Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łokcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Łokcie
Cześć Wszystkim

Mam pytanie - jak duży nacisk jest kładziony w waszych klubach na techniki łokciami, jakie techniki ćwiczycie i w jaki sposób.
Mam nadzieję, że podzielicie się doświadczeniami i spostrzeżeniami.

Pozdrawiam
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie
W mojim klubie lokcie sa bardzi czesto uzywane poniewaz to podstawa Muay Thai. Niestety jest bardzo duzo kombinacji lokciami i nie bede ich wypisywal. Czasami nawet w sparingach wykonujemy techniki z lokciami ale oczywiscie z umiarkowana sila bo karzdy cios lokciem morze se zakonczyc rozcienciem twarzy przeciwnika jak i knockoutem. Osobiscie uwazam ze techniki lokciem powinny byc trenowane ale w niektorych klubach Muay Thai trenerzy unikaja nauki ciosow lokciami i przez to wielu ludzi trenujacych Muay Thai nie umie wykonywac technik lokciami!! Muay Thai FOREVER :wink: :wink: :!:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie
Jak mozna lokciem rozciac twarz 8O duzo klubow szkoli zawodnikow najpierw bardziej pod formule Low-kick dopiero potem dodaje , wzmozony nacisk na szczegolne rzeczy w MT czyli klincz i lokcie a rowniez kolana.
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie
oczywiscie ze mozna rozciac twaz lokciem niewiezysz to spruboj :wink:
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie

Jak mozna lokciem rozciac twarz 8O


Naprawdę bardzo łatwo, była kiedyś mowa o tym na BUDO. :wink:

Pozdrawiam
  • 0

budo_ronin_cz-wa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie
Bajlamo ma całkowitą rację.
Łokciem należy "ciąć" - jeśli po uderzeniu łokciem Twój przeciwnik będzie miał popularną "śliwę" to śmiem twierdzić, że to nie było uderzenie techniczne.

Dzięki za odpowiedź Bajlamo. Nie oczekiwałem opisu technik, tylko spostrzeżeń jak często i w jaki sposób trenujecie łokice. Trochę szczerze mówiąc po to, żeby sprowokować dyskuscję na temat tego jak, w jakim stopniu i od którego momentu treningu kłaść nacisk na techniki łokciami.

Chok dee
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie
często, dużo, pzryjemnie :wink:
Jeśli chodzi o mnie, to pamiętam, że łokcie miałem już na poczatku treningów.
Bywają treningi, kiedy nie ćwiczymy uderzeń łokciami, ale wtedy wałkuje się na ten pzyład tylko i wyłącznie kopnięcia.
Zdarza się u nas, że łokcie w różnych formach(zarówno z boku jak i z góry czy nawet z dołu) są połączone z kolanami i uderzeniami prostymi/sierpami.
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie

Bajlamo ma całkowitą rację.
Łokciem należy "ciąć" - jeśli po uderzeniu łokciem Twój przeciwnik będzie miał popularną "śliwę" to śmiem twierdzić, że to nie było uderzenie techniczne.


eeee, bez przesady
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie
napisalem ze mozna rozciac komus twaz a nie ze jak nie rozetniesz to zle wykonales technike(czytaj z zrozumieniem) :wink: :wink:
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Łokcie
ja natomiast uważam, ze jeśli łokieć porządnie wejdzie, tam gdzie ma wchodzić, czyli w okolice skroni, to nie ma chuja, zeby łeb nie był rozcięty. jesli wejdzie troche wyżej, to sobie sami obijemy łokieć, bo w tym miejscu czacha jest wyjątkowo twarda. jeśli niżej, to też dobrze. zrobi kuku nosowi, szczece, kości policzkowej.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024