Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pare pytań co do MMA Poznań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_sukcez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Pare pytań co do MMA Poznań
witam =]
chciałbym poznać odpowiedzi na pare pytań
czy w muay thai i bjj sa cwiczenia kondycyjne w przerwach? bo znajomy brata chodzi na combat 56 i tam maja kondycyjne bieganie, pompki w przerwach, czy w MT i BJJ tez tak jest? czy do MT/BJJ trzeba być rozciągnietym jakoś konkretniej?
czym się różni modern JJ od BJJ ?
i co do sekcji MMA Poznań sa tam sekcje dzieci/dorosli?
Mając 14 lat i 185cm/60kg znalazłbym jakiegos sparingpartnera?
bardziej w realnej walce sprawdza sie BJJ czy MT? bo nie wiem ktora z SW bylaby lepsza jako początek przygody z MMA :)
i uprzedzając pytania które sie moga pojawić, nie mam wyrobionych poglądów czy wole kopanie czy chwytane style wiec w sumie wszystko jedno :)
oczywiscie wiem że co do klubu to musze sie samemu przejsc i zobaczyc jak tam jest ale te pare pytan mnie nurtuje ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
Odpowiedzi na kilka pytań. Mimo, że nie trenuję ani MT ani BJ jestem pewien, że na treningach są ćwiczenia kondycyjne. Tyle, że nie bardzo wiem o jakie "przerwy" Ci chodzi.

Rozciąganie też jest przydatne w tych sztukach walki, ale przecież rozciągać się będziesz właśnie na treningach. Jeśli nie jestes teraz dobrze rozciągniety nie przejmuj się- nadrobisz.

Zręsztą idz na trening i sam oblukaj co i jak. Zobaczysz co Ci sie bardziej spodoba.

Powodzenia
  • 0

budo_sukcez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
ja tez nie wiem o jakie przerwy chodzi poprostu mowie co slyszalem od brata a on od znajomego, pewnie chodzi ze jak nie trenuja to biegaja/pompuja
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
Troche chudy jestes ja mam 175cm i 63kg. Polecam ci MT wyrobisz sobie kondycje i wytrzymalosc hmmm... przerw jako takich to nie ma np. nawalasz pompki,przysiady,brzuchy itp. na poczatku treningu i pozniej na koniec zeby sie dobic na maxa :) potrenujesz troche tajski i pozniej dorzuc parter czyli Bjj i bedzie gitez :)
  • 0

budo_sukcez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
a moze mi ktos dac pewien zarys jak wyglada trening? i czy jesli bym kupil jednorazowe wejscie zeby sprawdzic sobie sekcje to wtedy bym trenowal z grupa czy stal obok i patrzyl? na takowy trening co zazwyczaj nalezy zabrac?
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
Pierwszy trening w 99% klubów jest za darmo. A Ty byś oczywiście w nim uczesticzył. Dresy, koszulka, krótkie spodenki to coś co możesz ze sobą wziaść... A jak wygląda trening zobaczysz na miejscu bo każdy instruktor może go przeprowadzać inaczej :wink:
  • 0

budo_sukcez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pisze ze jednorazowy wstep zeby zobaczyc jak sie cwiczy za 10 zł wiec ten 1% to akurat ta sekcje ;)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
Moge ci powiedziec jak wyglada trening MT u mnie w klubie "Sirocco" w punktach :)

1. Rozgrzewka (Różne ćwiczenia)
2. Rozciaganie
3. Ćwiczenie technik (np. na lapach trenerskich,Tarczach)
4. Sparingi 3 x po 2min
5. Dobicie :) ok. 100 brzuszkow na koniec :)

Bardzo dobre i profesionalne treningi a ze wzgledu na twoja wage to bardziej ci polecam MT...

Pzdr :D
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań

na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] pisze ze jednorazowy wstep zeby zobaczyc jak sie cwiczy za 10 zł wiec ten 1% to akurat ta sekcje

Myślę, że jak ładnie zapytasz trenera to ci pozwoli potranować raz bez płacenia.

