Skocz do zawartości


Zdjęcie

L1P i CR 123


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

L1P i CR 123
Witam, mam pytanie do znawców tematu.Kupiłem niedawno Fenixa L1P i zastanawiam się czy udało by się dorobic u tokarza body na litową cr123 ? Czy takie zasilanie nie przepali diody ? Baterie litowe kupuję do swojej Inovy po 6 pln. wiec niewielki wydatek a Fenix pewnie by lepiej swiecił z 3V. A może już można dokupić takie fabryczne ? Pozdrawiam.
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
fenix'a l1p przepalisz na 3V, do zasilania z cr123 nadaje sie glowica z l2p... a takie ustrojstwo mozna gotowe dokupic [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
Szkoda... a czy na paluszkach litowych AA Energizera bedzie mocniej świeciła ?
  • 0

budo_kaszu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123

Szkoda... a czy na paluszkach litowych AA Energizera bedzie mocniej świeciła ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
na dole strony masz odpowiedz...
  • 0

budo_mossberg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
na litowych Energizerach AA L91 nie bedzie mocniej świecić ale dłużej niz na zwykłych alkaicznych
a charakterystyka świecenia w czasie bedzie równa jak przy akumulatorach
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
No to już wszystko wiem, dzięki. A jednak szkoda że nie można używać cr 123 , bo pewnie by fajnie świeciła :(
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
Jeszcze jedno pytanie, a gdybym dokupił (dorobił) korpus na 2 akumulatorki żeby mieć dwie latarki w jednym to będzie to świeciło czy się przepali ?
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
Jeszcze jedno pytanie, a gdybym dokupił (dorobił) korpus na 2 akumulatorki żeby mieć dwie latarki w jednym to będzie to świeciło czy się przepali ? I jakie aku kupić Energizer 2500 czy Duracell 2500 , pewnie któreś są lepsze .
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
Przeca to trochę bez sensu jest. Zaletą tego modelu Fenixa są jego małe gabaryty, zaś dodatkowe ogniwo możesz mieć w kieszeni (ja mam w pokrowcu samodiełce, który mieści latarkę i ogniwo). Jeśli chcesz coś z kilkoma alternatywnymi źródłami zasilania, to kup L2T z adapterem. Po co wyważać otwarte drzwi? :wink:
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
To jednak ma trochę sensu, w Warszawie noszę ją z jedną baterią a w swoim domku na mazurach ( ryby czy spacer po lesie ) używał bym adaptera na dwie baterie. Niestety mam taki charakter że lubię mieć dwa w jednym (a nawet trzy :)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123
to kup L2T i dodatkowe body od L1T.DO tego modele z serii L...T maja dwa poziomy swiecenia :)
I jesli dorobisz sobie body na cr123 to spokojnie glowica L...T sobie z takim zasilaniem poradzi.
Pozdrawiam
adiblue
  • 0

budo_pawelsz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123

to kup L2T i dodatkowe body od L1T.

tiaaa- pomysł fajny, ino mam L1T i szukam body od L2T albo i na mniejsze bateryjki i nie ma nigdzie...
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: L1P i CR 123

tiaaa- pomysł fajny, ino mam L1T i szukam body od L2T albo i na mniejsze bateryjki i nie ma nigdzie...

Masz L1T?Wczesniej pisales o L1P a to dwie rozne latarki majace tylko prawie identyczne body.Zupelnie inna jest dioda,elektronika sterujaca,inna funkcjonalnosc(L1T = duza elastycznosc w zasilaniu ot chocby li-in 14500 3,7V robia z niej potwora silniejszego jeszcze od L2T).L1P to bardzo dobra latarka ale ma tylko jeden poziom swiecenia i ma znacznie mniej mozliwosci wyboru zasilania(litowe AA 1,5V,ni-mh,alkaliczne).Co do body od L2T to wciaz nie widzialem takowego w ofercie.A niestety doby od L2P,ktore mozna kupic w niektorych sklepach nie jest kompatybilne z seria L...T.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024