Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym jest krav maga??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_wiedźminka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czym jest krav maga??
Hej!
Mam wrażenie że taki temat w dziale o krav maga jest lekko dziwny, ale cóż...
Ja ćwiczę ju jitsu, ale chciałabym się wiedzieć też coś o innych SW. Przejrzałam cały ten dział, ale nie dowiedziałam się o krav madze (to się odmienia?) właściwie nic poza tym, że jest skuteczna na ulice.
Proszę i informacje na temat tej SW.
Chodzi mi o główne założenia. Nie o historię, nie o skuteczność, tylko właśnie o to
CZYM JEST KRAV MAGA?
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest krav maga??
Krav maga to przejrzysty, prosty, logiczny, system samoobrony (krav maga cywilna), którego głównym celem jest nauczyć jak rozpoznawać zagrożenia, jak się przed nimi bronić. Można powiedzieć, że jest to też celem innych systemów ale krav maga realizuje to w inny sposób. Temat jest bardzo obszerny. Dla mnie km na codzień to: kontakt z ludźmi, których szanuję, połączenie frajdy i konkretnych porzytecznych umiejętności, mądrość życiowa zamiast wydumanej filozofii, odpowiedź na świat w którym żyjemy, nowoczesność, uporządkowanie i żywioł w jednym: bardzo przyjemna mieszanka wybuchowa.
  • 0

budo_aki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaświatów ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest krav maga??
moglabys redagowac teksty propagandowe na strony Tomka Adamczyka :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest krav maga??
Postanowilam napisać odpowiedź osobistą, o tym jak ja czuję km i czym ona jest dla mnie. Nie zależy mi na tym by zachęcać kogokolwiek, przekonywać, czy reklamować ten system, po prostu go lubię, a powyżej napisałam powody.
Proponuję, żeby każdy odpowiedział sobie na pytanie "Czym dla mnie jest ..." W puste miejsce należy wstawić sw, którą trenujesz.
  • 0

budo_an_ge
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest krav maga??
pytanie chyba nie mialo byc osobiste? (sory, ale jakos nie widze sensu przebijania sie przez -nascie postow obcych ludzi piszacych na tematy podobne do "jaki bylem przed trenowaniem SW" z jednej zasadniczej przyczyny - "so what, and who cares?")

jesli wiec chodzi do ogolnego pytanie czym jest kravka, to do gierojowskiego (;]) postu dorzucilabym:
- wzmacnianie (?) naturalnych odruchow czlowieka w zakresie obrony wlasnej i wyksztalcanie nowych-pozytecznych ;] (czyli zadnych matrixowskich popisow w powietrzu, zbednego tancowania, czy "jak sie obronic przed lewym prostym w prostych 10 ruchach nadgarstkiem")
- reagowanie w stresie (i to jest mega plus, o ktorym nie slyszalam w zadnym innym martial'u) (oczywiscie nie mowie o combatach)
- radzenie sobie w nietypowych sytuacjach (czyli nie zwykle wyjscie "jeden na jeden", a wszelkie sytuacje gdy napastnik atakuje cie "z zaskoczenia", "zza winkla", i "za darmo" ;])

poza tym, Krav Maga to rowniez rekomendowany sposob na zrzucenie zbednych kilogramow ;]
  • 0

budo_mandala
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest krav maga??
pare technik ...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

i pokaz

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

czasem lepiej raz zobaczyć ...
  • 0

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym jest krav maga??
i jeszcze jedno, "krav maga" się nie odmienia ale czasem wygodniej jest odmienić...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024