Skocz do zawartości


Zdjęcie

Capoerista w MMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_gatuno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Capoerista w MMA
Witam Trenuje capo od 4 lat w UNICARZE + MMA od paru miesiecy walczylem 2 razy na zawodach MMA Amatorskich (narazie) i wsumie walczylem capoeira i sa to 100% wygrane z zawodnikami ktorzy walcza tylko mma . Jest motyw z nagativa role martelu , rabudzahaj , martelu z doskoku itp :) oczywiscie sa tez techniki z MMA ale sami zobaczcie i ocencie CAPO + MMA na ringu . Niedlugo wlcze znow w maju choc dostalem juz propozycje zawodostwa w MMA ale powalcze jeszcze jako amator bo jeszcze jest na mnie za wczesnie mam dopiero 18 lat.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
na tej stronie mozna sciaganc moje walki AXE :twisted: :) :twisted: :twisted:
  • 0

budo_aleijado_abada
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gostyń

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
i po co sie chwalisz? 8) :twisted:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
zdążyłem się już wcześniej zapoznać z tymi filmami i cóż... życzę powodzenia :) Jest wielu capoeiristów walczących na zasadach mma, za każdego trzymam kciuki i sam chętnie bym kiedyś sie w czyms takim spróbował.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
co do filmu z walki jeszcze dodałbym tylko tyle od siebie, że moim zdaniem armady które robiłeś to więcej w nich szczęścia niż praktyczności, obawiam się, że lepiej wyszkolony przeciwnik mógłby Cię w takim momencie wykorzystać. Zwykle grapplerskim kontratakiem na kopanie jest wejście do przechwytu, mogę się mylić, ale armada itp nie sa najszczesliwszymi kopnieciami do obrony przed tego rodzaju wejsciem. O drugim filmie sie nie wypowiadam, bo albo Ty zabojczo kopiesz, albo koles gongu nie usłyszał :D Ale początki niezłe. Opowiedz może wszystkim jak trenujesz.
  • 0

budo_gatuno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
Jak trenuje a wiec trenuje Capoerie 4 razy w tygodniu w Unicar w Poznaniu pod okiem Maximusa od 4 lat , od paru miesiecy chodze w poniedzialki srody piatki na BJJ a wtorki i czwartki na Muay Thai plus treningi w sobote i niedziele sami z chlopakami z MMA (sparingi itp) wszystko to w MMA Poznan pod okiem Pawla Jozwiaka. Oczywiscie niejstem w stanie trnoewac capo i mma bo sa w tych samych godzinach wiec chodze troche tu troche tu czyli np 2 miechy tu 3 tu lub jak mi sie podoba . Teraz koncze szkole ( za 2 tygodnie) a w poznaniu ma powstac akademia capo Unicaru wiec bede chodzil rano na capo 4 razy w tygodniu i wieczorem codzienine prawie na MMA. Pozdrawiam ( z ta armada to bym sie klucil poniewaz nikt na MMA takich kopniec niekopie wiec nikt nieuczy sie ich unikac np martelu sa obrony na treningach ale armady nie bo nikt nieumie kopac :) i ta pierwsza weszla mu na bark a przy drugiej byly centymetry choc podwoje kopniecie bylo mojim bledem i to wiem) AXE :twisted:
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
Powodzenia życzę. Przy takim tempie trenowania trzeba niezłej bazy z odnową biologiczną i specjalistycznej diety. W przeciwnym wypadku łatwo o przetrenowanie i kontuzje, ale co tam... Ta młodość i nieśmiertelnośc :)
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
Gatuno a czy mogbys napisac cos wiecej na temat akademi ktora ma powstac.
Powodzenia w dalszych walkach. Axe
  • 0

budo_gatuno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
hmmm z tego co slyszalem z planow to ma byc siedziba unicaru w poznaniu otwarta prawie caly dzien w ktorej bedzie mozna trenowac prawie o kazdej godzinie itp. dokladniej niewiem napiszem jak sie cos ruszy w przod.. AXE :twisted:
  • 0

budo_jajoine
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
:D kurde co ten koleś(ten co tak szybko padł)trenował :lol: chyba kulanie klusek w kuchni,żadnej gardy :lol: współczuje Ci ze musiałeś z nim stanąć do walki bo mogłeś mu narobić kłopotów ze zdrowiem :D
  • 0

budo_jajoine
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
życze Ci powodzenia i kolejnych wygranych.Pozdrawiam
  • 0

budo_kurczak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
Życze dalszych sukcesów na tej drodze :wink: i mam proźbę by Ci nie odbiło jak niektórym osobom.
  • 0

budo_capoadaś
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
Kurde spoko jestes. tylko mi jeszcze powiedz jak i gdzie są organiowane zawody MMA czy one są wogóle w polsce? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_gatuno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
Wsumie to w kazdym wiekszym miescie w polsce co 3 miesiace.
Ja osobiscie walcze 28 Maja czyli jutro :twisted: u mnie w Poznaniu w klubie Pulsar [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] AXE Trzymajcie kciuki
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
w jaki sposób wykorzystujesz Capoeira na ringu? pomagają Ci w jakiś sposób nawyki nabrane na roda itp ?
  • 0

budo_gatuno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
Wydaje mi sie ze capoerista potrafi uderzyc noga z kazdej pozycji dosyc mocno i szybki poruszanie przy ziemi , balans , i sztuczki ktorych ludzie z mma nieznaja :twisted:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
no, mysle, ze zaletą jest właśnie "nieszablonowe" podejście do walki, ale to też ma sporo wad. tak samo jak nikły (w porównaniu z typowo kopanymi ma) moim zdaniem trening kopnięć i uderzeń. Szeroki wachlarz technik rzadko spotykanych, za to te najważniejszych parę kopnięć i ciosów rękoma nie są ćwiczone tak intensywnie jak potrzeba. Ale to moje zdanie i nadal lubie robić capo dla siebie ;)
  • 0

budo_gatuno
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Capoerista w MMA
Nom zaliczylem pierwszom przegrana ale jestem bardzo zadowolony z walki. Walczylem cale dwie rundy w stojce dominowalem w 100% chlopak ma bardzo poobijana twarz , ja na twarzy niemma zadnego drasniecia bo wogule mnie nietrafil. Niepotrzebnie w pierwszej rundzie wchodzilem mu w nogi i oblalem ( ok 5 razy) bo w stojce bylem lepszy ale sam niewiem czemu to robilem. W drgiej rundzie z tego co pamietam zaczelo sie od mojich atakow na jego twarz (celnych) niewchodzilem juz mu w nogi bo naroznik mi tego zabronil :-) ale jego naroznik dal mu przeciwne rady i to on mnie cohcwila obalal i juz niemoglem sie rozwinac w stojce. W parterze by odemnie lepszy , probowalem zakladac balaszke duszenie gilotynowe , dzwignie na nogi ale nie skonczone , on wyciagol mi taktarowa ale po 20 sek szarpania udalo mi sie wyjsc. Przed koncem czyli 3 SEKUNDY przed koncem walki musialem odklepac kimure. Wiekszosc mowila zebym wygral na punkty ale mam do tego mieszane podejscie (sami ocenicie po filmiku) ale no skubane 3 sekundy :twisted: Niemartwie sie wcale myslalem ze bede ale mam dobry humor bo to byla dobra walka. AXE
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024