Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Pozwolę sobie przekleić tekścik dot. tegorocznego spotkania :) Serdecznie zapraszam do integracji.

Ze wstępnych rozmów wynika, SMDF odbędzie się 18 - 19 listopada 2006 w Gdańsku.

Program tegorocznego spotkania będzie wyglądał następująco. (na razie plan ramowy)

Sobota 18 listopada

Chciałbym zorganizować serię demonstracji i prelekcji oscylujących wokół tematu walki bez zbroji i formach sparingu który oddawał by wiernie realia takiego starcia.

1. Realia walki na broń białą na podstawie pojedynków opisanych w źródłach.
2. Koncepcja walki w Fechtschule na podstawie Meyera.
3. Zapasy i ich wykorzystanie w walce na broń białą.
4. Współczesne źródła opisujące starcia z użyciem broni białej i ich efekty.
5. Próba ustalenia podstawowych zasad sparingu, zapeniajacego bezpieczeństwo walczącym i oddające realia walki na broń białą we wszystkich jej aspektach - DYSKUSJA ;)


Niedziela 19 listopada

1.Cięcia testowe
2. Sparingi, dyskusje poparte argumentami siły etc. ;)

To na razie kierunek w którym chciałbym pójść. Wszystkie pomysły uzupełniajace ten szkic, bardzo mile widziane. Proszę o konstruktywną krytykę.

Pozdrawiam

w imieniu Jana Chodkiewicza
Gwyn (kontakt do mnie na priv)
  • 0

budo_panq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007

Chciałbym zorganizować serię demonstracji i prelekcji oscylujących wokół tematu walki bez zbroji i formach sparingu który oddawał by wiernie realia takiego starcia.


Mam prośbę. Jeśli piszesz o realiźmie sparingów, nie używaj zwrotu "oddawałby wiernie", a "oddawałby możliwie wiernie" tudzież "byłby jak najbardziej zbliżony".
To kwestia bardzo drażliwa i dobrze jest używać takiego "dyplomatycznego" zwrotu.

Chodzi mi o to, że choćbyś nie wiem, jak się starał, nie odtworzysz wiernie realiów walki. Nigdy nie wprowadzisz przecież ostrej broni, stresu związanego z możliwością zranienia i strachu przed śmiercią. Poza tym niektóre trafienia zadawane podczas sparingów (często niezauważane) w realnej walce wyeliminowały by Cię ze starcia.

W dzisiejszych czasach możemy się jedynie starać odtworzyć to, co leży w zasięgu naszych możliwości i dobrze się bawić. :)

Plan spotkania wydaje mi się ok. Może się nawet pojawię :)

Życzę powodzenia !!!
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Prosz zwrócić uwagę na fakt, że to przeklejona wypowiedź Jana Chodkiewicza. Tak, masz rację. Nie tutaj miejsce na dyskusję o tem, zresztą nie ma o czym dyskutować, dlatego też i nikt się w niuanse nie bawi językowe bo wszyscy wiedzą o co kaman. Pozdrawiam i do zobaczenia mam nadzieję
Gwyn
  • 0

budo_panq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Faktycznie, wypowiedź jest Jana Chodkiewicza.
Co do niuansów językowych, to jak zwykle diabeł tkwiący w szczegółach. :)

Wystarczy posłuchać niektórych ludzi z bractw rycerskich i człowiek ma ochotę walić głową w ścianę...

Oczywiście ludzie tkwiący w temacie wiedzą, jak wyglądają realia sparingów. Natomiast ci, którzy nie tkwią, powinni czytać właściwe zwroty, żeby właściwie pojąć...

ARMA ferunt pacem !
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Witam
Mam mala propozycje. Poniewaz to juz 2 takie spodkanie moze zrobcie jakas strone internetowa gdzie bedzie mozna umieszczac zdjecia z imprezy. Bardzo milym elementem byla by takze krotka relacja filmowa z calej imprezy tak jak w zeszlym roku.
Osoby ktore z roznych przyczyn nie mogly sie pojawic a chcialy mialy by przynajmniej namiastke tego co sie dzialo a i ci co byli moglu by sobie obejrzec i powspominac.
Niestety choc chcialem nie pojawie sie gdyz mam wlasna impreze do zorganizowania na glowie, na ktora tez serdecznie zapraszam.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
No, będziemy się przed konkurencją bronić ;) Nie jestem bezpośrednim organizatorem imprezy, także o stronie nic nie powiem, ale będę Jana zachęcać do takiego planu. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_guliwer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
ile cos takiego kosztuje i czy rachunek dostane?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Pisz na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to mail organizatora :) Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Update:

SKŁADKI I LISTA UCZESTNIKÓW


Witam Wszystkich.
Prace organizacyjne trwają, w tym tygodniu wszystko się rozstrzygnie (miejsce, dofinansowania etc). Pora stworzyć Listę Uczestników i zebrać środki na imprezę. Dlatego :

Proszę żeby wszyscy zainteresowani, wpłacili składkę wysokości 20 złotych na podane konto do końca października, wpisując swoje dane (imię nazwisko/a i miasto z którego przyjeżdżają) i nazwę przelewu - SMDF 2006.
Wpłata składki decyduje o wpisie na listę uczestników. Składka po określonym terminie, albo na Spotkaniu wynosi 30 złotych

