Skocz do zawartości


Zdjęcie

CRKT S2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CRKT S2
Mozna go gdzies jeszcze kupic(nowy)? Co sadzicie o tym nozu?
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
w Świecie Noży został chyba jeszcze jakiś z limitowanej edycji

prócz tego nei kupisz bo to nieprodukowany od 4 lat nożyk
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
Mam i jestem z niego zadowolony, choć Sebcia to nie jest.
No ale to w końcu wiadomo.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
mam też, katuje i jestem baaardzo zadowolony

ma jedną wade - łatwo łąpie rdze powierzchniową - ale łatwo schodzi cilit bang-iem
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
dzieki. juz wyslalem maila do swiata nozy.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
Jeśli już Ci dojdzie, to ze względu na to:

łatwo łąpie rdze powierzchniową

warto co jakiś czas przejechać ostrze oliwką i wytrzeć oraz nie jeżdzić w upały na rowerze z nożem w kieszeni spodni. :)
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
ok, dzieki, wlasnie jest w drodze do mnie :lol:
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
heh, wlasnie przeczytalem dawny post Cassiniego na temat s2 :) powinienem byc przerazony bo zamowilem noz z potencjalna niedorobka 8O ,ale jakos sie nie boje 8) po prostu malo ktory noz tak mi sie spodobal(seba i mnandi to inna bajka...).juz sie nie moge doczekac, ma przyjsc priorytetem... :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
Nie musisz się przejmować.
NAWET jeśli trafi Ci się mała wpadka, to korekta jest bardzo prosta, a za te pieniądze nie dostaniesz noża z takich materiałów. Stal, z której zrobiono ostrze sprawuje się bardzo dobrze, zaś wieści o ścieraniu się frama między bajki możesz włożyć. Oczywiście będzie się zużywał jak i wszystko, ale niepradą jest jakoby następowało to w przyspieszonym tempie. Jedyne na co tak naprawdę musisz uważać, to fakt, że ATS-34 nie jest stalą "całkowicie" nierdzewną. Czyli trza o nią dbać trochę i tyle (raz miałem tak, że pod działaniem potu pojawiły się nawet plamy korozji powierzchniowej na AUS-8 ). No ale jak już Blacha napisał to też nie kłopot, bo łatwo oczyścić. Tyle, że po co skoro można zapobiegać?
Tak na marginesie, to jeszcze uważaj by nie pokroić sobie nim paluchów. :twisted:
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
Dzieki, Cassini :-) Bede o niego dbal i zapobiegal, rowniez skaleczeniom. Chyba ze to jakas wyjatkowo kasliwa bestia i wymaga specjalnych srodkow ostroznosci...Jeszcze nie mam, pewnie przyjdzie w poniedzialek, tez limitowana wersja :) Jak bede mial jakies pytania co do uzytkowani lub ewentualnych przerobek to dam znac.
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
a oprocz Cassiniego i Blachy ktos jeszcze posiada, badz posiadal i uzywal s2? prosze o podzielenie sie wrazeniami :D czytalem recenzje Vercyngetoryksa w Swiecie Nozy... :)
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2

Chyba ze to jakas wyjatkowo kasliwa bestia i wymaga specjalnych srodkow ostroznosci...

