Skocz do zawartości


Zdjęcie

SZWEDZKIE PRAWO I NOŻE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_moredinero
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

SZWEDZKIE PRAWO I NOŻE
Witam pasjonatów scyzoryków :)

W wakacje wybieram się do Szwecji. Za paskiem noszę Benchmade 710 Axis Lock, który ma ostrze długości 10 cm "z groszami". Wiem, że jak na Polskie prawo, sprawa jest nota bene "na ostrzu noża", bo wolno nosić tylko <10cm (ostrze). Posiadam też Spyderco Paramilitary, Spyderco Delica oraz Benchmade Griptilian. Planuję "rozstać się" z nimi i zostawić sobie tylko 710, ale zastanawiam się, czy nie "haltną" mnie mundurowcy przy przekraczaniu granicy lub też na terenie obcego państwa. Nie znam regulacji prawnych dotyczących dopuszczalnej długości noża w Szwecji, jak też w innych państwach UE. Potrafię gadać po szwedzku, myślałem nad jakimś szwedzkim czatem, ale przypomniałem sobie, że może drużyna Pitera coś wie na ten temat..:) Będę wdzięczny za pomoc...
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SZWEDZKIE PRAWO I NOŻE
Nie wiem jak w Szwecji ale w Polsce nie ma żadnego ograniczenia długości ostrza i jeśli chcesz to możesz sobie nawet foldera z półmetrowym ostrzem w kieszeni nosić o ile go w niej zmieścisz to samo tyczy się noży z ostrzem stałym . Jedyne ograniczenia i zakazy tyczą się ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni - ale wiele już o tym pisano więc nie pisz o jakiś <10 cm i odsyłam do Ustawy o broni i amunicji dostępnej również na tym forum .


Pozdr. Surval
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: SZWEDZKIE PRAWO I NOŻE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_eugene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Moskwa/Rosja

Napisano Ponad rok temu

Re: SZWEDZKIE PRAWO I NOŻE
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024