Skocz do zawartości


Zdjęcie

VVD techniki charakterystyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne

Nie będę odkrywczy jezeli wyznam szczerze, że techniki reczne są na pewno mniej dopracowane niż w Boksie - z prostej przyczyny - nasz trening to przekrój rożnych technik od uderzeń ( techniki reczne i nozne ) - zapasy - bronie, tak więc kosztem czegoś ...


chodzi mi tu oczywiscie o konfrontacje z klasycznym Bokserem w jego formule a więc w rekawicach, ring i rekawice.

Podobnie jak ze specjalistami Judo czu zapasów
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne
Co do tego nie ma wątpliwości. Walcząc w rękawicach z bokserem (same ręce) z pewnością niewiele zwojujemy. I analogicznie bokser w naszej formule... :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne
I tak samo Gotal z ciupaszką ma wieksze szane a jak nasz Vo Sinh ma Bong Phap albo Kiem to :paker:
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne
ccałem GÓRAL napisać ale ten pies pogański czyli mój comp ........
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne

Aha, no i nie za bardzo rozumiem określenia, że dam moc i dam muc są marne w porównaniu z technikami bokserkimi.


a) Z calym szacunkiem - dam moc i dam muc nie sa takie same jak w boksie. Tylko wygladaja podobnie. Nie znam sie na boksie, ale mysle, ze sila sierpowego i haka pochodzi z tulowia. W VVD tak sie nie cwiczy - a przynajmniej ja tak nie cwiczylem. Roznica w sile uderzenia na korzysc boksu jest ogromna. Twoje doswiadczenia moga byc inne, moze Ty bijesz te techniki lepiej niz ja.

Nie nalezy tez zapominac o taktyce, np. nie kazda kombinacja ma sens - i na to trenerzy boksu zwracaja uwage.

B) Akurat te dwie techniki zostaly wymienione, bo wszystkie pozostale bardziej mi odpowiadaja takie, jakie sa w VVD.

Mam nadzieje, ze nie pomyslales, ze wole boks od VVD ;)
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne
Dla mnie te techniki są takie same. Mój pierwszy kontakt z boksem wyglądał tak: trener kazał mi stanąć przy ciężkim worku (a z boksu byłem surowy) i przez kawał czasu uderzać kombinacje technik ręcznych, jakie tylko przyjdą mi do głowy. Dzięki temu od razu wyłapał moje błędy i wiedział nad czym musimy pracować, żeby te błędy wyeliminować. Większość technik to były właśnie dam moc i dam muc, bo preferuje walkę w półdystansie. I akurat do tych technik nie było zastrzeżeń, wręcz przeciwnie. I jest zupełnie odwrotnie niż myślisz. W sztukach walki głównie przykłada się rolę do pracy bioder i tułowia. W boksie do tego dokłada się... nogi. Tak, tak, nie inaczej. Bardzo często na treningach boksu słyszeliśmy pytanie (zawsze jak ktoś nowy się pojawił :-) ): co jest w boksie najważniejsze? Odpowiedź była zawsze jedna: praca nóg. Jak cię nogi nie doniosą do przeciwnika, to ręce się na nic nie zdadzą. Do tego każde uderzenie, w każdej płaszczyźnie poparte jest siłą nóg. Z tego co czytałem w Twoich postach, wywodzisz się od tego samego instruktora co i ja. Od tamtego czasu sporo się zmieniło, Benek od dawna nie trenuje (choć cały czas mam z nim znakomity kontakt, często spotykamy sie i wspominamy stare czasy :) ), a ja poszedłem w swoim kierunku. Chodzi mi o to, że nasi Mistrzowie zawsze wręcz namawiali nas do treningu innych sztuk i sportów walki, żeby wyciągnąć z nich to, co dla nas najlepsze. Tak więc na swojej drodze spotkałem wspaniałego trenera boksu i wiele na tym skorzystałem. Być może dlatego Ty widzisz różnicę w tych technikach, a ja nie. Bo zaadoptowałem to dla swoich potrzeb i biję te techniki (przynajmniej się staram :) ), jak bokser. Jeden z moich uczniów trenował jakiś czas BJJ i to także nam się przydało, jeśli chodzi o parter. To właśnie jest piękne w VVD, że oprócz technik wywodzących się z Wietnamu, uzupełniamy swoją wiedzę z innych SW, a Mistrzowie nie patrzą na to krzywo, tylko popierają nas. Jeśli chodzi o taktykę, to nie tylko w boksie i nie tylko w VVD niektóre kombinacje nie mają sensu. I my też na to bardzo zwracamy uwagę. I na koniec: każda ( no może prawie :lol: )forma ruchu związana ze sportami czy sztukami walki jest piękna. I zawsze cieszę się, że są ludzie, którzy myślą podobnie jak ja, tzn. że VVD jest dla nich nr 1. Choć przyznam się, że uwielbiam oglądać boks zawodowy, szczególnie ten zza oceanu :) ,
pozdrawiam.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne
To co piszesz o nogach, to oczywiscie prawda. Tyle, ze tu nie widzialem roznicy miedzy VVD a boksem. Ja po prostu mam przed oczami cwiczenie tych technik w rzedach w trung binh tan i chuan bi.

Ty po prostu wykorzystales gietkosc i otwartosc VVD na dostosowywanie technik do indywidualnych predyspozycji/upodoban. Spodziewam sie tez, ze przy wiekszej dostepnosci sprzetu (worki, rekawice) i wymianie doswiadczen miedzy roznymi MA metodyka nauczania VVD mogla sie zmienic.

Piszesz, ze do Twojego dam muc i dam moc nie bylo zastrzezen. Ja nie cwiczylem boksu, po prostu poszedlem posparowac na sale w ktorej cwiczy moj kolega. Ja z kolei nie uslyszalem zastrzezen do mojej gardy i dam thang. Nie podobaly sie tamtejszemu trenerowi moje zmiany pozycji z lewej na prawa i czasami przyjmowanie nizszych pozycji, ale to akurat robie po swojemu, bo jak dla mnie ichnia postawa jest zbyt otwarta na kopniecia w krocze.

Natomiast moje dam moc i dam muc zostaly wysmiane, a co wiecej, mialem okazje sie przekonac jak bardzo sila dam muc wzrosla (w sparringu) po zastosowaniu sie do wskazowek tamtejszego trenera.
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne
Mam na ten temat swoje zdanie i tyle. Poza tym dam muc i dam moc nie są technikami charakterystycznymi dla VVD, więc odbiegamy od tematu.
  • 0

budo_tomo69
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: VVD techniki charakterystyczne
Już lecę do Kolna... :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024