Skocz do zawartości


Zdjęcie

ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_hruodberaht
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Łomża

Napisano Ponad rok temu

ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Witam. Moja sytuacja wygląda tak: możliwe, że zacznę studia w Wawie i chciałbym zacząć trening XXX ju-jutsu, ale nie mam za grosz pojęcia, czym te systemy(?) się różnią i CO JEST NAJSKUTECZNIEJSZE? Nie chciałbym się uczyć tylko uproszczonych technik... ale nie wiem, czy bardziej skomplikowane na ulicy by się przydały. Jakie szanse mają adepci tych systemów w konfrontacji ze sobą? Czym te systemy się różnią... Ktoś światły mógłby mi to wytłumaczyć i coś polecić?
Będę wdzięczny do samej śmierci.
Rho

//edit:
Aha i co do combatu: sensei z Aikido polecił mi Ryszarda Króla, a wszystko co wiem = strona [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
W ju-jitsu nie patrzysz sie na nazwy tylko na osobe nauczajaca to jest podstawa.
Prawde mowiac zasada ta dotyczy kazdego systemu.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...

CO JEST NAJSKUTECZNIEJSZE?


Najskuteczniejsze do czego? Sport, samoobrona, rekreacja?

Nie chciałbym się uczyć tylko uproszczonych technik... ale nie wiem, czy bardziej skomplikowane na ulicy by się przydały.


Na ulice to nie XYZ-jitsu tylko "szybko uciekaj-do domu", tak, zeby nie wiedzieli gdzie mieszkasz.

Jakie szanse mają adepci tych systemów w konfrontacji ze sobą?


Chcesz sie obronic w drodze do domu, czy na macie? Jesli i to i to, to takie rzeczy to tylko w erze ;)
A tak na powaznie. To cwicz dla siebie. Po pewnym czasie strach przed ulica minie. Zobaczysz tez, ze nie wszystko zloto co sie swieci. Prawda jest taka, ze mozesz miec czarny pasek w czerwono-biale paski i moze Ci podlecic kilka typow z palkami i Cie mocno obija.

I nie pomoga tajemne techniki, energie KI/Chi, pchanie palcow w oczy i kopanie po jajkach.
Taka jest rzeczywistosc.

Zreszta sa ludzie co cwicza nascie lat i kryja sie po kontach i tacy co nic nie cwicza i po ulicy chodzic sie nie boja. :)
  • 0

budo_hruodberaht
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
1. Najskuteczniejsze do samoobrony ew. do cudzoobrony :) .

2. Mój algorytm postępowania w sytuacjach zagrożenia wygląda tak:
a) uciekać,
B) gdy niemożliwe: negocjować,
c) sprawdzić, czy nie da się uciec,
d) jak nie da się uciec: postraszyć nunchaku (nie zawsze działa, poza tym, dopiero się uczę...)
e) sprawdzić, czy nie da się uciec, negocjować
f) samoobronić się :)
g) uciec

3. No jasne, w Erze :-) . Chciałbym być skuteczny i na ulicy (priorytet) i móc rywalizować z innymi(ciut słabszy priorytet :-) ).
...
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Tak jak Maritus powiedzial - wszystko zalezy od trenera. Najlepiej pochodzi i popatrzec gdzie co ucza. Mozna trafic na samoobrone, mozna na sportowe jj, mozna tez na "aikido z uderzeniami". Co instruktor lubi i w czym czuje sie dobry, tego uczy.

Jedni ucza lepiej, inni gorzej, jeszcze inni wogule nie powinni nauczac. Wazne, aby znalezdz cos ciekawego. Dlaczego? Poniewaz po pewnym czasie mija zapal do trenowana spowodowany strachem, ze cos sie moze stac na ulicy. Czlowiek czuje sie pewniejszy i bezpieczniejszy i stwierdza "Po cholere jeszcze cwiczyc? Potrafie sie obronic. Lepiej zajme sie praca".

Taka prawda, ze dla wielu treningi sa jak liceum. Odbimbac te kilka lat, dostac dyplom ukonczenia, zapomiec i pojsc w druga strone...
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...

... d) jak nie da się uciec: postraszyć nunchaku (nie zawsze działa, poza tym, dopiero się uczę...)
...

ło matko przestraszony ale prosze Cię z tym nunchakiem to był żart - prawda?
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...


... d) jak nie da się uciec: postraszyć nunchaku (nie zawsze działa, poza tym, dopiero się uczę...)
...

ło matko przestraszony ale prosze Cię z tym nunchakiem to był żart - prawda?

czemu?
to jest dobry wstep przed punktem e)
kolega "postraszy" nunchakiem,kolesie zaczna sie smiac i wtedy ma szanse na pojscie w dluga.
dobry myk,ide sobie zmontowac jakies nunchako
huhuu
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
dobry myk to jest przywalic takim nunchakiem, bron nie pozorna a podobno boli jak cholera.
  • 0

budo_hruodberaht
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Boli, boli... I to nie był żart (niestety? na szczęście?)...
Ponieważ na razie jestem noga ze sztuk walki, nun byłoby ostatecznością - w zagrożeniu życia.
Fakt, jak po jakiejś popisówce zrobi się dziura, to długa i mnie nie ma... jak nie, no trudno... trzeba będzie kombinować dalej...


