Skocz do zawartości


Zdjęcie

Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_pajelek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Mam 14 lat i chciałbym się zapisać na zapasy w stylu klasycznym .
Moje 1 pytanie brzmi : Czy w tym wieku warto zacząć treningi ?Następnie : Wiele osób doradzało mi ,że można zdobyć podczas walki/treningu wiele kontuzji i żebym wziął się za coś bezpieczniejszego . Następnie : Czy zapasy to dobry środek samoobrony na ulicy (niestety takie są realia) ?? I jeszcze jedno bardzo ważne pytanie : Kiedy ruszam nadgarstkami i stopami to mi szczyka w kościach (kiedyś miałem niemiły wypadek rowerowy;/) i czy to może mi jakoś przeszkodzić w treningu ??!
Z góry dzięki !!! Pozdrawiam.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Wiek jest oczywiście odpowiedni. Na ulicy zapasy też się mogą przydać. Kontuzje są jak w każdym SW.
  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Witam.
Najbardziej odpowiednim wiekiem do rozpoczęcia treningów zapaśniczych to 10-12 rok życia. Tak mówi teoria. Wiek 14 lat też jest bardzo odpowiedni -masz bardzo duże szanse na osiągnięcie sukcesu sportowego.

Odnośnie kontuzji - prawda jest taka, że większość kontuzji dzieje się podczas treningów i to przeważnie z głupoty ćwiczących, ale i to żadko. Zapasy nie są bardziej kontuzjogenne niż inne sporty. Jeśli tylko będziesz uważny, słuchał trenera i przykładał się do rozgrzewki wszystko będzie dobrze.

Oczywiście zapasy można z powodzeniem wykorzystać do samoobrony, choć najlepiej unikać sytuacji zagrażających.

Jeśli chodzi o to, że coś Ci strzyka w kościach - to najlepiej będzie jeśli lekarz sportowy dokładnie zbada sprawę. Zresztą i tak przed rozpoczęciem treningów powinieneś przejść badania. Jesteś w wieku rozwojowym i dlatego rokowania powinny być pozytywne.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w tej pięknej i satysfakcjonującej dyscyplinie.
  • 0

budo_pajelek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Dziękuje za bardzo dobre rady co do zapasów ,już wiem ,że to coś dla mnie ,teraz tylko badania i na trening ! :)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
powodzenia :!:
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
nie będę zakładać nowego tematu

mam pytanie czy w białymstoku jest jakaś sekcja zapaśnicza i czy przyjmuja tam w wieku 17-19 lat??
  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Witam, z danych zamieszczonych na stronie internetowej Polskiego Związku Zapaśniczego [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (dział "adresy klubów"), wynika iż w Białymstoku funkcjonuje Klub Sportowy "Podlasie" Białystok mieszczący się przy ul. Fabrycznej 1. Tel/fax do klubu, to: (85) 653-79-68. Podlasie Białystok prezentuje zapasy w stylu klasycznym.

Powodzenia na treningach.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
jesczze jedno pytanie czy maja sznase mnie przyjac
bo jestem w takim wieku ze poprostu ne startowalbym w zawodach
wczesniej trenowalem rozne sporty wlasnie zwiazane z zapasami ale rekreacyjnie
i czy jest szansa ze mnie wezma (moj wiek to 17 lat)
  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Chłopie, przychodź na trening czym prędzej. Prawdopodobnie Cię przyjmą, a jeśli jesteś przygotowany ogólnorozwojowo to może nawet i na zawody Cię wezmą. Sam rozpocząłem trening w wieku 18 lat i zostałem instruktorem zapasów. Wiadomo, na początku były baty na zawodach - po 6 miesiącach treningu pojechałem na Puchar Polski Juniorów :-D ale byłem na tyle przygotowany, że nic mi się nie stało. No cóż, na olimpiade nie mam raczej szans, ale jeszcze na zawody się wybieram (mam 23 lata). To wszystko to indywidualna sprawa, jeśli tylko będziesz mieć dużo samozaparcia to możesz jeszcze coś w przyszłości namieszać.
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
bo ogolnie to chcialem sie zapisac na jakies judo albo grappling ale ze w moim miescie nie ma czegos takiego (no judo jest ale tam cos chyba troche krzyo patrza), wiec oczaje czy mi godziny z zapasami pasuja i jak tak mowisz to pojade z koksem

