Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wypadki się zdarzają :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)
To co jest pokazane w tym filmiku to zupełnie inna technika, zupełnie inaczej pracuje ciało w ruchu pokazanym na filmiku a zupełnie inaczej przy meia lua de compasso w capoeira. Lekko ugieta noga w kolanie nie osłabia techniki ( choc estetycznie nie wygląda już tak ładnie ) capo a pozwala uniknąć kontuzji.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)

To co jest pokazane w tym filmiku to zupełnie inna technika, zupełnie inaczej pracuje ciało w ruchu pokazanym na filmiku a zupełnie inaczej przy meia lua de compasso w capoeira. Lekko ugieta noga w kolanie nie osłabia techniki


tzn?
przełamaliście prawa fizyki i w capo akcja nie równa się reakcji ?
nie wiedziałem :lol:
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)
Pisao to nie mldc. Tak w capo przełamaliśmy prawa fizyki nie raz i doliczylismy do nieskończonosci razy kilka - na palcach jednej ręki. Ugiecie nogi w kolanie o kilka stopni nie osłabia techniki, a zabezpiecza kolano przed kontuzją. Spróbuj sztywną nogą kopnąć piętą w ziemię z góry w dół - dokładnie w takiej pozycji znajduje się noga przy dobrze poprowadzonej meia lua de compasso. Poszukaj na necie i popytaj conieco zanim zaczniesz ironizować. Tyle w temacie.
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)

Pisao to nie mldc.


jedno i drugie nic mi nie mówi. może gdybyś mi pokazał te techniki.
Na tym filmie podanym przez uirapuru na mój gust pięta nogi kopiącej uderzyła drugiego zawodnika, po tym jak przesunęła się w płaszczyźnie prostopadłej do podłoża.
A to musi być wariant tego samego kopnięcia, które zlinkowałem ;)

Tak w capo przełamaliśmy prawa fizyki nie raz i doliczylismy do nieskończonosci razy kilka - na palcach jednej ręki.

fizyka ;)


Ugiecie nogi w kolanie o kilka stopni nie osłabia techniki, a zabezpiecza kolano przed kontuzją. Spróbuj sztywną nogą kopnąć piętą w ziemię z góry w dół - dokładnie w takiej pozycji znajduje się noga przy dobrze poprowadzonej meia lua de compasso. Poszukaj na necie i popytaj conieco zanim zaczniesz ironizować. Tyle w temacie.


nie mówię o kopnięciu z góry na dół ;)
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)
w dobrze wykonanym kopnięciu mldc stopa porusza się po łuku i w momencia ucerzenia jest w pozycji równoległej do podłoża ( uderza się piętą ) lub lekko opada. Zobacz rysunek poniżej

Dołączona grafika
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)
W filmie na początku tego topicu osoba, która kopała stope na pewno nie miała skierowaną prostopadle do ziemi, i choć tego tam nie widać ( kiepska jakość ) mozna łatwo wywnioskować z ruchu biodra, że stopa była mniej więcej równolegle do ziemi tak jak na powyższym rysunku. Poprzez takie ustawienie biodra kopniecie to zyskuje mocno na dynamice. A pisao wygląda mniej więcej tak jak to zaprezentował juras podczas ostatniej ksw.

Pozdrawiam
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)

W filmie na początku tego topicu osoba, która kopała stope na pewno nie miała skierowaną prostopadle do ziemi, i choć tego tam nie widać ( kiepska jakość ) mozna łatwo wywnioskować z ruchu biodra, że stopa była mniej więcej równolegle do ziemi tak jak na powyższym rysunku. Poprzez takie ustawienie biodra kopniecie to zyskuje mocno na dynamice. A pisao wygląda mniej więcej tak jak to zaprezentował juras podczas ostatniej ksw.