Nie wiem jeszcze czy otrzymamy dofinansowanie od UG, dlatego muszę być gotowy na wyłożenie za wynajem sali gotówki. Nie mam już możliwości płacenia 50% kosztów, bo nie jestem studentem i sala nie bedzie uniwersytecka, dlatego składka wzrosła. W przypadku kiedy dostaniemy środki na wynajem (będę wiedział za tydzień) składki pójdą na zakupienie mat do cięcia etc. - będzie dużo zabawy i biegi z przeszkodami ;)


8311402004 0000390223368088
mBank

Jan Chodkiewicz
Politechniczna 16/6
80-238 Gdańsk

Pozdrawiam

(przeklejone, dla Jana Chodkiewicza - Gwyn)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
I tradycyjna przeklejka:

SMDF 2006 odbedzie się w YMCA w Gdyni, w sobotę i niedzielę (18-19 listpada) Zaczniemy koło 12.00 w południe w sobotę, skończymy zapewne, koło 16.00 w niedzielę. Sala jest już wynajęta, zarząd się zgodził, załatwiam już tylko formalności.
Na sali można przenocować, są prysznice. Karimaty etc. we własnym zakresie.

Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Gwyn
Czy w tym roku tez planujecie?
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Tak, jak najbardziej. Przeklejka:

Z przyjemnością chciałbym ogłosić że w sobotę i niedzielę 24-25 listopada 2007 odbędzie się III edycja SMDF-u. W ciągu dwóch tygodni zamieszczę informacje o miejscu spotkania. (muszę potwierdzić wszystko z YMCA)

PROGRAM - na razie szkic.

Sobota: 12.00 - 22.00

* spotkanie w YMCAA, demonstracje, warsztaty, sparingi
* przerwa obiadowa
* cykl prezentacji dla publiczności (na razie na etapie załatwiania)

Niedziela 09.00 - 16.00

* Test-cuty
* Sparingi


Ogólnie zastanawiam się nad programem tegorocznego Spotkania. Chodzi mi po głowie konfrontacja pomiędzy różnymi rodzajami broni, krótkimi warsztatami z podstaw działań szermierczych, taktyki etc. Myślę, że bardziej doświadczeni mogliby przygotować krótkie prezentacje, ich sposobów i metod walki działających w sparingu na ich zasadach. Co Wy na to?

ZASADY SMDF

1. Wszystkie sparingi (mogą brać w nich udział tylko osoby pełnoletnie) są indywidualną sprawą walczących i nie biorę żadnej odpowiedzialności za ewentualne kontuzje, wypadki etc.
2. Nie ma możliwości mieszania konwencji, czyli walk bez zbroi kontra zbroja (dotyczy to zarówno sprzętu ochronnego jak i broni - czyli z mieczem Zula, czy Alladyna nie posparujemy z Federem niestety)
3. Wszyscy walczący muszą mieć uzbrojenie ochronne. (min. Maska szermiercza, rękawice ochronne i przeszywkę) polecam też ochraniacze na kolana i łokcie, oraz suspensor.
4. Zastrzegam sobie prawo, do niedopuszczenia do sparingu, jeśli sprzęt będzie niewystarczający, niekompatybilny etc.
5. Walki w zbrojach nie odbywają się na sali gimnastycznej (powód jest prozaiczny - możliwość uszkodzenia parkietu ;( )
6. Na SMDF 2007 nie bedzie buhurtu.
7. Na sali YMCA nie pijemy alkoholu. Szczególnie w nocy. Ta impreza jest na trzeźwo.
8. Nie ma organizatora, ja tylko załatwiam salę, maty i pare drobiazgów.
9. Każdy uczestnik podpisuje oświadczenie, że zrzeka się wszystkich roszczeń wobec innych uczestników z tytułu ewentualnego wypadku podczas sparingu. (nieługo zamieszcze plik w Wordzie, kazdy sobie wydrukuje, podpisze i da mi na spotkaniu)

SKŁADKI

Informacje na ten temat zamieszczę w ciągu 2 tygodni.

LISTA UCZESTNIKÓW

Przeklejony post Jana Chodkiewicza z inszego forum. Mail kontaktowy jak podany w poprzednich postach.
Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Po raz kolejny serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tej imprezie,pomyślanej jako okazja do spotkania i integracji miłośników dawnej broni białej, nie tylko europejskiej. Termin się zbliza, więc kontaktować się z Janem co prędzej!
Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_jan chodkiewicz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
No chłopaki !!!! Kto ze Wschodnich będzie???

Pozdrawiam

Jan
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
No i jak poszlo?

Poprosimy relacje :)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Tradycyjnie - pogadali, pobili się, pozapasowali. Powymieniali doświadczenia, pokombinowali nad wspólnymi standardami dla różnych grup, żeby można było prowadzić w miarę bezpieczne a intensywne sparringi między grupami i brońmi (np miecz - rapier i lewak). Może nadejdzie kiedyś ten dzień, że przedstawiciele szkół japońskich czy inszych nas odwiedzą i się pointegrują, złapią i obdzielą kilka siniaków.
Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Parę filmików z kilku minut zabawy, większość się akurat zapasiła (Ringen niemieckie z XIV-XVw)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_madsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Spotkanie Miłośników Dawnego Fechtunku 2007
Dzieki za relacje i filmy.

Sparingi wygladaja ciekawie. Fajnie by bylo zobaczyc kiedys taki na zywo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024