Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tai chi vs. Sumo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tai chi vs. Sumo
Taka ciekawostka. Z jednej strony przedstawiciel stylu Chen taijiquan, z drugiej japoński sumoka. Na zakończenie obydwaj się komplementują:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai chi vs. Sumo
Ten japoński sumoka to Yokozuna (mistrz) Akebono z Haiti. Jakiś czas temu wycofał się z rywalizacji w Sumo, próbował chyba w walkach K1 bez sukcesów, a teraz pokazuje się nieraz w programach TV.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai chi vs. Sumo
Jeśli to Akebono, to z Hawajów, nie Haiti.
  • 0

budo_budoka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ateny, Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai chi vs. Sumo
No jasne, że tak. Hawaje. Pamiętam go, jak kiedyś występował na zawodach Sumo (transmisje na Euro-Sport). Nie wiem, skąd mi się wzięło to Haiti... To chyba on, tak mi się wydaje.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai chi vs. Sumo

No jasne, że tak. Hawaje. Pamiętam go, jak kiedyś występował na zawodach Sumo (transmisje na Euro-Sport). Nie wiem, skąd mi się wzięło to Haiti... To chyba on, tak mi się wydaje.


on przyjechal na zaproszenie telwizji henan jak paru innych zawodnikow i byly walki typu sanda w ktorych on mial startowac ale jak sie tlumaczyl na zawodach sumo w Japonii p[are dni wczesniej cos sobie w noge zrobil (ogladalem to na zywo)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Tai chi vs. Sumo
rzeczywiście, miła ciekawostka :D , ale z drugiej strony fajnie byłoby zobaczyć przedstawiciela taiji, jak robią jakieś ćwiczenie (czy przepychanie) zaczynając z pozycji bardziej charakterystycznej dla sumo :)

Ale i tak, skoro utrzymal taką masę nieco odchudzonego Akebono i tak jest niezły w pewnych zapaśniczych aspektach...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024