Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mistrzostwa Polski BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
ten lekarz to jakies nieporozumienie, i ochorona ktora zgrywala kozakow
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Zgadzam się co do badań, równie dobrze mój tata lekarz stwierdził by przez telefon, że jesteśmy zdolni do startu.
Najciekawsze jest to, że części osób z naszego klubu badania zostały uznane a części nie - dodam, że wszystkie były od tego samego lekarza wystawione tego samego dnia :!: :!: :!: różnica w tych badaniach ( u nas w klubie) była taka, że każdy był dokładnie osłuchany, wypytany, "obmacany" :wink: miał zmierzone ciśnienie, a wszystkie wątpliwości zawodników zostały z lekarzem omówione. To wszystko było za 30 zeta.

Co odrganizacji, to żeczywiście na początku "Stal-Mielec", ale później jakoś już poszło. Miejmy nadzieje, że następne będą dopracowane.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
charlie: jesli chcial startowac w zawodach o 10x mniejszej randze to tylko jego sprawa,
olafthenaturat: jesli w regulaminie nie ma punktu, ze do mistrzostw polski dopuszczeni zostaja tylko zawodnicy z polskim obywatelstwem to powinien zostac dopuszczony, nie wiem czy taki punkt istnieje.
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
ja też nie:) ale tu się zgadzamy jeśli nie było takiego zastrzeżenia nie mieli prawa mu zabraniać startu.
  • 0

budo_siemislaw
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
my tu tak gadu-gadu a wyników wciąż nie ma :(
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
@michal_m: zgadzam się aczkolwiek nie jestem do końca pewny czy jego start został zabroniony, czy tylko zostało mu wytłumaczone, że niewiele wniesie to dobrego.
Poniekąd problem ten można by rozwiązać zmieniając system według którego rozgrywane byłyby zawody. Podjrzewam, że bez ryzyka potencjalnego wyjazdu do domu po 1dnej walce z Brazylijczykiem, każdy by się cieszył mając go w kategorii z możliwością zawalczenia. A tak ludzie się bronili jak mogli. Nie dziwie się- wydać kupe kasy i zawalczyć jedna walke... mało ekonomiczne
  • 0

budo_krystian lodz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Panowie , wiem że zawsze jest łatwo kogoś obsmarować . Mam nadzieje że ci co są tacy mądrzy to kiedyś się wykarzą i sami zobaczą jak to jest.
A teraz Kilka sprostowań:
1. Maty były cztery, a przy tej hali nie dało się ich ustawić inaczej, i uważam że była
możliwość oglądania walk z trzech stron .
2. Na zawodach obowiązywały przepisy CBJJ czyli te same co na Mundialu .
Rozumie, że forumowicze to zazwyczaj pasjonaci BJJ to zadawanie pytań czy jest
dozowlony klucz na stope jest pozbawione sensu. Na Mundialu i według przepisów
CBJJ dzwignie takie są dozwolone jak i balacha na nogę od brązowego pasa.
Regulamin tych zawodów też podany był odpowiednio wcześniej tak by każdy
mógł się z nim zapoznać. Owszem mogliśmy coś pominąć przy tłumaczeniu ale
to może zdarzyć się każdemu.
3. System pucharowy sam uważam za mało sprawiedliwy . Niestety ale przepisy mówią
o takim a nie innym systemie .
4. Grupa finalistów to jednocześnie i grupa medalistów to samo jest w przepisach
CBJJ . Zaraz pewnie ktoś napisze że się podpieram tymi przepisami ale te
uważam są respektowane na świecie i my też tak powinniśmy robić.
5. Pierwszy problem jaki się pojawił to zgłoszenia i wpłaty. Niestety nie wszyscy
potrafią uszanować tewrmin , a w terminie była zgłoszona tylko połowa startujących.
Wpłąty były ustalone na spotkaniu instruktorów i jak zwykle poza ustaleniem nic
z tego nie wynikło. Ci co startowali ( oczywiście nie wszyscy) przysyłali kase po
terminie. Jest to nie fair w stosunku do tych co się wywiązali w terminie i za to
ich przepraszam. Tak więc podsumowując ten wątek gdyby wszyscy zgłosili się
w termine kwestia ta wyglądałaby inaczej. My mogliśy zrobić jedno- odwołać
odwołać zawody i tyle.
6. Znów są jakieś wąty do sędziów ,m można zawsze podczas turnieju złożyć protest
nikt tego nie robił , tak wiec fakt ukrywania się za monitorem komputera
komętowania jest śmieszny. Uważam , że było bardzo uczciwie i nikt nie miał na
celu by kogoś oszukać.
7. Błędem naszym była zła organizacja wagi, w swych komentarzach macie racje ze
powinniśmy to inaczej zweryfikować . Czyli wpierw waga , potem weryfikacja list.
8.Co do lekarza to sprawa wygląda tak. Lekarz sportowy lub orzecznik sportowy jest
uprawniony tylko i wyłącznie do podbicia i wystawienia kwitu. Wiem , że badanie
wyglądało jak wyglądało ale ta osoba bierze za was odpowiedzialność. W tym
momęcie nie jestem w stanie tego podać ale jutro wrzucę podstawę prawną do tego.
Mam nadzieje , że jak zostanie przeczytana to rozjaśnią się pewne kwestie.
9. Co do lekarzy to szkoda, że nie zauważyliście jeszce tego, że przed hala stała cały
czas karetka pogotowia , a na sali było dwóch ratowników medycznych , ortopeda i
anestezjolog.


