącym napastnikiem (potem się podniosłem inkasując kopa w ramię i wpakowałem do zwarcia) ale było to raczej karatecki niż bjj parter... W życiu raz dźwigniowałem kolegę ze studiów, innego w pracy poddusiłem w poszturchiwanko-przepychankach = ale to raczej nie było na serio...
Trenować parter lubię, tzn. daje mi to satysfakcję, poza tym dobrze rozwija siłę chwytu i przedramion, oraz wytrzymałość...
Pozdr!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024