Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym są treningi kung-fu według was i co powinny obejmować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czym są treningi kung-fu według was i co powinny obejmować?
No właśnie czym? Bo według mnie szkoły gdzie głównym elementem treningu są uderzenia w powietrze, gdzie walka zaczyna sie po paru latach treningu, a parter nawet się nie pojawia, dają raczej złudzenie że trenuje się kung-fu. Powinno skupiać się na walce czy formach? Czy należy wprowadzać elementy spoza ćwiczonego stylu? Czy ozostawać rzy tradycjach?
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym są treningi kung-fu według was i co powinny obejmować?
Wybaczcie: miało być pozostawać przy tradycjach :D
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym są treningi kung-fu według was i co powinny obejmować?
Żaden ze mnie autorytet, żeby wypowiadać się na temat, jak powinny wyglądać treningi Kung-Fu, niemniej zdradzę Wam nieco, jak wyglądają moje treningi :wink: . Otóż tam, gdzie trenuję, formy są elementem treningu, który ma wzmacniać ciało, wyrabiać koordynację ruchową oraz PEWNE nawyki przydatne w walce. Uderzenia trenujemy na worku i manekinie, a nie w powietrze. Nic jednak nie zastąpi sparringu z partnerem. Walki NIE MOŻNA nauczyć się z form. Sparringi u nas są wprowadzane do treningu bardzo szybko, pierwsze mniej więcej już po ok. 3 miesiącach (oczywiście są to sparringi mocno ograniczone, i raczej zadaniowe). Często na treningach mamy elementy zapasów, rzuty, obalenia, walka w parterze. Ma to nas przygotować do realnego starcia na ulicy. Mój instruktor kładzie bardzo duży nacisk na realną walkę. Mój trening czasami wygląda jak coś a'la MMA z formami, przy czym w walce wykorzystuje się niektóre elementy form. To tak w duzym skrócie :-) . Trenuję Choy Lee Fut rodziny Chen w Mosinie k. Poznania.
  • 0

budo_paweło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym są treningi kung-fu według was i co powinny obejmować?

Żaden ze mnie autorytet, żeby wypowiadać się na temat, jak powinny wyglądać treningi Kung-Fu, niemniej zdradzę Wam nieco, jak wyglądają moje treningi :wink: . Otóż tam, gdzie trenuję, formy są elementem treningu, który ma wzmacniać ciało, wyrabiać koordynację ruchową oraz PEWNE nawyki przydatne w walce. Uderzenia trenujemy na worku i manekinie, a nie w powietrze. Nic jednak nie zastąpi sparringu z partnerem. Walki NIE MOŻNA nauczyć się z form. Sparringi u nas są wprowadzane do treningu bardzo szybko, pierwsze mniej więcej już po ok. 3 miesiącach (oczywiście są to sparringi mocno ograniczone, i raczej zadaniowe). Często na treningach mamy elementy zapasów, rzuty, obalenia, walka w parterze. Ma to nas przygotować do realnego starcia na ulicy. Mój instruktor kładzie bardzo duży nacisk na realną walkę. Mój trening czasami wygląda jak coś a'la MMA z formami, przy czym w walce wykorzystuje się niektóre elementy form. To tak w duzym skrócie :-) . Trenuję Choy Lee Fut rodziny Chen w Mosinie k. Poznania.

Byłem kiedyś na zawodach kung fu w Warszwie i miałem okazję pooglądać formy jak i walkę. Niestety już po raz enty powtarza się to samo - wyraźna różnica w stylu, kiedy adept wykonuje formę a potem walczy. O ile formę wykonuje, powiedzmy technicznie,tak walki to po prostu słabej jakości kickboxing. To samo było w mojej szkole kung fu i podejrzewam w większości szkół kung fu w Polsce. Trochę śmieszą mnie takie teksty jak kolega napisał wyżej,że nie uderzają w powietrze tylko worki i manekiny ( czy każdy trenujący w Twojej szkole ma osobny worek i manekin? nie sądze). W szkołach kung fu trenuje się głównie formy oraz tani kickboxing...i taka jest smutna prawda. Zaraz się tu pewnie zlecą fanboye kung fu i bedą mnie jechać, ale mam to gdzieś... ( swoje zdanie na temat kung fu w Polsce mam wyrobione). Niemniej pozdrawiam wszystkich trenujących :D
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym są treningi kung-fu według was i co powinny obejmować?
Przebywam na sali sam z instruktorem, czyli i worek, i manekin mam tylko dla siebie :D . Ponadto czasami sparuję z kickbokserami i tajbokserami z podobnym stażem treningowym, i wcale nie wypadam źle na ich tle. A może to nie mnie to oceniać...
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym są treningi kung-fu według was i co powinny obejmować?

W szkołach kung fu trenuje się głównie formy oraz tani kickboxing...i taka jest smutna prawda.


Opinia ciekawa, pospolita nawet, jak myślę, ale na szczęście nieprawdziwa. Niemniej warto mieć swoje zdanie i tego koledze gratuluję :wink:
  • 0

budo_underground
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym są treningi kung-fu według was i co powinny obejmować?
Na kung fu dopuszczana jest walka w parterze dżwignie duszenia itp co w kick boxingu nie występuje... chociaz pewnie bardzo dużo zależy od stylu kung fu i trenera jak uczy walczyć. Przynajmniej mnie sie wydaje ze na kung fu jest dopuszczalny większy arsenał broni. :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024