Ogólnie to najpierw polecałbym ci potrenować stójke (MT) a potem zabrać się za parter (BJJ) i ew. zostać już przy nim.
Myślę, że sparring partnera znajdziesz wszędzie, tylko może nie w swoim wieku... No i jedz więcej :wink: .
Życzę miłego trenowania. Pozdrawiam

Jeszcze jedno: zanim wybierzesz klub zorientuj się na tyle na ile możesz w poziomie technicznym jaki prezentuje... no ja nic nie sugeruję :wink: .
  • 0

budo_sukcez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
jet tylko problem tkwi w tym że ja moge jeść i jeść i nie tyje ;) narazie zacząłem chodzić na siłownie aby się jakoś wyrobić fizycznie bo 4H WF grania w piłke to dużo nie da ;)
z powyższych opinii wnioskuje że BJJ z powodu na wage nie bo bym był miotany :) dobrze rozumuje? ;]
i pewien komentarz co do w ogole forum i użytkowników, to sie pozytywnie zaskoczyłem bo wypowiedzi na temat, fajnie napisane tak że widać taka chęć pomocy nowicjuszowi ;) bo na wielu innych forach tematycznych ktore czasem odwiedzam to zazwyczaj przychodzą nabijacze postów którzy popiszą głupoty jedynie, ale wielki plus dla wszystkich którzy sie wypowiedzili i mi pomogli :) dzięki
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań

z powyższych opinii wnioskuje że BJJ z powodu na wage nie bo bym był miotany dobrze rozumuje? ;]

Nie koniecznie. Jak będziesz dobry technicznie to nadrobisz w walce ubytki w wadze.

Co do sportów uderzanych do wzrost oprócz wagi też ma duże znaczenie, wiem to z doświadczenia, a w sportach chwytanych waga ma trochę mniejsze znaczenie niż w udeżanych - ot kilka zależności.

zaskoczyłem bo wypowiedzi na temat, fajnie napisane tak że widać taka chęć pomocy nowicjuszowi

No a jak! Poziom forum trzeba utrzymywać :wink: .
  • 0

budo_sukcez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
a juz z czystej ciekawosci czym sie rozni modern JJ od BJJ ?
100 zł za 2 treningi w tygodniu to dużo czy nie? ( jesli o MT chodzi)
ktoś coś już może powiedzieć o MMA Poznań? ;)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
1. Nie wiem.
2. Cena zależy od kilku czynników - dostępności danego stylu w mieście, poziomie jaki klub prezentuje (nie zawsze) etc...
3. Słyszałem o MMA Poznań tylko opinie. Podobno atmosfera jest fajna (choć to są bardziej subiektywne odczucia), ale poziom... niski (ale to w BJJ, nie wiem jak jest w MT).
Pozdrawiam
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
atmosfera jest spoko no i Pawel tez jest ok. wiem bo trenowalem tam. no i treningi sa naprawde zajebiscie ciezkie wiec chyba DOBRZE :) co do poziomu technicznego nie wypowiadam sie bo nie jestem na tyle kompetentny. ja osobiscie chodzilem tam na MMA teraz zmieniam klub ale to dlatego ze zbyt czesto zmianiany byl grafik i teraz juz mi wogole nie pasuje(troche sie wkurzylem ale co tam:P)!! na pierwszym treningu juz bedziesz cwiczyl!! wiec wez cos na przebranie!! do Pawla warto zapisac sie na Kravke bo o tym facet ma mega pojecie!! zreszta pogadaj o tym z trenerem. pozdrawiam!! i pamietaj nie wazne czy jestes wysoki czy niski czy chudy czy gruby. jezeli zobaczysz ze podoba Ci sie np. bjj to na sile nie pchaj sie na MT i odwrotnie. masz 14 lat warunki sobie wyrobisz jeszcze wiec daj sobie troche czasu.

p.s. co do ogolnej sprawnosci da Ci ja napewno BJJ. pozdrawiam.
p.s.2 o Modern Jiu-jitsu wiem ze poprostu tutaj bedziesz mogl zdobywac pasy i np. w przyszlosci byc instruktorem dlatego tak nazywa sie teraz MMA w MMA Poznan.
  • 0

budo_pts00
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RADOM

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
A nie lepiej zebys cwiczył odrazu BJJ i MT masz predyspozycje do MT (zasieg masa przyjdzie z czasem) wiec cwicz je 3x a BJJ 2x i masz piekne połaczenie :-) jak mma to mma
  • 0

budo_sukcez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
własnie sie zastanawiałem do którego działu to mam dać bo w różnych widziałem takiego typu pytania, sorry za zły dział.

pts00 -> jak patrze na grafik w poznaniu to bym wtedy cwiczyl 2x MT i 3x BJJ w tygodniu, tylko mam taki problem że lekcje codziennie o 16 koncze, wtedy bym mogl szybko na silownie po silowni na trening i od 20:30 czasu na lekcje malo zostaje a np. w tym tygodniu dali 3 sprw odrazu to bym nie wyrobił poprostu albo bym musial zmienić nawyk uczenia sie na ostatnia chwile :( jeszcze kwestia finansowa bo
OPŁATY ZA JEDEN SYSTEM
(czyli np. tylko BJJ):