Sprostowanie: nie boję się panicznie ulicy - zakładam pesymistyczną wizję świata.
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
A przy _machaniu_ nie ma prawdopodobienstwa ze sobie oko podbijesz? ;)
  • 0

budo_hruodberaht
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Jasne, że jest :) . Jak nic nie umiesz zrobić i przy zagrożeniu łapiesz za nuna, to bardziej prawdopodobne jest to, że sam się znokautujesz :) . Dlatego trzeba ćwiczyć i uczyć się, jak po uderzeniu zachowuje się nun (po trafieniu w każdą cześć ciała - trochę inaczej)... No, chyba że się machnie z całej siły i trafi końcówką nuna... ale nie zawsze trzeba łamać kości...
  • 0

budo_hruodberaht
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
ok, a wracając do tematu - rozmawiałem z ludźmi z sekcji w środę. I(wnioski):
dwa razy w tygodniu uczymy się Aikido - jakichś rzutów, mniej lub bardziej praktycznych czy udziwnionych technik itd. itp.
ALE
raz w tygodniu (dla wybranych) są zajęcia z czegoś o nazwie Combat Aikido System, który sprowadza się do jak najszybszego obezwładnienia przeciwnika.
NP. różnica
(i od razu wielkie sorki, bo wszystkie nazwy brzmią dla mnie na razie tak samo) chodzi o to, że na Aikido gdy przeciwnik chce nas złapać, zbijamy jego ręce, drugą( +/- triceps(!)) rękę kładziemy na brodzie(!) i popychamy do tyłu, na Combacie jest to uderzenie łokciem(!) w szyję(!)
LUB
po przewróceniu w Aikido jest jakaś dźwignia na staw, a na ACS wjazd kolanem w szczękę (no, tak tego pewnie nie ćwiczą, ale samo pokazanie różnicy... ja bym się nie domyślił...)

Sensei jest ten sam, ludzie ci sami, a sztuka jakby inna...

(może coś jeszcze dopiszę w środę, bo się wpakuję na ten trening (popatrzeć raczej :) ) i stąd mój niepokój o różnice w nazwach... ktoś może coś jeszcze...?)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Sory ludzie ale jak słysze nazwy w stylu "Combat Aikido" to mis ie az głupio robi :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Pomijajac ta smiesznostke 'combat aikido' :roll: to nawiazujac zrecznie do tematu: aiki jujutsu w Polsce nie istnieje.
A i tak na ulice sie nie nadaje.

jak chcesz szybko sie nauczyc streetfightingu to sie udaj do Martiusa, on juz cie tam odpowiednio przemodeluje :wink:
  • 0

budo_hruodberaht
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
:-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to o tej śmiesznostce... Combat jest dlatego, że zajęcia dotyczą głównie jakichś tam służb porządkowych, policyjnych, formacji ochronnych czy czegoś... nie pamiętam dokładnie... prowadzi Sensei Wiesiek Domański. Ktoś może zna? Bardzo miły człowiek i NAPRAWDĘ PORZĄDNIE uczy (jakkolwiek by tego Aikido nie nazywać).

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu piszą, że opierają się na Aikijujutsu (zakładka czym się zajmujemy, po wyboldowanym tekście). Czemu Aikijujutsu sie nie nadaje? Jakieś konkrety?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - Zna ktoś Ryszarda Króla? Jest z tej samej paczki, co mój Sensei (szkolenie formacji ochronnych, służb mundurowych etc.) no iznają się, ma być jeszzce jakieś większe spotkanie w Warszawie chyba... Go właśnie polecał mi Sensei, jeśli chcę się skupić na czymś jak skuteczna samoobrona... ALE nie chcę się uczyć TYLKO okrojonych, uproszczonych technik... (link jest do strony o +/- początkach szkoły... warto przejrzeć więcej, nawet ciekawe...).

:-) czekam na oświecenie
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Sluzby mundurowe nie maja monopolu na skutecznosc, tak samo jak wszystko co ma w nazwie Combat.

Co do smiertelnych technik to ladnie moim zdaniem opisal to jeden z naszych kolegow z tego forum na swojej stronie internetowej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Polecam szczegolnie dzial Praktyka i artykuly:
- "Mity na temat sztuk walki i systemów"
- "'Najlepsze' systemy walki!"
- "Masa ciała, sztuki walki."
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Jeśli masz wybierac pomiędzy kilkoma SW/systemami W to wybierz najprostszy z nich. Im mniejszy zakres programowy tym szybciej dobrze go opanujesz. A to jest podstawa wykonywac jakąkolwiek sw w sposób własciwy. Potem spokojnie możesz sobie poszerzać zakres wiedzy i umiejętności.

