Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai czy Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_gid
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
Ja sam osobiscie juz po miesiacu opanowalem podstawowe techniki MT, a reszta to juz ciagle ulepszanie szybkosci, precyzyjnosci i sily ciosow. W TKD mysle, ze trzeba wiecej czasu aby opanowac obrotowki, obrotowki z wyskokiem i inne fajne kopniaki :) .
  • 0

budo_wasyl
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
No właśnie. Tkd jest dożo bardziej czasochłonne niż mt. Dlatego pod kątem samoobrony wybrałbym Mt. Hmmm.... i tak sobie teraz myślę że jak koleś naprawde wymiata w tkd to trzeba mu przyznać szczuneczek że do takiego czegoś doszedł, w sumie to nigdzie nie ma efektów bez swojej ciężkiej pracy.

Pozdrawiam ćwiczących mt i tkd również :D
  • 0

budo_seborth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo

Hehehe pożeracie ludzi żywcem :) Dla mnie teakwondo jest śmieszne i ciagle takim pozostanie wolę się czegoś praktycznego nauczyc a nie wymachiwac nogami tu i tam :lol:
( bez obrazy dla ćwiczących tkd ) Wiec życze powodzenia i jeszcze raz radze, zapisz się na MT :D

Pozdro

Mysle ze TKD jest bardziej wymagajacym sportem jesli chodzi o elastycznosc i rozciaganie poniewaz skupia sie glownie na widowiskowych wysokich kopnieciach, a w MT glowne kopniecia to low kick, front kick,midle kick


Tacy ludzie jak wy są troche żałośni, poszedliście na pare treningów w słabej sekcji, pooglądaliście pare filmików WTF i jesteście wielkimi znawcami tak?
U mnie w sekcji ITF Taekwondo, jest taki sam nacisk na techniki ręczne jak i nożne - w końcu w ITF jest technik ręcznych nawet więcej niż nożnych. Trener dobrze uczy trzymać gardy, dochodzą też rzuty itp. A co do kopnięć to właśnie duży nacisk sie kładzie na tzw. lowkicka... dużo też saprujemy czy trenujemy na tarczach/workach. "Młucenie w powietrze" tez jest, ale w niezbyt dużej ilości, i służy to pracy w koordynacji ruchów, panowania nad sobą. Więc jednym słowem mówiąc Taekwondo, trzeba wiedzieć czy sie mówi o ITF czy WTF (a to wieelka różnica jest) no i wszystko zależy od sekcji/trenera.
  • 0

budo_azizawduanal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo

(...)wszystko zależy od sekcji/trenera.

W dużej mierze to jak walczymy zależy od sekcji/trenera, ale trzeba pamiętać że nie liczy się człowiek a nie styl, nie można więc generalizować.
pozdro
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo

Uważam natomiast że poruszyłeś bardzo istotną sprawę, a mianowicie to że MT można nauczyć się w bardzo krótkim czasie natomiast aby umieć coś w TKD trzeba temu poświęcić o wiele więcej czasu, i to jest chyba najistotniejsza różnica.


tez sie zgodze ze to jest istotna sprawa i moim zdaniem z tego jasno wynika ze pojsc powinienes na taekwondo w pierwszej kolejności a za pare lat (jak podstawy już opanujesz) nic nie szkodzi zebys zmienil na muaythai.
Tylko naprawde tu (jak we wszystkim zresztą) liczy sie trener: poprawna technika kopniec w taekwondo daje bardzo duza sile, ale jezeli ktos Cie bedzie uczyl tylko stopkami dotykac przeciwnika na refleks to lepiej zrezygnuj od razu, bo jezeli raz nauczysz sie błedów to bedzie trudno je poprawic w przyszlości
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo

jezeli ktos Cie bedzie uczyl tylko stopkami dotykac przeciwnika na refleks to lepiej zrezygnuj od razu,


a jak wyobrażasz sobie rozbicia desek na egzaminie po "dotykaniu"?
Opanowaliście "Moc" czy co ?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
no niestety rozbicie deski nie dorównuje trudnością skutecznemu zastosowaniu technik nożnych w walce. Deska nie rusza się i nie oddaje :)
Wogole w stylach 'piżamowych' (jak nazywam style w białych ubankach) czesto zawodnicy, ze tak to ujmię, 'bujają się na farmazonie' zdobytego paska (głównie za formy i niezbyt trudne łamania desek) a ich poziom w realnej walce jest żaden
  • 0

budo_psycho cowboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo

Wogole w stylach 'piżamowych' (jak nazywam style w białych ubankach) czesto zawodnicy, ze tak to ujmię, 'bujają się na farmazonie' zdobytego paska


dobre, uśmiałem się :) niepoprawne politycznie ale dobre :)

a na capoierę mówi się balet :) Ciekawe jak przedstawiciele innych stylów mówią na kick-a i muay thai...

pozdro
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
Sally, ale chyba nie mówisz o każdym stylu "piżamowym"? :wink:
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
..nie o kazdym zawodniku :D