- za 1 m-c (płatne z góry) : 100 zł
- za 3 m-ce (płatne z góry): 270 zł
- za 12 m-cy (płatne z góry): 850 zł

OPŁATY ZA MIX SYSTEMÓW
(czyli wszystkie systemy razem, bez ograniczeń):

- za 1 m-c (płatne z góry) : 150 zł
- za 3 m-ce (płatne z góry): 400 zł
- za 12 m-cy (płatne z góry): 1100 zł
+ 50 zł wpisowego to dużo jest bądź co bądź i nie wiem czy na mix systemów mogłbym sobie pozwolić :?

lagartija_RIO jak już pisałem nie mam wyrobionego zdania czy VT/BJJ/MT wiec na siłe napewno sie pchać nie będe bo wszystkie 3 systemy mi sie podobaja i uważam je za ciekawe :) czytałem pewien artykół że systemy combatowe są gorsze/mniej skuteczne od tych powyżej a kravka to własnie taki combatowy, może powie mi ktoś czy to prawda jest? :) bo w sumie ja osobiscie wolałbym takie sportowe niz combatowe.

sądze że jakbym się naprawde wciągnał w MMA to skądś bym wyskrobał tą kasę na dodatkowy system :) ale to narazie wszystko zacznę patrzeć od przyszłego tygodnia bo jak pisałem powyżej ten mam naprawde zapchany nauką :?

kolejny raz wielkie dzięki wszystkim za swoje opinie :)
  • 0

budo_imperator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
Z rozkładu dnia wyrzuć siłownię. Jak sam napisales masz 14 lata, to jest okres gwaltownego wzrostu ciala. Wiem, że pier.dole teraz jak rodzice, nauczyciele itp itd. Ale narazie nie potrzebujesz silowni, bo niepotrzebnie sobie stawy zniszczysz.
  • 0

budo_sukcez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
znalazłem strone [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i po przejrzeniu jej pare pytań co to krótkich wycinków tekstów z niej
Jeśli ktoś twierdzi, że naucza muay thai - wystarczy spytać go o uprawnienia instruktorskie (po zdaniu egzaminu, przejściu szkoleń otrzymuje się certyfikat), doświadczenia ringowe w muay thai, gdzie, ile czasu i u kogo trenował ten styl. Państwowe papiery nadaje PZMT, można mieć także certyfikat zachodnich federacji w rodzaju USMTA po zdaniu egzaminu u przedstawiciela danej organizacji i spełnieniu wymogów formalnych
kto prowadzi MT na MMA Poznań i czy takowe uprawnienie ma?

czy ktos trenujacy MT/BJJ w Poznaniu mogłby do mnie napisać na gg: 8520720 ? hasło na filtr "sukcez" aby mi osoby z poza listy nie pisały mam ;)

2x w tygodniu MT czy 3x BJJ ? mi chodzi głownie o efekty, cena ta sama, z tym że do BJJ ponoć kimono potrzeba... a więcej godzin = większe umiejętności imo racje mam w tej kwesti?

czy w poznaniu jest jakas jeszcze inna sekcja MMA? bo nie udało mi sie takowej znaleźć jak narazie...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
A ty chcesz zacząć od MMA? Ciężkie działa widzę wytaczasz :) .

Jest jeszcze Cyklon i Strefa Walki...
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań co do MMA Poznań
przejdz sie na jeden trening VT i zrozumiesz ze ta silownia przed treningiem to nie najlepszy pomysl:) przyjamniej narazie bo z tego co czytam to nie uprawiales wczesniej sportow(sztuk) walki!! co do uprawnien MT nie wiem jak to jest w MMA Poznan bo sie tym szczerze nie interesowalem!! przejdz sie najpierw na kilka treningow poziej planuj czy 5 razy w tyg. bo szczerze to na poczatek naprawde zobaczysz ze nie jest lekko!! o tych combatach to wiesz ja bym uwazal, na tym forum sa osobnicy ktorzy potrafia zabic za takie stwierdzenia :) hehe a tak powaznie to dobre urozmaicenie ale trzeba miec czas!! przejdz sie do Cyklonu, Strefy i do MMA Poznan i zobaczysz gdzie najlepiej Ci odpowiada atmosfera itd. bo przeciez masz wybor i dlaczego by z niego nie skorzystac!! pozdrawiam i radze isc na trening a nie pisac tu tyle!! im wczesniej bedziesz na macie tym wiecej sie rozjasni!! pozdro :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024