Nie wiem czy wyjątkowo kąśliwa.
W każdym razie pierwsza, która mnie użarła tak, że do dzisiaj mam dręwy palec w lewej ręce. :wink:
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
to chyba( :?: )juz jutro JA odbiore...czas plynie zdecydowanie zbyt wolno w takich przypadkach :?
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
JEST :!: :!: :!: :) Przyszedl rano, odpakowalem i szok: nie wiedzialem ze to az tak duze bydle! 8O Myslalem ze to bedzie takie mniejsze edc w rodzaju delici albo piki, takie male cacko... :D a to kawal noza ktoremu raczej blizej do m-21 niz do piki, ale PODOBA mi sie :lol:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
Hehehe
Trza było poczytać o wymiarach, wziąść linijkę i zobaczyć jak to praktycznie wygląda. :twisted:
A jeśli chodzi o EDC...
No cóż...
Jak dla mnie jest jak najbardziej odpowiedni. :wink:
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
To nauczka i przestroga dla innych zeby nie kupowac noza bez jego wczesniejszego pomacania na zywo. Mam szczescie ze mi spasowal, po prostu czytalem opisy jego mniejszej wersji, dlatego wielkosc tego mnie zaskoczyla. Jestem laikiem jesli chodzi o techniczne zagadnienia, nie bardzo rozumiem co bylo nie tak z blokada w twoim nozu, Cassini.Moja trzyma mocno, nie wyczuwam zadnych luzow. Przeczytale wszystkie tematy jakie sie da i przewaza w nich poglad ze z nozy z tytanowym frame lockiem to tylko sebenza jest dobrze wykonana (chodzi o utwardzenie tytanu), a np. w pinnacle blokada ulega oslabieniu przez scieranie sie tytanu. Dlatego podobno(?)zrezygnowano z produkcji. S2 jest jeszcze tansza niz pinnacle, tytan pewnie tez nie jest lepiej utwardzony i tez zrezygnowano z produkcji... hmm... :roll:
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
Aha, pomimo wszystkich watpliwosci jestem zachwycony poziomem wykonania i jakoscia tego noza. I jest poza tym po prostu piekny 8) Nie opuszcza mojej kieszeni, jako edc jest doskonaly. Wygryzl na dobre stara poczciwa mala piczke... :lol:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2

nie bardzo rozumiem co bylo nie tak z blokada w twoim nozu, Cassini.Moja trzyma mocno, nie wyczuwam zadnych luzow.

No to się ciesz. :wink:
Chyba zdarzało się, że dokładność wykonania niektórych sztuk była nie taka jak trzeba (przynajmniej u mnie tak było). Rzecz polega na tym, że blokada działa tak:
Fram z jednej strony blokuje ostrze. Z drugiej strony opiera się ono na stalowej tulejce, przez którą przechodzi jedna ze śrub skręcających nóż.
Okazało się, że od nowości nóż miał mały luz w pionie. Po zamianie miejscami tulejek tylnej z przednią zrobiło się ok. Po prostu, okazało się, że ta tylna ma odrobinę inny wymiar.
Gdyby nawet nie dało się w ten sposób, to każdy tokarz dorobiłby odpowiednie tulejki z grosze. :wink:

Przeczytale wszystkie tematy jakie sie da i przewaza w nich poglad ze z nozy z tytanowym frame lockiem to tylko sebenza jest dobrze wykonana (chodzi o utwardzenie tytanu), a np. w pinnacle blokada ulega oslabieniu przez scieranie sie tytanu. Dlatego podobno(?)zrezygnowano z produkcji. S2 jest jeszcze tansza niz pinnacle, tytan pewnie tez nie jest lepiej utwardzony i tez zrezygnowano z produkcji... hmm... :roll:

Też czytałem coś takiego.
Nie stwierdziłem, by coś złego działo się ze stopem tytanu z jakiego wykonano S2 (a bynajmniej nie trzymam go w gablocie), blokada łapie cały czas w tym samym miejscu i trzyma jak przyspawana. W chwili obecnej złego słowa o swojej S-ce nie mogę powiedzieć. :)
Jeśli chodzi o cenę, to powinieneś pamiętać, że na to wpływał fakt produkcji S2 (podobnie jak i innych CRKT) poza USA, tam gdzie koszty wykonania są niższe.
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
Dziekuje, Cassini. Duzo mi wyjasniles, pozdrawiam! :D
  • 0

budo_ptr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CRKT S2
wlasnie wrocilem ze slowackich tater;-)gdzie testowalem s2 na szlakach. przygotowywanie posilkow(krojenie chleba,itp.)- bajka. oprawilem nim kilka porzadnych galezi, uzywalem go momentami jak malej siekierki: nic sie nie wyszczerbilo, zadnych luzow!kawal porzadnego noza. oczywiscie cassini mial racje: nieostroznie dotknalem leciutko ostrzem palca, no i mnie ugryzl :) naprawde trzeba uwazac, to brzytwa a nie noz! kroil pomidory, cytryne, ubrudzilem go zywica, byl mokry przez dlugi czas i dopiero w szostym dniu pojawily sie malenkie kropki rdzy, ktore zeszly po kilku pociagnieciach szmatka z cilitem. teraz odpoczywa w mojej kieszeni, wyczyszczony, jak nowy, poza tym ze sie troche starly literki informujace o limitowanej edycji... :) KAPITALNY NOZ!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024