Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka latarka do samochodu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_m1999
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Jaka latarka do samochodu?

W samochodzie to ja używam L-L Magica. Co z tego, że litówki, czy akku NiMh tracą na mrozie, skoro pojemność dwóch takich R-14 jest przy mocy latarki zabójcza. :)


Mi kiedyś kryptonowy Philips na dwie R-20 (D) tak zmarzł, że ledwo świecił co przy jego skupionym świetle dawało żałosny efekt. A były to dwie nówki nieśmigane alkaliczne Varty załadowane z dwa miechy wcześniej. Byłem wtedy dosłownie w niezłym bagnie zakopany, na dworze z -15 stopni i to "światło"...

Co do L-L Magica to może daje radę - ma regulator w końcu, żarnik potrzebuje bezpośrednio napięcia. Trzymałeś go dwa miesiące na mrozie i świecił?

Niestety na podstawie też innych doświadczeń mam wrażenie, że mróz nie tyle osłabia co trwale niszczy zwykłe baterie.

Temat światła do samochodu przerabiałem dużo wcześniej zanim wszedłem po raz pierwszy na to forum. Miałem różne, różniste latarki w samochodzie i każda kiedyś zawodziła. Oto wnioski:
1. Plastikowe obudowy pękają z powodu wstrząsów, temperatur i ruchu ciężkich bateri wewnątrz.
2. Włączniki włączają się same (nawet jak wydaje Ci się, że go zabezpieczyłeś) i rozładowywują baterie i to najczęściej tuż przed tym, jak będziesz ich potrzebował,
3. Większość latarek daje zbyt skupione światło aby można było przy ich świetle samemu komfortowo założyć łańcuchy lub zmienić koło (i nie kłaść jej dwa metry dalej aby uzyskać oświetlony obszar działań),
4. Baterie alkaliczne i cynkowe nie działają w niskich temperaturach.

no i powinna być w miarę tania bo nie chodzi o to, żeby w aucie wozić Gladiusa.

Teraz wożę neonówkę na 4AA ale niestety zaliczyła już punkt 2, punkt 4 też może ew. zaliczyć. I pierwszy też. No i wożę swoje EDC oczywiście też :) .
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka latarka do samochodu?
Owszem, trzymałem go w aucie w zimie i świecił normalnie. Jeśli chcesz mieć bardziej stabilne parametry, to zamiast akku MiMh możesz zastosować NiCd. One mimo mniejszej pojemności na mrozie lepiej się spisują (mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia ze służbowymi latarkami na takie akumulatory, no i w odróżnieniu od litowo-jonowych nie zrobią Ci dowcipu godnego bohaterów Ulsteru :wink: ). Oczywiście litówki są lepsze, ale kusi perspektywa dodania samochodowej ładowarki i moim zdaniem zestaw jest jak trza.
Niestety Magic ma trochę zbyt skupione światło. Jeśli chodzi o wytrzymałość jest jak najbardziej OK.
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka latarka do samochodu?
witam Panie i Panow

tez zastanawialem sie nad swiatlem do mojego pojazdu i najlepiej spisywac sie bedzie jakas samodiełka 5 metrow kabla dwa krokodylki i najprostrzy szperacz samochodowy.Podlaczamy sie do akumulatora i mamy swiatla a swiatla.Jak komus szperacz za bardzo skupia wiazke swiatla to mozna pobawic sie z zarowkami i dobrac sobie odpowiednia.
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka latarka do samochodu?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Inova T4

Choc nie uzywam jej na codzien(z uwagi na nadmiar swiatelek ruznej masci) to jednak do auta Mniam..... Moze sluzyc do samoobrony w razie czego (sprawdzone u sasiadow Ukraincow na granicy
No i ladowarka samochodowa Polecam
FIRE
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka latarka do samochodu?

Mniam..... Moze sluzyc do samoobrony w razie czego (sprawdzone u sasiadow Ukraincow na granicy
No i ladowarka samochodowa Polecam
FIRE

Przepraszam, że spytam, ale za granicą było światełkiem po oczkach, czy korpusem po głowie? :wink:
  • 0

budo_argasiu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świnoujście

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka latarka do samochodu?

za granicą było światełkiem po oczkach, czy korpusem po głowie?


haha pewnie najpierw po głazach a potem w czerep

niezly pomysl FIRE
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024