Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moje pytania o BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Moje pytania o BJJ
Witam. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad rozpoczęciem od września treningów BJJ. Do tej pory posmakowałem jedynie trochę kicka (niecałe 2 lata). Mam jednak kilka wątpliwości co do zmiany:

1. Nie należę do olbrzymów, mam 1.75m i ważę 60 kg (choć jestem w miarę wysportowany). Czy podobni ludzie trenują BJJ w waszych klubach? Nie będę miał problemów ze znalezieniem sparring partnera? I czy w tym sporcie waga odgrywa większą/mniejszą rolę niż w kickboxingu?

2. W moim mieści opłaty za BJJ są jak dla mnie dość wysokie - od 100 do 120 zl. Czy to są standardowe ceny, czy trochę zawyżone?

3. Do osób z Poznania - zastanawiam się nad trenowaniem w MMA Poznań albo Strefie Walki? Który klub możecie mi polecić? Możecie coś o nich napisać?

Za odpowiedzi z góry dziękuję wszystkim. Pozdrawiam.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
[quote name="budo_jet"]

1. Nie należę do olbrzymów, mam 1.75m i ważę 60 kg (choć jestem w miarę wysportowany). Czy podobni ludzie trenują BJJ w waszych klubach? Nie będę miał problemów ze znalezieniem sparring partnera? I czy w tym sporcie waga odgrywa większą/mniejszą rolę niż w kickboxingu?[/quote]


Pytanie w stylu mam 2 metry czy moge studiowac filozofie? czyt. glupie



[quote name="budo_jet"]
2. W moim mieści opłaty za BJJ są jak dla mnie dość wysokie - od 100 do 120 zl. Czy to są standardowe ceny, czy trochę zawyżone?[/quote]

normalne oplaty



[quote name="budo_jet"]
3. Do osób z Poznania - zastanawiam się nad trenowaniem w MMA Poznań albo Strefie Walki? Który klub możecie mi polecić? Możecie coś o nich napisać?

[/quote]

strefa bez 2 zdan poziom bjj ooogroomnie wyzszy niz w mma Pozbab[/quote]
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ

1. Nie należę do olbrzymów, mam 1.75m i ważę 60 kg (choć jestem w miarę wysportowany). Czy podobni ludzie trenują BJJ w waszych klubach? Nie będę miał problemów ze znalezieniem sparring partnera? I czy w tym sporcie waga odgrywa większą/mniejszą rolę niż w kickboxingu?


Ja mam 180cm i 63 kilo. Nierzadko sparuję z ludźmi, którzy mają po 90 kilo i 190cm. Co prawda jest trochę ciężko, dlatego że na moim etapie (oraz sparring partnerów - początkujący;) ) używa się jeszcze dużo siły. Z resztą, wydaje mi się, że jeśli jest duża różnica w umiejętnościach technicznych, to można spokojnie wygrywać z o wiele większymi przeciwnikami (patrz Marcelo Garcia - Ricco Rodriguez na ADCC 2005). Ciężej jest jeśli poziom techniczny jest podobny, wtedy wchodzą w grę inne czynniki, np siła. wytrzymałość i doświadczenie:). Podejrzewam, że ze znalezieniem sparring partnerów o podobnej do Twojej wadze nie będzie problemów. Tylko uważaj jak będziesz sparował z "dużymi" - o wiele łatwiej o kontuzję:/
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
1. tak / raczej nie - najwyżej będziesz walczył z bykami :wink: / niby mniejszą
2. standardowe
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
1. Są, i to sporo. Natomiast osobistymi odczucoami nie mogę Ci sluzyć, bo mieszczę sie jakby w innym koncu skali ;)
2. Ceny są chyba przeciętne, jak na Warszawę normalne, nie wiem, jakie są w Poznaniu
3. Ja bym wybrał Strefę Walki. Nie to, żebym miał coś przeciwko MMA Poznań, nic o nich nie wiem po prostu, natomiast z ludźmi ze Strefy sie zetknąłem. Przez kilka miesięcy trenowałem u Wojtka Janca, byłem na seminarium z Karolem Matuszczakiem - warto, mają swietnie (moim zdaniem) poukładaną metodykę, i naprawdę można szybko zrobić duże postępy.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
Jeszcze jedno. Trenujecie w strojach, nazywanych "gi", tak? Czy taki strój jest zazwyczaj wymagany od samego początku i ile średnio kosztuje? I czy w BJJ są stopnie?
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
możesz też sprawdzić cyklon poznań [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
gi nie jest wymagane od samego początku chyba nigdzie.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
na temat kosztów gi i ajkie kupić było b. duzo tematów na forum, poszukaj.

