Skocz do zawartości


Zdjęcie

(s)hit z Allegro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

(s)hit z Allegro
Nie znam sie wogóle na mieczach dlatego mam pytanie. Znalazłem na allegro miecze katana za 30zł i jestem ciekaw czy takie 'cuś' nada się do czegoś poza wiszeniem na ścianie. Miecz chce kupić dla kolegi, i on raczej nie będzie go urzywał, ale nigdy nic nie wiadomo.
Tutaj link do aukcji:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
Za 33 zł to nawet porządnego noża nie kupisz.
Ten "miecz" nie nadaje się do niczego. Nawet na ścianie bałbym się go powiesić.

A na domiar złego jest paskudny.
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
Napisali, że miecz nadaje sie do lekkiego treningu i można go naostrzyć. Zaskakuje mnie tylko cena. Tak, czy siak moge go zawsze zwrucić w ciągu 7 dni jak nie spełni moich oczekiwań.
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
Pomachać nim możesz, pewnie. Tylko nie za mocno, bo się złamie. I przypadkiem w coś nie traf, bo albo się wyszczerbi albo pęknie. Nie wywalaj pieniędzy w błoto. W tych okolicach cenowych możesz kumplowi bokena kupić, przynajmniej się do czegoś przyda.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
Nie ma się co oszukiwać, za takie peiniądze niczego "dobrego" się nie dostanie.

Szczerze mówiąc trzeba stwierdzić że nie ma to praktycznie nic wspólnego z japońskim mieczem. Nawet nie myślałbym o ostrzeniu czegoś takiego i sprzedający też się powinien zastanowić bo może sobie ktoś krzywde zrobić. Taki miecz praktycznie nie ma prawa być dobrze wyważony i wytrzymały. Widziałem kilka razy podobne "miecze" i tam praktycznie wszystko się od razu rozwala. Lewa rękojeść, klinga i pochwa.

Nie oszukuj się, za te pieniądze nic porządnego się nie dostanie, podobnie nawet za 200 zł nic się "dobrego" nie znajdzie... bo niby jak skoro (jak już kolega słusznie zauważył) "dobry" nóz kosztuje kilkaset złotych, to co tu mówić o mieczu...
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
No to ile musze zapłacić aby dostać coś ''dobrego''?
  • 0

budo_takeo_otori
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
30-50 tysiecy
niestać mnie :cry:
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
o "czymś" w miare dobrym można mówić po przekroczeniu granicy 1000 zł. - oznacza to produkt najczęściej w postaci iaito czyli miecza o aluminiowo-cynkowym ostrzu do ćwiczenia iaido.... ładnie i wiernie wygląda, nie rozleci się tak łatwo ale na pewno nie będzie można mówić o jakimś prawdziwym cięciu i ostrzeniu miecza.

Takie naostrzone, stalowe do cięć shinkeny tak ponad 2000 zł.

Te granice są minimalne... czasem coś można za tyle znaleźć, ale raczej trzeba się spodziewać wyższych wydatków....

A prawdziwy miecz japoński kuty przez prawdziwego kowala z certyfikaterm to bajka... nawet nie ma co wspominać...
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
No dobra, ale mi chodziło o miecz głównie do ozdoby, bokeny ani inny shit mnie nie interesują, miecz ma tylko ładnie wyglądać i od czasu do czasu coś przeciąć. Moge wydać na to do 300 zł. Macie jakieś propozycje?
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
hehe, ładnie wyglądać i od czasu do czasu coś przeciąć ?

No to słuchaj, możesz kupić miecz na targu, wygląda całkiem całkiem dla kogoś kto się nie zna... bo dla kogoś kto ma o tym pojęcie to od razu będą widoczne znaczące różnice. Jeśli Twój kolega się nie zna to możesz mu taki miecz kupić, bo będzie miał frajde że ma miecz, ale po prawdzie to ciężko to mieczem ( a już na pewno kataną) nazwać.
Taki wynalazek jest też w pewnym sensie narzędziem o jakimś ostrzu, często coś w rodzaju stali i jako tako po zaostrzeniu można tym ciąć małe drzewka... ale nie ma się co oszukiwać i to może być niebezpieczne bo to ani wyważone ani wytrzymałe.

