Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Shinobi" (Film)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

"Shinobi" (Film)
"Shinobi"

Dołączona grafika

Premiera kinowa: 2006-08-18
Gatunek: Fantasy / Akcji / Dramat / Romans
Kraj: Japonia
Czas trwania: 101 min.
Reżyseria: Shimoyama Ten
scenariusz: Kenya Hirata

obsada:
Shun Shun Ito
Yukie Nakama - Oboro (Iga)
Jô Odagiri - Kouga Gen-no-suke (Kouga)
Tomoka Kurotani - Kagerou (Kouga)
Erika Sawajiri - Hotarubi (Iga)
Kippei Shiina - Yakushiji Tenzen (Iga)
Takeshi Masu - Muroga Hyouma (Kouga)
Mitsuki Koga - Chikuma Koshirou (Kouga)
Tak Sakaguchi - Yasha-maru (Iga)
Houka Kinoshita - Kisaragi Saemon (Kouga)
Shun Ito - Minonenki (Iga)
Riri - O-Gen (Head of Iga-clan)
Minoru Terada - Kouga Danjou (Head of Kouga-clan)
Masaki Nishina - Yagyu Jyubei Mitsuyoshi
Toshiya Nagasawa - Yagyu Tajima-no-kami Munenori
Yutaka Matsushige - Hattori Hanzou

Opis:

Superprodukcja japońska, którą wyreżyserował Ten Shimoyama.

Jest rok 1614. Japonia, zjednoczona pod rządami Ieyasu – pierwszego Shoguna z rodu Tokugawa, zaczyna cieszyć się pokojem. Dwie odległe, ukryte w górach wsie Nina – Manjidani należąca do rodu Koga i Tsubagakure należąca do rodu Iga – są odwiecznymi wrogami.

Od wielu lat jednak wiąże je umowa, wymuszona przez pierwszego Hattori Hanzo, która zabrania im używać sztuk walki przeciwko sobie. Gennosuke z rodu Koga i Oboro z rodu Iga, następcy przywódców wsi, zakochali się w sobie i spotykają się potajemnie.

Ale parę czeka tragiczne przeznaczenie. Shogun Ieyasu i jego świta uknuli podstępny plan, by ostatecznie pozbyć się obu rodzin – wsie Manjidani i Tsubagakure mają znów stanąć do walki przeciwko sobie i zostać zgładzone.

strona www: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Moze byc nawet spoko filmik widziale trailery i mi sie podobaly. Cos w stylu przyczajonego tygrysa...

Pozdro
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Niestety, zawiodłem się na tym filmie. Spodziewałem się pseudo-historycznego podejścia, poważniejszego, tymczasem mamy tutaj coś, co można określić jako aktorskie anime - dodam, że raczej sztampowe i nieco naiwne. Ninja z obu klanów dokonują cudów typu zionięcie kwasem, zatrzymywanie czasu czy wreszcie zabijanie wzrokiem. Po prostu bajeczka - ale bez wymiaru legendarnego, do którego przyzwyczaili nas Chińczycy w swoich produkcjach i który tam działa. Film ma kilka pięknie nakręconych scen, tymniemniej ten typ kolorowego, pełnego przepychu piękna raczej Japończykom nie wychodzi - ich mocną stroną zawsze było stonowanie i wysublimowanie. W każdym razie jako rozrywka na nudny wieczór ujdzie, ale "Przyczajonemu tygrysowi, ukrytemu smokowi" czy "Hero" "Shinobi" nie dorasta do pięt.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Uprzedziliście mnie, hmmm a miałem iść na Miami Vice, ale zdaje się że zmienię cel. Chyba że trafie to gdzieś wcześniej w sieci. Co do trailera, to "mangowa" koncepcja filmu nawet mi się podoba. Czy ma klimat Przyczajonego tygrysa.... The Hero, czy też Domu latających sztyletów, zobaczymy po obejrzeniu.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Zgadzam się całkowicie z ShabuShabu. Ten film poza kilkoma walkami jest kompletną pomyłką...
Nawet Dom Latających Sztyletów był lepszy.
  • 0

budo_livien
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
A sciezka dzwiekowa? W tego typu filmach gra dosyc istotna role, dlatego czesto jest naprawde niezla. Jak jest z tym filmem?
  • 0

budo_piotruś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Moim zdaniem - film bardziej do podziwiania niż oglądania . Akcji jest naprawdę sporo, sa starcia wojowników (które jednak - wydaje mi się - nie dominują tak bardzo jak to miało miejsce np. w "Hero"), są też obrazy przyrody (jednak nie tak mocne jak w "Domie Latających Sztyletów"). Głównym jednak wątkiem historia człowieka - prawdziwe oblicze ninjy :wink: . Film można obejżeć , jednak jeżeli masz wybór - wybierz jakiś inny obraz .