Pozdrawiam


ok, wszystko jasne, co do technik
mój błąd bo znów pomyliłem wyrazy "prostopadły" i "równoległy",
ale i tak uważam, że w tym kopnięciu na rysunku ugięcie nogi spowoduje osłabienie techniki :)
  • 0

budo_carrneiro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)

uważam, że w tym kopnięciu na rysunku ugięcie nogi spowoduje osłabienie techniki :)


Jak najbardziej.
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)
... i ochroni przed kontuzją, podobnie jak przy ciosie sierpowym ręką. Cios taki jest słabszy od zamachowego bitego sztywną wyprostowaną ręką ale wystarczy żeby znokautować. Tylko dlaczego w boksie nikt nie uderza wyprostowaną ręką ?!? Przecierz to tak ładnie wygląda :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)
mi sie wydaje ze dlatego, ze prosta ręka nie przeniesie juz takiej energii, jak prostowana dopiero "w twarzy", znaczy kontaktująca powiedzmy podbródek, gdy łokieć jest zgięty i jeszcze wtedy dodatkowo prostowana... czy nie?

dwa, ze prosty cios ręką a rabo de arraia działają w różnych płaszczyznach i .. hmm.. osiach kończyny. rabo po poprzecznej, a prosty ma ruch wzdłuż kończyny.
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)

mi sie wydaje ze dlatego, ze prosta ręka nie przeniesie juz takiej energii, jak prostowana dopiero "w twarzy", znaczy kontaktująca powiedzmy podbródek, gdy łokieć jest zgięty i jeszcze wtedy dodatkowo prostowana... czy nie?

dwa, ze prosty cios ręką a rabo de arraia działają w różnych płaszczyznach i .. hmm.. osiach kończyny. rabo po poprzecznej, a prosty ma ruch wzdłuż kończyny.


Mówię o ciosie zamachowym porównując go do sierpa, nie o prostym. Podobnire jak staw łokciowy zachowuje sie staw kolanowy. Uderz wyprostowana w łokciu ręka w worek ciosem zamachowym a bedziesz miał to samo kopiac rda z wyprostowana nogą w kolanie. Nie jest to zbyt zdrowe choc mocne.

Pozdrawiam
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)
sierp bylby podobny do rda/mldc jezeli sierpa uderzalbys piescia od strony kciuka lub rda/mldc kopal spodem piety / podeszwa.... ale ze tak nie jest to jednak sily przy tych uderzeniach rozkladaja sie inaczej zupelnie i maja inny wplyw na staw lokciowy i kolanowy....
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Wypadki się zdarzają :)
Cóż wydaje mi się, jakolwiek uderzysz rda czy bokiem stopy czy piętą będzie to miało przede wsztystkim destrukcyjny wpływ na twój staw kolanowy o ile kopiąca noga będzie wyprostowana w kolanie. Lekkie ugięcie nogi przy kopnieciu właśnie piętą czy też stopą ( ?!? ) zapobiega kontuzji i tak naprawdę w mało istotny sposób osłabia uderzenie (jest i tak wystarczająco mocne ). Generalnie wydaje mi się , że każdy ruch kończyną z wyprostowanym środkowym stawem ( łokieć kolano te stawy działają w bardzo podobny sposób ) może łatwo skończyć się kontuzją o ile ruch ten napotka na przeszkodę. Wielokrotnie byłem tego świadkiem i sam jak wspominałem kilka razy tego doświadczyłem.

Pozdrowienia

P.S. Kiedyś byłem zafascynowany szybkością z jaką L. Renato kopał rda zaptyałem która częścią stopy uderza się przy tym kopnięciu i jak jest skierowane biodro - odpowiedział, że piętą a biodra są mniej więcej w takiej pozycji jak przedstawiłem na rysunku. Więc wydaje mi się, że porównanie do bokserskiego ciosu zamachowego bitego nasadą dłoni jest całkiem adekwatne...

Ehh... Powtarzam się od kilku postów, jak dla mnie EOT

Pozdrawiam
Gasparzinho
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024