Skocz do zawartości


Zdjęcie

XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Właśnie dobiegają końca XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu.
Z mojej szkoły startowali w walkach: mój instruktor Marcin Michalec, Andrzej i Piotr Janikowie oraz Wojciech Słodyczka.
Czy ktoś z Was był, oglądał a może startował? Jeżeli tak to może podzieli się wrażeniami?
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
No ja startowałem w san shou -70 kg. A wrażenia lekcja zagranicznej sandy w wykonaniu irańczyków. :wink: , ale ogolnie zawody fajne oraganizacja poprawiona znacznie w porównaniu do poprzednich edycji. Oczywiscie sędziowanie mogłoby byc lepsze, bo czasem to aż przykro sie robilo po ich werdyktach.

pozdro
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Ja bylem, ogladalem. Sedziowie od form oszukiwali. Wiecej nie mam czasu w tej chwili pisac :)
No i smiesznie troche bylo momentami jak bylo wiecej vipow niż widowni. Przerost formy nad treścią lub wejściówka po 20zł zrobiła swoje.
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
a moglbys rozwinac temat "oszukiwali ..." jak znajdziesz czas :-) .
bylem dwa dni od 10 do wieczora i widzialem braki u sedziow od walki, zwlaszcza ringowych.Widac bylo ze dopiero sie ucza.
Ale formy byly oceniane w miare poprawnie, tylko czas ich gonil (organizacja).
  • 0

budo_boidae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Dwóch zawodników oddało medale z powodu nieuczciwej oceny. Jeden werdykt po proteście został zmieniony
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Widze ze inni tez zauważyli "wadliwe" sedziowanie w ringu. Rozumiem, że Panowie sie uczyli i nic do tego nie mam ale, jak Pan Piwowarski co akcje poprawia ringowego to dziwnie to wyglada i uważam ze na międzynrodowych zawodach nie powinno tak być.
pozdro
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
m@ciek:
Bez dwoch zdan, pelna zgoda. :-) . Ale mysle ze przyznasz :P.Piwowarski w zasadzie dawal sluszne sugestie ...
ps.Zabawnie wygladalo jak jeden z praktykujacych sedziow pokazywal rzut i patrzyl na Piwowarskiego dla kogo, ten pokazywal palcem w lewo lub w prawo i sedzia ringowy wskazywal ...
niezly mialem ubaw.
boidae: po to jest mozliwosc protestowania, zeby ja wykorzystac. W zasadzie protestowala glownie ekipa izraelska, mieli juniorow z "gornej polki" i kwestionowali werdykty.Wart jednak zwrocic uwage ze na ocene sklada sie nie tylko sposob wykonania ale i dobor technik.W set sparingach Ukraina pokazala dwie ekstra dziewczynki i bardzo dobre, techniczne wykonanie a oceny byly raczj niskie( ku rozczarowniu trenerow).Rozmawialem bezposrednio po tym z Ewa i zwrocila mi uwage ze dziewczynki srobily swoj pokaz super ale nie bylo tam ani jednej akrobacji czy nawet wysokich kopniec. Po prosty bylo zbyt latwe ...
Inna ekipa zaprotestowala lecz po wyjasnieniach zgodzila sie z interpretacja sedziow ...
A sedziowie .... tez nie ustrzegli sie pomylek :-) Ewa po jednym wystepie zebrala sedziow na sotkanie ( zbyt duza rozbierznosc) i pyta sie skad takie wysokie noty ? i okazalo sie ze nikt wtedy nie zwrocil uwagi na stroj zwodnika, ktory jak sie okazalo pozostawial wiele do zyczenia i tez podlega ocenie ....
Tak wiec nie ma ludzi doskonalych.
Ale i tak w tym roku poziom sedziowania ( nie organizacji) byl znacznie lepszy od poprzednich. Z kazdym rokiem obecni sedziowie sa coraz bardziej dokladni i konsekwentni.
To dobrze.
MAciek
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Ja tylko na chwile, bo pewnie nie jestem tu mile widziany. :roll:

Na stronie PZWS umieściłem relację z zawodów: galeria, wyniki plus krótki film HL

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Tu kazdy jest mile widziany :wink: , a gdzie jest ten filmik bo nie widze. ;/
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Krótko: najwyraźniej niektórzy przedstawiciele sportowego wushu mają jakiś problem. Piszcie ciekawie o sportowym wushu, a będziemy wam przyklaskiwać, chociaż sami robimy coś innego.
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Staram się, aby strona PZWS była uaktualniana, mam sporo ciekawych zdjęć i materiałów z zawodów PZWS (i nie tylko), jak ktoś będzie zainteresowany to zapraszam na mail lub gg

Dacheng - nie mam żadnych problemów, wręcz przeciwnie - mam nadzieję, że kiedyś całe skłócone środowisko kungfu zacznie wspólnie działać. Szkoda, że np. podczas pokazów na gali Grand Wushu Festival nie można zobaczyć nikogo z forum.... Szkoda też, że gala ta przeszła bez echa, a tego samego dnia było info w telewizji o... zawodach karate :)

Zresztą to nie problem tylko kungfu, od długiego czasu bawię się w jujitsu i tam jest podobnie...
  • 0

budo_maciekm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: XII Międzynarodowe mistrzostwa Polski w Wu-Shu
Mariusz, ja bylem na gali.
szczerze tak dlugo, jak dluga bedzie w ten sposob przygotowywana - nie bedzie to warte obejzenia -przykro mi, bo wiem ze MichalB wklada w to troche wysilku ...
A propo strony, mowie to w dobrej wierze ... duzo informacji jest po imprezach, ciezko z nalezc informacje przed.Przed tymi probowalem znalezc aktualne informacje dla kolegi z Gdyni i skonczylo sie na telefonie i wizycie Ewy.Ale z tego co wiem to w zasadzie trudno uzyskac te informacje nawet u zrodla :-) .szkoda.
A gala ? jak co roku przygotowana na bierzaco juz po zawodach, na szybko - chodzce cos pokazemy, poskaczemy - oni i tak sie nie znaja ... Takie odnioslem wrazenie, po za tym w tym roku doszlo do powtorzen fragmentow form i zaczelo byc troche nudno ...
Ale jak chesz o tym pogadac to juz chyba na priv'a

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] or 600 033 296
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024