Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Jestem ciekawy co sądzicie o walce w parterze i czy z waszych doświadczeń wynika że warto czy raczej nie warto tym sobie zawracać głowę.
Można gdybać czy wygra walkę karateka czy ćwiczący kung fu czy kick boxing, czy wygra adept shotokanu czy kyokushin, ale wszelkie wątpliwości rozwieje zawodnik luta livre co wiele razy udowodniono. Z moich obserwacji wynika niestety że zawodnicy ćwiczący takie własnie formy walki wygrywają z przedstawicielami innych systemów walki karate, boksu itp. Jeżeli ktoś ćwiczy karate dla siebie tylko jako sztukę walki to takim osobą nie zawracam głowy. Nie chce zawracać głowy również tym którzy twierdzą ża znają bunkai-e wszystkich kata albo mają seikeny jak bochenki chleba i to wystarczy.
Moje zdanie jest takie że pełnowartościowy wojownik powinien ćwiczyć przekrojowo i oprócz karate powinien orientować się w walce w parterze oraz że powinien doznać niemiłych wrażeń jakie dostarczają ciosy w ostrej walce ponieważ to wzmacnia psychikę pod warunkiem że po takich ciosach ma jeszcze ochotę na trening.
Ja chcę się czuć w miarę konfortowo jeżeli jakić zapaśnik sprowadzi mnie do parteru a nie wpadać w panikę. Jestem ciekawy czy karate ćwiczycie pod sport,sztukę, może zdrowie.
Ja ćwiczyłem pod sport i samoobronę teraz bardziej skłaniam sie do ćwiczenia karate jako sztukę,ale wiem że bez znajomości walki w parterze czułbym cię jak ryba na plaży...
  • 0

budo_białyjnr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
trenowałem przez 4lata judo...wiec parter mam dosc dobrze opanowany ale nie jest to perfekcja!! wygralem duzo walk przez trzymania duszenia a takze dzwignie...lecz w judo raczej stawialem na stojke niz na parter...w parterze walczylem dosc pasywnie :? tak sobie mysle czy po polaczeniu mojej techniki judo i karate powstało by jakies ju-jitsu hehe a moze w mma sprobowac swoich sił??heh zobaczymy...a co do jeszcze jednego pytania to....ja trenuje raczej pod sport...chce czerpac przyjemnosc nie tylko z samego trenowania...ale tez z osiaganych wynikow
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

.
Moje zdanie jest takie że pełnowartościowy wojownik powinien ćwiczyć przekrojowo i oprócz karate powinien orientować się w walce w parterze oraz że powinien doznać niemiłych wrażeń jakie dostarczają ciosy w ostrej walce ponieważ to wzmacnia psychikę pod warunkiem że po takich ciosach ma jeszcze ochotę na trening.

zgadzamy sie w naszym zdaniu
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Witam. Mam pewne doświadczenia w Walce w parterze
:twisted: :twisted: :twisted: i uważam że jest to umiejętność bardzo przydatna. Jeżeli chcemy być wszechstronni, to tak jak napisałeś, musimy trenować przekrojowo. U nas bawimy się świetnie w parterze. Nie jesteśmy super specjalistami, ale staramy sie nadrabiać wszelkie zaległości. Pozdrawiam!!!!!!!
  • 0

budo_tedo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 988 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
U NAS czyli w Żarach!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_białyjnr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
ooo tak macie 100% racji parter przydaje sie i to bardzo....znam to z doswiadczenia :D pozdrowko
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Tez cwicze parter, ale skupiam sie na tym jak z niego wyjsc gydy jestem do niego sprowadzony. Trenuje karate walcze w stojce nie przepadam za turlaniem sie po ziemi ale tak jak inni na tym forum uwazam ze trzeba cwiczyc przekrojowo.Trenuje z zawodnikami Sambo.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Warto. Niezależnie od tego, czego kto szuka w karate, zawsze warto mieć jakieś pojęcie o rzeczach, o których wcześniej się pojęcia nie miało. Zawsze warto się rozwijać, nawet jeśli parter miałby zostać sprawą całkiem poboczną.
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Pewnie, że tak.Jak najbardziej warto.Ja ososbiście uważam, że nawet potrzeba!
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
no zawsze sie moze przydac parterek
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

Moje zdanie jest takie że pełnowartościowy wojownik powinien ćwiczyć przekrojowo i oprócz karate powinien orientować się w walce w parterze oraz że powinien doznać niemiłych wrażeń jakie dostarczają ciosy w ostrej walce ponieważ to wzmacnia psychikę pod warunkiem że po takich ciosach ma jeszcze ochotę na trening.
Ja chcę się czuć w miarę konfortowo jeżeli jakić zapaśnik sprowadzi mnie do parteru a nie wpadać w panikę. Jestem ciekawy czy karate ćwiczycie pod sport,sztukę, może zdrowie.
Ja ćwiczyłem pod sport i samoobronę teraz bardziej skłaniam sie do ćwiczenia karate jako sztukę,ale wiem że bez znajomości walki w parterze czułbym cię jak ryba na plaży...


no to sobie odpowiedziałeś
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
na kolesi silniejszych i wiekszych oraz luta livrowcow mam jedna metode:

1. szybkie dynamiczne wejscie w nogi (cos co przecwiczylem duzo razy na sparingach)
2. i uderzenia
... czyli standardowe ground and pound

w wiekszosci przypadkow dziala ale wiem ze na doswiadczonych grapplerow nie da rady
jak bede mial mozliwosci zaczne trenowac bjj zeby uzupelnic technike
na razie nie mam takich mozliwosci ale spokojnie co ma wisiec nie utonie :)
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
a co z prosta obrona przed wejsciem w nogi? wtedy jestes odsloniety na gilotyne i latwo Cie za plecy zajsc, nie mowiac juz o kolanach na glowe :wink:
  • 0

budo_maxximus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Jeżeli ktoś walczył z dość dobrym glapplerem to chyba zauważył że nie tak łatwo zadawać ciosy w parterze tak żeby go zniechęcić. Dobry glappler tak balansuje ciałem że naprawdę trudno zadać skuteczne ciosy.
Dziwi mnie jednak to że mimo wszystko tak mało karateków zauważa skuteczność takich systemów walki doputy dopóki nie trafią na przeciwnika ćwiczacego parter.
Kiedyś na pewnym zgrupowaniu okinawskiego karate włączyłem się do dyskusji na temat skuteczności karate na ulicy. Dowiedziałem się że najskuteczniejsze oczywiście jest karate a osoby uprawiające walkę w parterze tak naprawdę nie mają większego pojęcia o walce na ulicy. Ciężka to była dyskusja i bezsensowna zwłaszcza gdy się dowiedziałem że gdybym znał bunkai do wszystkich kata to umiejętność walki w parterze nie byłaby mi potrzebna. Już nie wdaje się w takie dyskusje chyba że z ludzmi którzy podobnie do karate podchodzą jak ja nie mając klapek na oczach i ślepo wierzyć że nie ma nic skuteczniejszego od kata z całym szacunkiem do kata które osobiście bardzo lubie wykonywać, ale należy do wszystkiego podchodzić ostrożnie. Sztuka walki i prawdziwa realna walka to dwie odmienne rzeczy choć staram się je pogodzić.
W Shotokanie brakuje mi low-kicków a przecież to doskonałe kopnięcie które często ćwicze. Do tego worek tarcze siłownia i parter to dla ciała. A dla ducha? Lubie sobie poćwiczyć kata które napewno coraz intensywniej będę ćwiczył z biegiem lat.
  • 0

budo_poul sepek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 977 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dojo Enshin Karate United Kingdom

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
Jesli ktos mowi ze parter mu jest nie potrzebny albo ze jest taki dobry w stojce ze zaden "lapacz" mu nic nie zrobi bo zatrzyma go na dystans to znaczy ze nigdy nie walczyl na ulicy i nie ma pojecia o tym temacie. Pozdrawiam Maxximus oby Wszyscy "uderzacze" tak mysleli.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
ja bardzo lubię się poturlać. Parter na moich treningach jest czymś naturalnym. Nie jestem w tym specem, ale uważam że choć podstawy powinien znać każdy.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

Jesli ktos mowi ze parter mu jest nie potrzebny albo ze jest taki dobry w stojce ze zaden "lapacz" mu nic nie zrobi bo zatrzyma go na dystans to znaczy ze nigdy nie walczyl na ulicy i nie ma pojecia o tym temacie. Pozdrawiam Maxximus oby Wszyscy "uderzacze" tak mysleli.


umiejetnosci grapplingu sa baaardzo przydatne na ulicy tu sie zgodze ale jest wiele czynnikow ktore decyduja o zwyciestwie duzo bardziej

parter jest przydatny i kompletnie wyszkolony wojownik powinien umiec sie zachowac w parterze ale Panowie ulica to nie ring Pride'a

odnosnie ulicy to nie ten dzial ale realia chodnika sa takie ze jak ktos bedzie chcial Cie skrzywdzic to i tak to zrobi niezaleznie od tego czy parter znasz czy nie

jedni mowia ze kata wystarczy a drudzy ze niezbedny jest parter
mnie to smieszy bo chcac byc dobrym killerem nalezy a priori zbudowac baze mentalna do krzywdzenia przeciwnika
te wszystkie czary rekami i nogami, magiczne techniki i partery to ostatni etap calej walki i wcale nie jest on najwazniejszy

pozdro 8)

PS. parter uwazam za przydatny zeby nie bylo ze jestem jakims nawiedzonym sekciarzem propagujacym kult kata ale po co te dywagacje odnosnie parteru w karate-ulicy to nie mam pojecia :roll:

acha jeszcze jedno
cwiczenie SW tylko pod walke na ulicy uwazam za czysty niczym nieskazony debilizm
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

acha jeszcze jedno
cwiczenie SW tylko pod walke na ulicy uwazam za czysty niczym nieskazony debilizm


ktoś kto kto wg ciebie ćwiczy by móc się obronić jest kretynem? jeśli tak to masz ładnie nie pokolei w głowie człeniu.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?

acha jeszcze jedno
cwiczenie SW tylko pod walke na ulicy uwazam za czysty niczym nieskazony debilizm


ktoś kto kto wg ciebie ćwiczy by móc się obronić jest kretynem? jeśli tak to masz ładnie nie pokolei w głowie człeniu.


a Ty trenujesz tylko pod ulice :?:

moim zdaniem tracisz czas

zreszta nie czuje powolania zeby naprostowywac skrzywienia

pozdro 8)

PS. odnosnie mienia lub nie mienia po kolei w glowie to chetnie przeczytam jakies wyjasnienie dlaczego tak uwazasz partyzant
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy ktoś z ćwiczących karate ćwiczy parter?
jak cwiczysz zeby umiec kogos zlac to ci to trudniej przyjdzie niz jakbys cwiczyl zeby byc dobrym sportowcem bo wtedy wiecej trenujesz i wiece umiesz nawet na ulicy , nawet o tym nie wiedząc.
No a jak np seie boisz o swoje zycie to najlpeszym rozwiazaniem bylo by jakis combat.i pałka :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024