No ale takie bazarowe cacko odpada jeśli to miałby być ktoś kto przeczytał choć jedną książke o japońskim mieczu... bo taki miecz już jest po prostu bardziej wysublimowanym narzędziem...

Pewną alternatywą są jak wspomniałem miecze do iaido, wyglądają ładnie, są dobrze wyważone gdyż służą do ćwiczń, nie rozlecą się z byle powodu, a nawet powiem więcej, trzeba o nie dbać praktycznie jak o prawdziwy miecz.

Problem polega na tym, że iaito są tanie ponieważ nie mają pełnowartościowego stalowego, hartowanego selektywnie ostrza. Ich klingi są zrobione ze stopów aluminium, dzięki czemu są lekkie, ale nie można ich pod żadnym pozorem wykorzystywać do cięć, bo to po prostu zniszczy, zdeformuje, odkształci ostrze i miecz będzię do wyrzucenia.

Ale plusem jest to że taki miecz wygląda prawaie tak samo jak normalna katana (jeżeli chodzi o oprawę i jako takie proporcje ostrza)

Wspomnieć muszę że i tak nawet iaito dla jakiegoś większego eksperta również nie będzie bronią wiernie oddającą prawdziwy japoński miecz. Bo jeśli ktoś widział kiedykolwiek hartowaną selektywnie, stalową klingę, to wie że na takim ostrzu jest masa niuansów i malutkich rzeczy odznacząjących takie prawdziwe ostrze od stopu. I tak naprawdę później to te takie małe rzeczy na ostrzu, są najważniejsze, a nie reszta miecza.

Ten temat można jeszcze bardziej rozwinąć ale mam nadzieje że tyle wystarczy żebyś zrocumiał o co mi chodzi i jakoś znalazł odpowiedź na swoje pytanie
  • 0

budo_big boss
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Knurów

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
Muj kolega zna japońskie miecze głównie z filmów (zresztą tak samo jak i ja) i raczej nie ma o tym większego pojęcia. Z tego co ostatnio widziałem w sklepach internetowych to na ostry miecz raczej mnie nie stać. Iaito wydaje sie dobrym rozwiązaniem, nawet widziałem takie na Allegro poniżej trzech stów. Dzięki za pomoc :)
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
Dobre iaito to koszt raczej bliższy trzem tysiącom niż trzystu złotym polskim.
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro

Dobre iaito to koszt raczej bliższy trzem tysiącom niż trzystu złotym polskim.


Dobre iaito można znaleźć za 1500 zł.

3000 to już granica dla shinkena, czyli stalowego miecza zrobionego do cięć. Za taką cenę można mieć już wspaniałe iaito... ze srebrnymi częściami oprawy, jedwabnym albo skórzanym oplotem i ciekawym hamonem... tylko że iaito...
  • 0

budo_ronin_warszawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 245 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
E tam dobre iaito można dostać od 1100 zł, a shinken porządnie tnący od 1300 zł ;p


A ten miecz cóż miałem podobny, wisiał na ścianie 4 dni ale ł"ańcuszek" jaki miał przy sayi pękł od samego wiszenia :D Później trochę nim machałem tak z nudów, i rekojeść zaczęła się obracać w stosunku do ostrza (eh te miecze które zamiast trzpienia mają metalowy pręcik :/. Później odpadły ozdoby sayi, zrobione z jakiegoś g**** które dało się giąć palcami :D z sayi zaczął schodzić materiał którym była obita :D szczytem było jak ten miecz ponownie powieszony po upadku stracił tsubę, bo była z jakiegoś plastiku i nie wytrzymała uderzenia :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
Ronin, co za makabra :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_issoria
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro

W NOWOCZESNYM ARCHAICZYNYM STYLU

8O :lol: :lol: :lol:


Ronin, też kiedyś dawno, dawno temu miałam coś podobnego, ale nie byłam aż tak wytrwała w dobijaniu go :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro

Napisali, że miecz nadaje sie do lekkiego treningu i można go naostrzyć. Zaskakuje mnie tylko cena. Tak, czy siak moge go zawsze zwrucić w ciągu 7 dni jak nie spełni moich oczekiwań.