Jak ktoś chce to mam link do ścieżki dźwiękowej (rapidshare).

Pozdrawiam!
  • 0

budo_tomifu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Film może nie był porywający, ale ogląda się go dosyć dobrze :) Nie był to film historyczny ;) Ot taka łatwa rozrywka w w przypływie odrobiny wolnego czasu.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Po obejrzeniu już w swoim życiu około 5843897623 filmów kungfu made in HK - nie mogłem znieść języka japońskiego :? Poza ładnymi krajobrazami to chyba nic mnie nie zachwyciło. Walki jakoś mnie nie emocjonowały, fabuła też nie zainteresowała :(

Przepraszam, że stary temat odgrzałem, ale po obejrzeniu tego filmu musiałem się wyżalić.
  • 0

budo_mauli
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
ten film to po prostu "KNOT"
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
E tam, a mi sie podobal i to nawet bardzo. Ogladajac "hero" zasnolem w polowie, a ten film ogladalem ze 3 razy i nadal bym ogladal :-)
Szczegolnie podobalo mi sie to, ze poza typowo bajkowymi walkami czyli : latanie po drzewach, szybowanie wsrod chmur i rzucanie czarami (co oczywiscie uwielbiam w takim produkcjach 8) ) mozna bylo zaglebic sie w dosc melodramatyczny i romantyczny zarazem scenariusz, ktory rzadko mozna doswiadczyc w filmach z takim klimatem.
Takze zachecam do obejrzenia: piekne krajobrazy, muzyka, historia milosna, wzruszajace sceny, bajkowe walki - czyli wszystko to co najlepsze :-) Wszystko zalezy od kwestii gustu, ale ja lubie takie klimaty i zamilowania nie zmienie :D

pozdro
  • 0

budo_sensor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Taka sobie bajka
  • 0

budo_|mm0rta|
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Jest pewna subtelna lecz bardzo istosna róznica pomiędzy Hero i Shinobi ;P....

Hero jest bardzo dobrym filmem z bardzo dobrą fabułą, zdjęciami. Nie jest on filmem prostym i oczywistym. Obrazy przedstawione są z róznych perspektyw (kolory), zpunktu widzenia różnych bohaterów. Można by o tym sporo pisać. To baśń.

Shinobi udało mi się zobaczyć niedawno. Fabuła kiepska. Zdjęcia takie sobie choć chyba to było najleprze w tym filmie. Śmoce bohaterów i generalnie naprawde kiepsko moim zdaniem. Byłem dobrze nastawiony. Wypożyczyłem. przy pierwszym ogladaniu zasnołem po 20 minutach. Przy 2gim dotrwałem do końca ale biednie strasznie niestety...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
wczoraj obejrzalem. dobry film.
pomysl zajebisty, ale mocno skopany, niestety.

moce bohaterow i ich walki bardzo bardzo fajne. piekne sceny (ten wyskok z zatrzymanym czasem przy pelni ksiezyca - wow 8O )
wartswa fabularna niestety nienajlepsza. jak mowie mozna bylo to napisac lepiej. miejscami bylo widac kiepska charakteryzacje :?
haha, i "czlowiek matrioszka" byl zajebisty ;)

konwencja bardzo fajna, ale niektore szczegoly i rozwiazania fabularne pozostawiaja srogi niedosyt.
w warstwie romantyczno-melodramatycznej "latajacym sztyletom" nie dorasta do piet. niestety.
muzyka moze byc, nic szczegolnego.

4-, ale obejrzec warto.
  • 0

budo_rumun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Shinobi" (Film)
Osobiście, to spodziwałem sięczegoś lepszego po tej produkcji, ale i tak nawet miło się oglądało. Jednak mimo wszystko wątpie, żebym jeszcze kiedyś powrócił do tego filmu. Takie hero, czy sztylety to juz po kilka razy ogladalem i pewnie jeszcze nieraz obejże, a shinobi? raczej nie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024