są stopnie.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
I jeszcze jedna rzecz - jestem mańkutem. Czy to w tym sporcie może coś utrudniać? Pewnie głupie pytanie, ale diabeł tkwi w szczegółach :wink: .
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
nic nie przeszkadza to, że jesteś leworęczny :)
  • 0

budo_zden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ

Jeszcze jedno. Trenujecie w strojach, nazywanych "gi", tak? Czy taki strój jest zazwyczaj wymagany od samego początku i ile średnio kosztuje? I czy w BJJ są stopnie?


Gi nie jest konieczne na początku, aczkolwiek jest wskazane. Walka w gi jest trudniejsza od walki bez gi - pojawia się po prostu więcej elementów na które trzeba zwracać uwagę. Z tego też względu moim zdaniem lepiej się na początku przyzwyczaić do gi i później przejść do treningów bez gi, ale oczywiście jest kwestia tego czy w ogóle Ci się spodoba i czy nie powiesz po 2 tygodniach, że masz dość, a kasa na gi idzie w błoto ;)

Są stopnie - paski biały, niebieski, purpurowy, brązowy i czarny + belki na każdym
  • 0

budo_xjankowski
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
Jet idź w końcu na ten trening i sam sie przekonasz. Takie gdybanie do niczego Cie nie doprowadzi, zresztą masz dwa (sic!) kluby w Poznaniu idz, potrenuj, pomyśl i wybierz.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
mi sie wydaje ze gi jest jednak konieczne jesli chcesz trenowac bjj.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ

...
1. Nie należę do olbrzymów, mam 1.75m i ważę 60 kg (choć jestem w miarę wysportowany). Czy podobni ludzie trenują BJJ w waszych klubach? Nie będę miał problemów ze znalezieniem sparring partnera? I czy w tym sporcie waga odgrywa większą/mniejszą rolę niż w kickboxingu?...


Dar75 imponuje następującymi warunkami: 173 cm, 66 kg wagi i wziął sie był chłopina w bjj zakochał na ament :)

Na ogół sparować trzeba z kolesiami sporo ciężśzymi, ale ile radości jest gdy wreszcie trafi sie ktoś w twojej kategorii wagowej - jedyny minus jaki miałem jako najlżejszy, to bolące żebra po tym jak sie po nich więksi ileś razy przetoczyli :( Ale po 2-3 miesiącach przeszło
  • 0

budo_royler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
Bjj to wspanialy sport, sam sobie nie wyobrazam zycia bez treningow. Duzym minusem sa natomiast ceny w polskich klubach, ktore w 90% nie ida w parze z poziomem przekazywanej wiedzy i treningow.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ

mi sie wydaje ze gi jest jednak konieczne jesli chcesz trenowac bjj.


chyba jak na pierwszych kilka treningów przyjdziesz bez to nic się nie stanie ;) ew. ćwiczysz u Eddiego Bravo ;)
  • 0

budo_tomuus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
a ja mam 175 i 65 wagi i nie przeszkadza mi to w trenowaniu BJJ wiec i tobie nie powinno :) wiec nawet sie nie zastanawiaj tylko startuj na treningi a po paru miesiacach zobaczysz jaka to frajda turlac sie na rowni z kolesiami warzacymi po 90kg i nawet od czasu do czasu wygrac :) :):) pozdroweczka
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
Mozna miec 60 kilo i wygrywac z o wiele ciezszymi kolesiami, nawet 2 krotnie ciezszymi :)
Wiec warunki fizyczne w bjj to zadne ograniczenie, tym bardziej ze na zawodach jest podzial na kategorie wagowe...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
Z tą leworęcznością to miałem na myśli głównie odwrotną pozycję. Sorry, że odgrzewam kotleta ale nurciło mnie to. W stylach uderzanych taktyka walki leworęczny-praworęczny jest nieco inna niż praworęczny-praworęczny. A jak sprawa wygląda w grapplingu?
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Moje pytania o BJJ
techniki dla lewo i prawo ręcznych są takie same. nie będzie to stanowić dla ciebie problemu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024