pzdr
  • 0

budo_pajelek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Witam! Mam jeszcze jedno (i pewnie nie ostatnie :wink: ) pytanie .A mianowicie mój kolega podczas rozmowy o zapasach zapytał się mnie co dają zapasy pod względem psychicznym ??? Sam się zdziwiłem i zaciekawiłem ,bo o innych sportach zawsze jest jakaś wzmianka o tym jak na psychike wpływają ,ale o zapasach jeszcze nic takiego nie słyszałem.
Z góry dzięki za odpowiedz !!
Pozdrawiam.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
napewno zyskujesz większą pewność siebie
  • 0

budo_gladiatorkraków
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Dzięki uprawianiu zapasów zwiększa się Twoja pewność siebie, ale nie jest się zarozumiałym. Staje się bardziej stanowczym ale i bardziej szanuje potencjalnego przeciwnika i drugiego człowieka. Nabywa się dystansu do siebie, swojego ciała i sportu. Tak przynajmniej jeśli ma się właściwego trenera. Zdarza się, że trenując u niewłaściwej osoby człowiek staje się zarozumiały , agresywny i wydaje mu się że jest panem świata i okolicy. To wszystko też -jak zawsze - zależy od indywidualnych cech osobowości -są bardziej i mniej podatni na sugestie i wpływ innych osób. Tak czy inaczej, trening zapaśniczy (oraz innych sztuk walki) wpływa korzystnie na psychikę ćwiczących.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??

Dzięki uprawianiu zapasów zwiększa się Twoja pewność siebie, ale nie jest się zarozumiałym. Staje się bardziej stanowczym ale i bardziej szanuje potencjalnego przeciwnika i drugiego człowieka. Nabywa się dystansu do siebie, swojego ciała i sportu. Tak przynajmniej jeśli ma się właściwego trenera. Zdarza się, że trenując u niewłaściwej osoby człowiek staje się zarozumiały , agresywny i wydaje mu się że jest panem świata i okolicy. To wszystko też -jak zawsze - zależy od indywidualnych cech osobowości -są bardziej i mniej podatni na sugestie i wpływ innych osób. Tak czy inaczej, trening zapaśniczy (oraz innych sztuk walki) wpływa korzystnie na psychikę ćwiczących.

100% prawdy :wink:
  • 0

budo_pajelek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :wink:
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
a czy ktos moze ma jakies najnowsze informacje dotyczace bialostockiej sekcji poniewaz ten numer co jest podany na stronce, to obawiam sie ze nie jest juz aktualny
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
a czy nie zabija mnie na tych zapasach bo badz co badz mam 18 lat i jak trafie do tych starszych to moge zywy nie wrocic
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
nie zabiją Cie raczej :)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
no dzieki za slowa otuchy przydadza mi sie
  • 0

budo_pajelek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bełchatów
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Od jakiego wieku najlepiej zacząć ,itd ??
Witam po raz kolejny ! Znów mam pytanie :)
Jestem już po 3 treningach (dużo mineło czasu ,ale badania :cry: ).Na treningach radze sobie celująco jak na początek (tak mówi trener i inni zawodnicy) .No więc moje pytanie dotyczy czy w wieku 14 lat ,170 cm wzrostu i 68 kg wagi (tylko troche tłuszczyku ,ale w większości jestem "ubity" i mam troche mięśni) mam jakieś szanse startować kiedyś w jakichś zawodach .Trener odpowiedział na to "spróbujemy z ciebie coś wykrzesać" ,ale chcę usłyszeć zdania innych zawodników ,dlatego miło widziane wasze wypowiedzi !
Pozdro.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024