Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koncepcja JKD vs Oryginalne JKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja JKD vs Oryginalne JKD

czytałem że w jego czasach były już zawody na podobie vale tudo

Nie w tej czesci swiata...

były zawody full contakt karate

Byly glownie zawody point karate (semi contact) - pierwszy mecz full contactowy stoczyl Lewis, ktorego do tej walki przygotowywal wlasnie Bruce...(film wydany przez Lewisa - What Bruce Lee tought me).
BTW, Bruce jako jeden pierwszy w USA trenowal full contactowo. Nie startowal w zawodach w USA. Przed wyjazdem do USA wygral w HongKongu zawody bokserskie (jakies gimnazjalne czy cus). Sparowal z wieloma ludzmi i sa ich relacje na temat jego umiejetnosci (Lewis, Norris, Stone, Inosanto i wszyscy uczniowie, Rhee itd itd)...
  • 0

budo_zax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja JKD vs Oryginalne JKD
A kto jest przedstawicielem JKD w Polsce i z jakiego nazwiska - czytaj jakiej osoby??
Nie trenuje JKD - pytam z ciekawosci ...
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja JKD vs Oryginalne JKD
Moge mowic tylko za siebie. Ja jestem przedstawicielem Progressive Fighting Systems - Paul Vunak...
  • 0

budo_snake19
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja JKD vs Oryginalne JKD
Jeżeli jeszcze za czasów Brucea odbyły się zawody full contactowe karate, to dlaczego w nich nie wystartował sam,(przecież wywodzi się z uderzanej sztkuki walki, i z pewnością mógłby sie odnależć w takiej formule, a może nie?) Chodźby zęby sprawdzić swój poziom walki w stójce, i dlaczego wogóle bruce w tamtych czasach nie startował w żadnych zaodach, tylko robił pokazy.

Pozdrawoiam !
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja JKD vs Oryginalne JKD
Umiesz czytać ze zrozumieniem?
Napisałem ze odbyła się pierwsza walka full contact - początki kickboxingu do której trenował Lewisa - późniejszego, wielokrotnego Mistrzem Świata.
Nie występował w zawodach bo nie był zawodnikiem i nie interesował go start?/nie miał czasu bo był obłożony pracą w biznesie kinowym za dużo wiekszą kasę?/ itd itd

Nie wiem czego usiłujesz dociec. Ludzie, którzy interesują się Brucem i JKD wiedzą kim był i co zrobił i wiedzą także kim nie był i kim nawet nie usiłował być...
  • 0

budo_snake19
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Koncepcja JKD vs Oryginalne JKD
Spoko, tylko chciałem wiedzieć, ja także interesuje się JKD i Brucem , tylo narazie nie mam możliwości trenowania JKD. Na tą chwilę trenuje MT, a później zobaczymy, może sie przeprowadze do Gdyni, albo Łodzi i sie zapisze na JKD.
Niczego nie prubuje dowieść, poprostu mnie interesuje wszystko co z JKD i brucem związane i pytam.
Wiem że Bruce był innowatorem w swoich czasach i za to go szanuje, poprosu jestem ciekaw jeo podejścia do zaodów.

Dzięki za odpowiedź, i pozdrawiam !!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024