Często szukając skuteczności mozna się rozbić o całe mnóstwo technik, które mozna ogarnąć dopiero po wielu latach treningu (niestety najczęściej tradycyjne SW). Nie piszę, że są to złe SW tylko o czasie nauczania do momentu właściwie i odruchowo wykonanej techniki.

Oczywiście jak pisali wcześniej koledzy, trener się liczy. Jak trafisz na mitomana i gościa któremu się wydaje to niestety czego byś nie ćwiczył, moze Ci nigdy nie wyjść.

Jedna z lepszych metod. Idz na zajęcia i zobacz jak sobie radzą uczniowie z rocznym stażem.

Jeśli nie trenują zadaniówek w ruchu tylko w dalszym ciągu uczą się wykonywać uderzenia i kopniecia które ma również w programie Twoja grupa (początkująca) to coś jest nie halo
:)

I jeszcze jedna sprawa w SW często nie jest priorytetem umiejetność samej walki a praca nad sobą, czyli właściwe układy formalne, umiejetność wykonania jakiś ewolucji podczas techniki, właściwe zgranie się z partnerem podczas wkonywania techniki (pod kątem samej techniki a nie skuteczności) I bardzo wielu osobom ten program opowiada.

O tym też trzeba pamiętać. Więc pytanie czy juz wiesz czego szukasz (bo często ta odpowiedź się zmienia w miarę zagłębiania się w temat
:D )
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...

Pomijajac ta smiesznostke 'combat aikido' :roll: to nawiazujac zrecznie do tematu: aiki jujutsu w Polsce nie istnieje.
A i tak na ulice sie nie nadaje.


A Yoseikan? Co roku są seminaria z Janem Jansenssem w Polsce i paru ludzi to ćwiczy.
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...

A Yoseikan? Co roku są seminaria z Janem Jansenssem w Polsce i paru ludzi to ćwiczy.


Mały EOT, byłem na stażu z z tym drugim ksywa"Dzik" i się do walki spoko nadaje :) .
Mało tego zabrałem sobie 1 patent i bardzo mi się sprawdza.

Ale jeszcze raz.

Dlaczego polecam prosty system.

Bo programowo jest krótki i można poświęcić czas na budowę siły i szybkości do zawartych w nim elementów.

Natomiast w rozbudowanych systemach przez długi czas zapoznajesz się z całą gamą przeróżnych technik. Wykonywać je w sposób intuicyjny i zbudować do nich siłę specjalną + szybkość. A to zabiera czas i można pogubić się po drodze w założeniach danego systemu.

Do czego zmierzam. Pod kątem realności uważam, że lepiej potrafić wykonać poprawnie technicznie i z pełną mocą uderzenie proste i po łuku niż poznać 6,7 różnych ciosów i wykonywać je na pół gwizdka (i często tylko w formie statycznej)

Piszę to z lekką goryczą, przepraszam userów, ale sam w młodości byłem uczony różnych wariantów uderzeń i kopnięć i w sumie nie potrafiłem wykonać niczego w taki sposób by mogło to komukolwiek zagrozić. Znałem sporo technik ale żadna nie była nokautująca.

A budowie mocy w technikach SW to w ogóle nikt nie wspominał.

Nie trzeba być wirtuozem MA by wygrac walkę czy się obronić. Najczęściej wystarczy do tego zwykla szybka siła zawarta w najprostrzych technikach

:) :) :)


Jeśli potrafisz wykonać uderzenia proste ,sierpy z taka siłą by znokautować, lowkick odrzuca delikwenta, a Twoje duszenie to już konkret :D to spokojnie wystarczy do obrony.

Tylko gdzie znaleźć taką sekcję i właściwego trenera ... :)

SW jako nastawione również na pracę nad sobą i poznanie osoby która zaczyna trening w danej grupie nie wydają się być idealnym adresatem Twojego pytania. Po prostu nikt nie przekaże Ci wiedzy w pigułce jeśli Cię nie pozna i nie zaufa + względy marketingowe :D

Szukaj może w sporcie. Poćwicz przez rok kick boxing potem przez rok bjj i będziesz już baaardzo konkretnym przeciwnikiem (nawet bez nunchaku w ręku. :) )
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ju-jutsu vs modern ju-jutsu vs aiki-jujutsu vs combat ju-...
Aikijitsu w Polsce jest, trzeba Szczepanie w Polsce pomieszkać... Sam ćwiczyłem Yoseikan, własnie na stażach z Jansenem i nie tylko z nim i jakoś nikt nie stwierdzał, ze to nie jest aikijitsu.

Druga sprawa to nie gadaj o przydatności czegoś na ulicy. Ten temat już był wałkowany miion razy i wyszło że system jest mniej wazny od człowieka i jego podejścia do tego robi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024