BTW
czy Taekwondo WTF nie jest piękne..?:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a może jednak Muay thai....? :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdro.
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
TKD - świetne kopnięcia i cała masa technik noznych, ale brak gardy
MT - kopniecia nie są tak efektowne jak w TKD ale równie skuteczne, do tego klincz i boks

prosty przykład na tych filmikach wyżej - w pierwszym ten koles co zalożył spodenki z MT, zrobił to chyba pierwszy raz w życiu - gardę trzymal - a w zasadzie nie trzymał, tak samo jak przeciwnik. Nie ujmując nic zawodnikom TKD - ale gdyby tam był przeciętny bokser, to samymi prostymi załatwiłby dość szybko sprawę. Dobra garda zeby przyjmować kopniecia i kontrować technikami bokserskimi i lowem - dla mnie wystarczy... A jeszcze klincz :D
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo

TKD - świetne kopnięcia i cała masa technik noznych, ale brak gardy
MT - kopniecia nie są tak efektowne jak w TKD ale równie skuteczne, do tego klincz i boks

prosty przykład na tych filmikach wyżej - w pierwszym ten koles co zalożył spodenki z MT, zrobił to chyba pierwszy raz w życiu - gardę trzymal - a w zasadzie nie trzymał, tak samo jak przeciwnik. Nie ujmując nic zawodnikom TKD - ale gdyby tam był przeciętny bokser, to samymi prostymi załatwiłby dość szybko sprawę. Dobra garda zeby przyjmować kopniecia i kontrować technikami bokserskimi i lowem - dla mnie wystarczy... A jeszcze klincz :D

CO ty pieprzysz człowieku tkd brak gardy?! to chyba tlyko na tym filmku, nie zapominaj że jeden zawodnik z TKD nie obrauzje innych ludzi którzy ćwiczą tą sztuke walki.W moim klubie jest garda i to bokserska ponieważ mamy treningi też z człowiekiem który na codzień trenuje bokserów więc nie gadaj głupot jak nie wiesz jak jest.
  • 0

budo_mauli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oto co muay thai robi z tkd ;]
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
Każdy chwali swoje :wink:
  • 0

budo_jedker
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zgorzelec/Bolesławiec/Żagań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
Jeeeejkuuu i znow ten idiotyczny spor co jest lepsze. Bulka z serem , czy bulka z szynka :? :roll: Walcza ludzie a nie style. Zreszta obecnie i tak najlepiej trenowac przekrojowo
  • 0

budo_mauli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo

Jeeeejkuuu i znow ten idiotyczny spor co jest lepsze. Bulka z serem , czy bulka z szynka :? :roll: Walcza ludzie a nie style. Zreszta obecnie i tak najlepiej trenowac przekrojowo

bułka z serem ;]
zgadzam się ze najlepiej trenować przekrojowo ;]
ale taki thai wymiata jeśli chodzi o stójke ;]
pzdro
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
Może i wymiata...Ale jak człowiek który mt trenuje tydzień może radzić go dla innych osób a tym samym negować inne sztuki walki jeżeli nie ma o nich większego pojęcia niż przczytał na forum.
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo

CO ty pieprzysz człowieku tkd brak gardy?! to chyba tlyko na tym filmku, nie zapominaj że jeden zawodnik z TKD nie obrauzje innych ludzi którzy ćwiczą tą sztuke walki.W moim klubie jest garda i to bokserska ponieważ mamy treningi też z człowiekiem który na codzień trenuje bokserów więc nie gadaj głupot jak nie wiesz jak jest.

Po pierwsze - nie pieprze a piszę. Wyraziłem swoje zdanie i Ty go nie zmienisz. Widziałem nie raz zawody TKD czy to w TV czy amatorskie na żywo, treningi również. Co do filmiku, to na drugim i trzecim równiez nie widac gardy i jełsi masz jakis filmik z TKD gdzie koles trzyma bokserska gardę, to prosze prześlij mi.
Co do Twojego trenera, skoro uczy jeszcze boksu to pewnie i sam On trenował boks poza TKD, bo z samego TKD tego nie jst w stanie uczyć, jelsi sie mylę - chyle czoło dla tych co daja sie nabierać na te lekcje boksu. Zapytaj trenera czy poza TKD coś innego trenował i sie dowiesz.
A żeby nie było, że to tylko moja teoria, zapodaje dość ciekawy cytat i dwa linki.
pozdro

BAS RUTTEN: "I start doing thaiboxing, because I found that karate and taekwon-do was not real fighting. I needed something more..."

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tynks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 943 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
Dobra to ja nie wiem na jakie zawody ty jezdzisz i jakie treningi byc moze WTF.Nie zrozumiałes mnie kolego od boksu i od TKD są zupełnie inne osoby.Treningi Taekwondo ITF mam 3 razy w tygodniu a zamiast tego jeden trening w tygodniu poświecony jest boksowi i nie prowadzi go mój trener TKD tlyko wykwalfikowany trener od boksu który jest opłacany za składki treningowe.Rozumiesz już ?Boks cwicze pod okiem profesjonalisty podobnie jest z TKD.Być może mówię trochę za trudno jakdla ignoranta więc powiem jeszcze raz.W ramach treningów TKD prowadzonych przez mojego trenera od TKD mam też trening bokserski prowadzony przez profesjonaliste który na codzień trenuje normlanych bokserów takie jak by uzupełnianie stylu.
  • 0

budo_wodeck
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai czy Taekwondo
porównaj swoja wypowiedź z poprzednią- jest juz bardziej zrozumiała :) .
A wracając do gardy - znajdx mi prosze filmik z jakichkolwiek tylko chcesz zawodów z TKD gdzie ktoś walczy z bokserska gardą i tyle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024