Napisac to mogą różne fajne rzeczy. Generalnie jest tak, że jak nie chcesz shita, masz jakieś 300 zł na niego, ale ma od czasu do czasu coś przeciąć i Ty się na mieczach nie znasz to jest amba. Bo jak przetniesz jak nie umiesz ciąć no i jak znjdziesz miecz za 300 zł, który spełni powżysze warunki. Poprzeglądaj strony www i zobacz po ile są miecze, prześpij się z problemem i wtedy możesz do mnie pisać. Pomogę ci jakby co wybrać coś nienajgorszego po rozsądnej cenie. Aha, przejrzyj strony, bo nie będę chciał z Tobą gadać jak nie będziesz wiedział po ile są tu czy tam, ja ci mogę pomóc merytorycznie i logistycznie.

E tam dobre iaito można dostać od 1100 zł, a shinken porządnie tnący od 1300 zł


To niestety nie prawda. Miecz ma nie tylko dobrze wyglądać, albo i nie, ale przede wszystkim ma być dobrze WYWAŻONY. A z takimi meiczami jest problem.
  • 0

budo_panzernacker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro

Pomachać nim możesz, pewnie. Tylko nie za mocno, bo się złamie. I przypadkiem w coś nie traf, bo albo się wyszczerbi albo pęknie. Nie wywalaj pieniędzy w błoto. W tych okolicach cenowych możesz kumplowi bokena kupić, przynajmniej się do czegoś przyda.

Nawet nie pęknie. Prędzej sie powygina. Wszystkie miecze za tą cene jak i noze są robione z odpadów jakiejś konstrukcyjnej stali w stylu st3. Nic dobrego za tą cene nie kupisz... :?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
temat juz dosc stary, ale pomyslalem sobie ze napisze :)

mam bardzo sympatyczny miecz, stalowy, kuty, bardzo ladnie wygladajacy, wywazenie jest takie ze az przyjemnie sie go trzyma w rece...

jak go kupilem natychmiast pozbylem sie swojego aluminiowego iaito za 3 tys prosto z japonii...

mam miecz, ktory jest swietny, poprostu swietny :)
mialo go w rekach juz paru mistrzow - chwalili ze bardzo dobry

kupilem go za 1,5 kzl :)
oczywiscie jest to "chińska podróbka" jak ktos tam pisal wyzej :)
ale nie zamienie tej chinskiej podrobki na zaden miecz nawet kilkukrotnie drozszy

jedyny "mankament" to to ze nie jest z aluminium ani z nierdzewki i trzeba go czyscic i wogole dbac o niego :) :):)
  • 0

budo_k.shinobi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: (s)hit z Allegro
Chcesz kupić przyzwoity miecz za rozsądną cenę?
Musisz wydać minimum 1000 złotych.
polecam ten

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Sam go posiadam. i jestem BARDZO zadowolony. Opis nie jest przekłamany. Miecz jest przeze mnie bardzo forsowany. Jedyne czego mógł bym sie przyczepić, to fakt że rączka ma troche za lóźny oplot.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a to jest minimum przyzwoitości.

Jeśli chces zmeicz z allegro to szukaj tych marek:
Koto, Hanwei, Cold Steal, Last Legend

wiele mieczy "warstwowych" na allegro... tych po 600 złotych - to kpina. ich warstwy i hamon zchodzą przy pierwszym solidnym czyszczeniu miecza :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024