Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoeira a Taekwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_prismatic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Capoeira a Taekwondo
Witam
Od razy z góry przepraszam jeśli już był taki temat. Niezbyt często zaglądam w dział Capoeiry więc nie jestem obeznany ;)
Mam pytanie a mianowicie -
Od jakiegoś czasu coraz bardziej zastanawiam się nad rozpoczęciem treningów Capoeiry, trenuję już "jakiś czas" Taekwondo ITF i jestem ciekaw czy dzięki temu zaczynąjąc trening Capoeiry będę miał jakiś łatwiejszy start (nie chodzi mi tu nawet o rozciągnięcie bo to jest chyba oczywiste, ale np. Czy mógłbym jakoś technicznie mieć lepszy początek dzięki trenowaniu TKD ?). I w ogóle jestem ciekaw co myślicie o połączeniu właśnie tych dwóch sztuk. Są jakieś przeciwskazania ? Czy nie będę miał nawyków niepożądanych w Capoeirze przez trenowanie TKD i na odwrót ? Będę wdzięczny za każdą wypowiedź.
Pozdrawiam
Prismatic

PS. Nie wie może ktoś z was gdzie w Toruniu jest grupa Capoeiry ?
  • 0

budo_meth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a Taekwondo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :P
  • 0

budo_javali_lbn
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoeira a Taekwondo
Cześć Prismatic.

Ja ćwiczyłem przez 5 lat TKD a teraz ćwicze capo już też 5 lat więc chyba będę potrafił odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mam nadzieję :wink:

Walę odrazu z grubej rury. Ciężko jest połączyć capoeira z TKD. Niektóre kopnięcia są podobne jak np. dolyo chagi, ap chagi, yop chagi, miro chagi, goro chagi (odrazu przepraszam jeżeli popełniłem literówkę, dawno już nie używałem tych nazw). No i na tym chyba kończy się podobieństwo. W TKD i w capo są inne sposoby poruszania. Mnie łatwiej było z kopnięciami natomiast musiałem całkiem przestawić się na poruszanie i uniki co nie było łatwe. A w capoeira najważniejsze jest poruszanie, dopiero później kopnięcia. Na Twoim miejscu wybrałbym albo TKD albo capoeira. Zaznaczam, że to są tylko moje przemyślenia. Ja po 5 latach TKD przerzuciłem się na capo. Gdyby jeszcze raz mi przyszło wybierać to bez wachania zrobiłbym tak samo. Bardzo cenię sobie czas spędzony w TKD ale capoeira ma coś w sobie. Capoeira stała się częścią mojego życia (kurcze, gadam jak sekciarz :twisted: ) Mogę Ci tylko doradzić żebyś spróbował chociaż capoeiry i wybierz to co Ci bardziej odpowiada.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024