Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdyby nie TKD to co byście wybrali.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
Stary, poszukaj dobrej szkoły po prostu. Jak nie w TKD, to w czymś innym. Wszędzie można sie rozwijać. A kto wie - może kiedyś życie rzuci Cię gdzie indziej i wtedy będziesz miał okazję powrócić do TKD.

Gizmo
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
"Wszędzie można sie rozwijać. " Gizmo to zabrzmiało jak poruwnanie do papieru toaletowego:P ( bez urazy oczywiscie ) ;)
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.

"Wszędzie można sie rozwijać. " Gizmo to zabrzmiało jak poruwnanie do papieru toaletowego:P ( bez urazy oczywiscie ) ;)

Przedszkolno gimnazajlne żarty :?
  • 0

budo_prismatic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
Ja wybrałbym MT albo ewentualnie Kickboxing.
  • 0

budo_mrozio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
hm... chciałbym pochodzić na BJJ albo MT, pobawił bym się też z chęcią w Capo :-) . Niestety u nas w mieście są tylko zapasy i TKD WTF na które chodziłem niby 9 latek ale odradziłbym :X ...
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
Moze, moze cos znalazlem... W czwartek mam pierwszy trening. Ogolnie szkola mma ale nauczaja w dosc ciekawy sposob tzn. w kazdy dzien sa zajecia z innej sw i raz, czy dwa razy w tygodniu mieszana ma. SW to: Karate Shotokan, Ju-Jiutsu ( nie wiem ktore :/ ), Wresling i Muay Thai. Postanowilem sprobowac treingu z taja, potem obczaje inne i zdecyduje... Oby bylo to cos wartego uwagi..
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
Hmmm, niezła mieszanka....trochę wątpliwie to brzmi, ale spróbować zawsze warto- bo może się to okazać całkiem ciekawe i w porządku 8)
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.

Moze, moze cos znalazlem... W czwartek mam pierwszy trening. Ogolnie szkola mma ale nauczaja w dosc ciekawy sposob tzn. w kazdy dzien sa zajecia z innej sw i raz, czy dwa razy w tygodniu mieszana ma. SW to: Karate Shotokan, Ju-Jiutsu ( nie wiem ktore :/ ), Wresling i Muay Thai. Postanowilem sprobowac treingu z taja, potem obczaje inne i zdecyduje... Oby bylo to cos wartego uwagi..

To jest różnie z tym mieszaniem SW, jeżeli jeden trener jest od wszystkiego to w niczym nie będzie na prawde dobry, wiadomo że jakieś pojęcie o innych SW każdy trener ma, ale raczej nie na tyle profesjonalne żeby nauczać równie dobrze jak wyspecjalizowany w danym kierunku trener. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby w jednym klubie od każdej SW był osobny trener, niestety to raczej rzadko spotykane.
pozdro
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.

Moze, moze cos znalazlem... W czwartek mam pierwszy trening. Ogolnie szkola mma ale nauczaja w dosc ciekawy sposob tzn. w kazdy dzien sa zajecia z innej sw i raz, czy dwa razy w tygodniu mieszana ma. SW to: Karate Shotokan, Ju-Jiutsu ( nie wiem ktore :/ ), Wresling i Muay Thai. Postanowilem sprobowac treingu z taja, potem obczaje inne i zdecyduje... Oby bylo to cos wartego uwagi..

To jest różnie z tym mieszaniem SW, jeżeli jeden trener jest od wszystkiego to w niczym nie będzie na prawde dobry, wiadomo że jakieś pojęcie o innych SW każdy trener ma, ale raczej nie na tyle profesjonalne żeby nauczać równie dobrze jak wyspecjalizowany w danym kierunku trener. Najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby w jednym klubie od każdej SW był osobny trener, niestety to raczej rzadko spotykane.
pozdro


Jeśli ktoś chce się bawić w MMA, to polecam Shooto, albo jakąś renomowaną szkołę z sukcesami w tej dziedzinie. Poza tym nauczanie Karate Shotokan w tej sekcji wydaje mi się wystarczająco dobrym powodem, a by nie iść tam na trening.
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
No mieszanka jest dosc dziwna przyznaje.

Nie wiem jak wyglada sprawa z instruktorami, jutro mam trening probny ( MT ) to sie wszystkiego dowiem. Karate? Bedzie to dla mnie w jakims niewielkim stopniu kontynuacja tego czego sie uczylem na TKD... Bo pomimo wszelkich sporow i roznic, te SW sa dla mnie pokrewne. Choc przyznaje ze wolalbym inny styl ale...

Opinie o tym klubie dostalem od gostka ktory sie tam przeniosl rok temu z innego klubu MMA i jest aktywnym zawodnikiem na tutejszej scenie mieszanych. Nie chce sie zbytnio napalac, poczekamy - obczaimy, jak mowi staropolskie przyslowie ;)
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.

