Skocz do zawartości


Zdjęcie

pierwsze UFC bez rękawic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pierwsze UFC bez rękawic
Kto potrafi wyjaśnić kiedy i czemu w szefostwo UFC wprowadziło obowiązkowe rękawice do mma. Jakiś incydent to wymusił? Jeśli tak to co to było(może link do filmika by sie przydał :) )?
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
Myślę, że raczej usportowienie tej organizacji, niż jakiś incydent. No i walki są pewnie przez to trochę dłuższe, i zawodnikom to bardziej wychodzi na zdrowie...
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
Myślę, że incydent był niejeden. Już na pierwszym UFC były przypadki złamania bądź uszkodzenia dłoni od ciągłego uderzania przeciwnika w czoło i głowę (nie chce mi się szukać płytki, żeby dokładnie powiedzieć kto i jak). Do tego na pewno doszły rozmaite rozcięcią skóry przeciwnika, i tyle.
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
Rękawice = mniej kontuzji wszelkiego typu, a co za tym idzie większe bezpieczeństwo zawodników i więcej radochy dla oglądających :) Ale sądzę że mimo wszystko chodziło o to pierwsze.
  • 0

budo_vinland82
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1569 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
Pierwsze Ufc,ma malo wspolnego z dzisiejszym.Niebylo rekawic,prawie zero regul,i brak podzialow wagowych.Kiedy Ufc przejeli nowi wlasciciele wszystko sie zmienilo. 8)
  • 0

budo_sirvaleq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
Tia, pamiętam uderzenia głową, czy murzyna wiszącego na krawędzie klatki i wymachującego kopnięcia. :D Był kiedyś na forum link do filmiku przedstawiającego pierwsze UFC. Fajny był... ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
ja mam na cd pierwsze 5+ the best of, ale wlasnie tych poczatkowych :D
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic

"Small, open-finger gloves were introduced to protect fists in punches. Although some fighters may have well conditioned fists, others may not. The small bones in an unprotected and unconditioned fist are prone to break when it hits a torso or forehead with power. Gloves also reduce the occurrence of cuts (and stoppages due to cuts) and encourage fighters to use their hands for striking, both of which enable more captivating matches."


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mściwoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słoneczna Kalishfornia

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
Z tego co kojarzę to pierwszych 10 edycji UFC było jeszcze bez rękawic, wprowadzono je w nastej części musiałbym płyty przejrzeć. Natomiast niektórzy zawodnicy już wcześniej używali piąstkówek. W pierwszym albo drugim UFC walczył bokser w jednej rękawicy bokserskiej. Jeśli dam radę przejrzeć płyty dzisiaj to później napiszę bardziej wyczerpującą wypowiedż :)
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic

Tia, pamiętam uderzenia głową, czy murzyna wiszącego na krawędzie klatki i wymachującego kopnięcia. :D Był kiedyś na forum link do filmiku przedstawiającego pierwsze UFC. Fajny był... ;)

wiszacy murzyn kopiacy trzymajacego go goscia byl w filmiku z walk w klatce, ale to nie bylo ufc, tylko jakas rosyjska organizacja. jestem pewien na 85%.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
a czy to nie bgylo na filmie old school european mma zmontowane przez paolobjj? tam byly palce w oczy i kopy w jaja
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
mozliwe ze tam tez. ale pierwotnie bylo w highlighcie zatytulowanym Headache 4.
chociaz bez atakow na oczy i krocze. byl natomiast atak trenera na sedziego ;)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pierwsze UFC bez rękawic
dokladnie o tym mowie. film ktory ja mam nazywa sie european old school mma czy cos takiego. jezeli jest to european to nie moze byc ufc. wiec juz sam nie wiem kto sie pomylil. ale mniejsza..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024