Wspłóorganizator imprezy - Krystian Grzejszczak
[/b]
  • 0

budo_homer85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ

...i ochorona ktora zgrywala kozakow

:)

kiedy wyniki??
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
co tu sie czepiac. Zawody sie skonczyly i trzeba juz myslec o nastepnych,a nie filozofowac i oczerniac organiatorow. Wiadomo ze zawsze jakies kino jest,ale trzeba sie z tym liczyc bo to nie jest prosta sprawa zrobic takie zawody. Wedlug mnie wszystko oprocz tych poslizgow czasowych przebiegalo normalnie. Sedziowanie bylo OK. Przynajmniej moje walki i te,ktore widzialem. Pozdro!
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Ja widziałem karetkę stała przy jednym z wyjść :) poruszałem to w naszej grupie, stwierdzając, że zabezpieczenie jest OK.
Zresztą kilku ze startujących chyba niestety korzystało z pomocy ratowników.

Poza tym cieszę się z udziału - mam medal :P
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Zabezpieczenie medyczne bylo super, podobnie jak dbanie o porzadek na sali, w tym wypadku pobiliscie na glowe organizatorow MP sprzed roku, brawo.
Co do sedziowania to w swoich walkach nie mam zastrzezen bo wszystko wygralem przez poddanie :wink:
Chodzi mi o inne walki, wedlug mnie przegieciem jest kiedy trener sedziuje walke swojego zawodnika i to ewidentnie na niekorzysc jego przeciwnika... ale to juz nie wazne...
Poza sedziowaniem, opoznieniami i brakiem walk o 3 miejsce (szczegolnie w kategoriach z mala iloscia zawodnikow) nie mam zastrzezen a zawody bardzo mi sie podobaly, milo spedzilem dzien i juz nie moge sie doczekac na kolejne zawody :)
Ilu bylo ostatecznie startujacych w zawodach? Przekroczylo 200?
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ

6. Znów są jakieś wąty do sędziów ,m można zawsze podczas turnieju złożyć protest
nikt tego nie robił , tak wiec fakt ukrywania się za monitorem komputera
komętowania jest śmieszny. Uważam , że było bardzo uczciwie i nikt nie miał na
celu by kogoś oszukać.

[/b]


"Protest może złożyć trener zawodnika u sędziego głównego. Protest będzie rozpatrzony po wpłaceniu wadium w wysokości 100 PLN. Należy mieć ze sobą dowód (nagranie wideo). W razie bezzasadnego protestu wadium przepada."

Myślę, że ten punkt regulaminu wyjaśnia czemu nikt nie składał protestów

Co do lekarza to sprawa wygląda tak. Lekarz sportowy lub orzecznik sportowy jest
uprawniony tylko i wyłącznie do podbicia i wystawienia kwitu.