(...)Karate? Bedzie to dla mnie w jakims niewielkim stopniu kontynuacja tego czego sie uczylem na TKD... Bo pomimo wszelkich sporow i roznic, te SW sa dla mnie pokrewne.(...)

8O :lol: Jeżeli napsałbyś że karate kyokushin będzie dla Ciebie kontynuacją tego co nauczyles sie na TKD to ewentualnie można by się z tym zgodzić, ale w tym klubie masz karate shotokan a to już dwie rózne bajki, więc nie licz na kontynuację TKD a raczej szukanie tajemnej energii KI którą zabójcy z Okinawy wyginali łyżki :) :lol:
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.

(...)Karate? Bedzie to dla mnie w jakims niewielkim stopniu kontynuacja tego czego sie uczylem na TKD... Bo pomimo wszelkich sporow i roznic, te SW sa dla mnie pokrewne.(...)

8O :lol: Jeżeli napsałbyś że karate kyokushin będzie dla Ciebie kontynuacją tego co nauczyles sie na TKD to ewentualnie można by się z tym zgodzić, ale w tym klubie masz karate shotokan a to już dwie rózne bajki, więc nie licz na kontynuację TKD a raczej szukanie tajemnej energii KI którą zabójcy z Okinawy wyginali łyżki :) :lol:


Nie lekceważ potęgi mocy 8)
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
Taa macie racje. Raczej odpuszcze Shotokan i skupie sie na MT + BJJ. Dzisiejszy trening byl naprawde swietny, pewne rzeczy, jak wyprowadzanie kopniec i podstawowe techniki reczne sa praktycznie takie same, ale jak juz ktos napisal na tym forum, dwa razy sie kola nie da wymyslec...

Dzisiejszy trening byl naprawde udany, instruktor wymagajacy ale wraz z asystentem poswiecaja kazdemu sporo czasu upewniajac sie czy wszystko jest zrozumiane i korygujac bledy.

Ceny treningow zaleza od stazu ale po 3 miesiacach bede placil niemal 5x mniej niz za TKD 8O . Na poczatek musze sie splukac na wpisowe i spzet do taja i ewentualnie gi na BJJ ale potem jest naprawde ok.

I wyglada na to ze dla kazdej SW jest wyspecjalizowana grupa instruktorow. BJJ jest prowadzone przez klienta z 3 paskami na purpurowym pasie, instruktor tajskiego tez raczej nie jest nowicjuszem.

Wyglada na to ze znalazlem niezla sekcje, zobaczymy jak to pojdzie ale jestem optymista w tym temacie. I tak jak napisal Gizmo:

A kto wie - może kiedyś życie rzuci Cię gdzie indziej i wtedy będziesz miał okazję powrócić do TKD.

Oby... Pozdrawiam.


  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
Hmmm, jeśli pierwsze wrażenie jest takie jak napisałeś to myślę, że powinno być dobrze :) a z tym, że wybrałeś MT zamiast Shotokan zgodzę się w stu procentach....nie to żebym coś miał do karate ale uważam MT za coś przystępniejszego.BJJ też powinien okazać się dobrym wyborem :) No cóż, w takim razie życzę powodzenia w daleszej edukacji w tym klubie 8)
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
Dzieki :) Tez mi sie tak wydaje ze dobrze wybralem... Chociaz stluczona stopa, zebra i biceps glosno protestuja przeciwko mojej decyzji :D

Pozdrawiam i mam nadzieje ze nie bedziecie mieli nic przeciwko jesli od czasu do czasu cos skrobne na forum TKD... Jakos tak sie... zzylem :cry:
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
Ja osobiście nie mam nic przeciwko :)
  • 0

budo_silent
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
azizawduwal, bzdury pieprzysz o shotokanie az oczy bola...
wogole czy ktos z was medrcy cwiczyl kiedys shotokan ??
  • 0

budo_joviszek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miastko

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
ja zdecydowanie oprócz TKD wybralabym AIKIDO. choć jest to zupełnie co innego, to myślę, że fajnie spróbować i wszystkich do tego zachecam. sama zresztą obecnie jednocześnie trenuje te dwie sztuki walki i myślę, że fajnie sie one wzajemnie uzupełniają :D
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.

ja zdecydowanie oprócz TKD wybralabym AIKIDO. choć jest to zupełnie co innego, to myślę, że fajnie spróbować i wszystkich do tego zachecam. sama zresztą obecnie jednocześnie trenuje te dwie sztuki walki i myślę, że fajnie sie one wzajemnie uzupełniają :D

ja chodzilem na aikido w ramach samozwanczej rehabilitacji, jak mialem naderwany miesien w nodze- zupelnie to do mnie nie przemawialo, za jakiegos psychola mnie tam brali 8O
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdyby nie TKD to co byście wybrali.
a ja wczoraj podczas treningu użyłem mocy i kolega, który chciał mnie przewrócić wylądował na materacu, nie do końca wiedząc co się stało. (szczerze mówiąc też do końca nie wiem ;) ).
Moro nie lekceważ potęgi "ki" :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024