Skocz do zawartości


Zdjęcie

początki w muay thai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_leszek22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

początki w muay thai
witam
jestem bardzo ciekawy jak wyglądaja pierwsze treningi muay thai
chodzi mi o to czy np. przez pierwsze treningi jest rozciąganie czy od razu jakies uderzenia czy moze i jedno i drugie


moze ktos mi opisze swój pierwszy trening ?

po jakim czasie bede skuteczny

z góry dzieki za odpowiedzi

pzdr
  • 0

budo_leszek22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: początki w muay thai
aha i jeszcze mi sie przypomnialo

w co mam sie zaopatrzyc na pierwszy trening
jakies rekawice ? ochraniacze??

czy juz bedzie mi to potrzebne>?


pzdr
  • 0

budo_tlk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: początki w muay thai
najlepiej będzie jeśli pójdziesz do najbliższego klubu i zapytasz o takie zeczy trenera.w różnych klubach różnie bywa.
  • 0

budo_valq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: początki w muay thai
na pierwszym treningu nie jest potrzebny sprzet tylko koszulka spodenki i dobre chęci dopiero pozniej trzeba zakupic rekawice itp
w kazdym klubie treningi wygladaja inaczej najlepiej pojdz i sprawdź
  • 0

budo_gid
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: początki w muay thai
Treningi sa prowadzone wedlug tzw.planu czyli najczesciej jest np, ze pare minut rozgrzewka, potem rozciaganie, jeszcze pozniej techniki, wszystko zalezy od prowadzacego zajecia i klubu. To samo sie tyczy sprzetu do trenowania, tak jak napisali koledzy wczesniej, wszystko zalezy od klubu. Co do skutecznosci to wszystko zalezy od Ciebie samego, im bardziej zaczniesz przykladac sie na treningach i sam bedziesz dodatkowo cwiczyc w domu (lub w innym miejscu), tym szybciej zaczniesz stawac sie skuteczniejszy. Wszystko zalezy od cwiczacego :-) .
  • 0

budo_leszek22
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: początki w muay thai
wlasciwie to nie ja sie wybieram tylko kumpel i pytal mnie o to jak takie cos moze wyglądac

a ja jako dobry kompan sie wlasnei chce dowiedziec


kumpel jest troche przerazony

wiec powiedzcie jka to bylo u was , dodam mu otuchy


podrawiam
  • 0

budo_gid
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: początki w muay thai
Jak bylo na pierwszym treningu? Hmmm
Jak ja pierwszy raz przyszedlem na trening to bylem troche zdenerwowany, gdy wszedlem na sale i zobaczylem ok. 40 osob pomyslalem, ze bedzie mi beznadziejnie szlo, ktos bedzie sie ze mnie nabijal poniewaz jakas technika mi nie wychodzi, ale wiele osob dopiero zaczynalo treningi tak jak ja wiec po chwili przestalem o tym myslec, a tak po za tym nikt nie zwraca uwagi na to jak komu idzie (z wyjatkiem trenera oczywiscie :) ) tylko skupia sie na swoim treningu. Dziwnie sie czujesz tylko przed pierwszym treningiem, pozniej nie mozesz sie juz doczekac kiedy pojdziesz na nastepny (jesli Ci sie spodoba oczywiscie). Nie wspomnialem o strasznych zakwasach po pierwszych zajeciach :P .
Tak wyglada przykladowy rozklad treningowy
10 min rozgrzewka.
15 min ćw. rozciągające.
20 min walka z cieniem i nowe techniki.
20 min trening na łapach.
20 min trening na workach.
15 min sparringi zadaniowe.
20 min ćw. siłowe.
  • 0

budo_wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: początki w muay thai
Witam. Opiszę jak wyglądał u mnie pierwszy trening. A więc najpierw rozgrzewka następnie troche rozciągania i dalej juz zaczynały się techniki a na koniec sparingi :D .
Ja z kumplem mieliśmy trochę inny trening gdzyż byliśmy nowi. Trener do Nas podszedł i zaczął nas uczyc techniki poszczególnych ciosów (prosty, sierpowy, łokieć itd). Ale nie wiem jak bedzie u Twojego kumpla. Tak jak wyżej nie trzeba na pierwszy trening niczego prócz spodenek i koszulki i chęci ale potem radze dokupić szczęke, bandaże bokserskie( polecam elastyczne) i rękawice ewentualnie ochraniacze na piszczele :D Życzę powodzenia.

Pozdrawiam
Wasyl
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024