No fajnie ale ludziom raczej chodzi o to, jakim prawem negował ważność zaświadczeń wystawianych przez innych lekarzy.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Nikt się nie ukrywa za monitorem. Piszę otwarcie - mam zastrzeżenia do sędziowania dwóch walk moich juniorów. Mam wszystko na materiale video, który pokaże przy najbliższej okazji Draculino i poproszę go o opinie.
Nie reklamowałem żadnej z nich na zawodach, bo w pierwszym przypadku przy uznaniu reklamacji byłby remis i musiałoby nastąpić wskazanie - co miało nikłe szanse powodzenia ze względu na to iż sędzia i zawodnik byli z jednego klubu 8O 8O (Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca i następnym razem będziemy oponować przed walką).
W drugim zaś sędziował Brazylijczyk (nie Felipe tylko ten drugi) więc myślę, że wszyscy by na nas dziwnie patrzyli, no bo przeciez Brazyliano się mylić nie może :wink:
Jak będę miał chwilkę to wrzucę te fragmenty gdzieś na sieć. Oczywiście teraz to już tylko w celach edukacyjnych dla nas wszystkich i żeby ustrzec się takich błędów na przyszłość (jeśli oczywiście zostaną uznane jako błędne decyzje)...
A same zawody jako takie nie były takie złe
Pozdrawiam
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Co do organizacji i poziomu sędziowania wszystko już wydaje się napisano. Dla mnie najważniejsze jest, że nasz kolega Charly przeszedł przez swoją kategorię jak burza zdobywając złoty medal w 61 seniorów w białych, a pozostali też pokazali się z dobrej strony. Jeszcze raz gratulacje dla wszystkich.
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Co do sędziwoania niektórych walk to rzeczywiście były nieporozumienia, pierwszą walkę wygrałem przez dyskfalifikację przeciwnika, chciał rozpiąć moją gardę i w sumie przypadkiem udeżył mną i matę.
Nie czułem się poszkodowany, chciałem walczyć dalej - niestety ( dla przeciwnika) sędzia wskazał mnie jako zwycięzcę.
Kolega przejechał kawał polski dla 2 minut walki - szkoda i szcunek dla rywala.
W rezultacie mam brązowy medal z czego bardzo sie cieszę, biorąc pod uwagę mój krótki starz w bjj.
  • 0

budo_olafthenaturat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ

przypadkiem udeżył mną i matę.


A może to mata czuła sie poszkodowana :lol:

A tak poza tym to gratulacje Daniel!!!
  • 0

budo_mr d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 259 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Jorgnąłem sie po wysłaniu posta :( a że nie ma edycji to dupa panie Paździochu pooooszło w neta.

Dzięki Olafthenaturat
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ

Co do sędziwoania niektórych walk to rzeczywiście były nieporozumienia, pierwszą walkę wygrałem przez dyskfalifikację przeciwnika, chciał rozpiąć moją gardę i w sumie przypadkiem udeżył mną i matę.


Akurat widziałem tą sytuację, faktycznie nie wyglądało to na typowy slam, tylko próbę obejścia gardy. Widziałem jeszcze parę takich decyzji, między innymi w walce Cipao z kimśtam (przepraszam, nie znam i nie pamiętam nazwiska) - Michał wygrał przez dyskwalifikację przeciwnika, który zakładał dźwignię prostą na staw skokowy, ale sędzia uznał, że była to skrętówka. W sumie to nie było wyraźnie widać jaka to była dźwignia, ale w przypadku takich kontrowersji zawsze można spytać tego na kim była ta rzekomo niedozwolona technika zakładana. Zawsze jest większa szansa, że będzie to odpowiedź uczciwa niż jak się podejmuje decyzję bez takiej konsultacji.
  • 0

budo_giwa
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z miasta sypialni
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ
Gdzie mozna znaleść pełną liste wyników?? Z góry dzięki
  • 0

budo_pavao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mistrzostwa Polski BJJ

Panowie , wiem że zawsze jest łatwo kogoś obsmarować . Mam nadzieje że ci co są tacy mądrzy to kiedyś się wykarzą i sami zobaczą jak to jest.
[/b]

Nie ma się co obruszać. Ludzie po prostu piszą o zawodach i myślę, że lepiej jak to poczytacie i wyciągniecie wnioski przed zorganizowaniem kolejnych zawodów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024