Skocz do zawartości


Zdjęcie

ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]
Rozumiem na czym polega BJJ i że nazywane jest brazyliskimi szachami , ale szachy też nie są widowiskowe. :)
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]

Ale tu głównie leżą i supłają się w kimona, ani rzutu ani żadnych technik kończących, dynamika zerowa, adrenalina też, żadnych widowiskowych technik, tylko ciągną sie za nogawki i rękawy. Żeby to chociaż jeszcze szybko było a tu walki to prawie w żółwim tempie.


Buhahahahahaha :)

Popatrz sobie na walki zawodników takich jak Jacare, Carlos Lemos czy Marcio Feitosa - jak uważasz, że u nich jest zerowa dynamika, to musisz walczyć z szybkością światła :D
Tak samo jeśli chodzi o widowiskowość technik i techniki kończące.

Dla mnie walki w judo to nuda bez porównania. Ale to kwestia gustu :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]

Rozumiem na czym polega BJJ i że nazywane jest brazyliskimi szachami , ale szachy też nie są widowiskowe. :)

A ja myslalem ze sztuki walki maja byc skuteczne a nie widowiskowe :roll:
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]

A ja myslalem ze sztuki walki maja byc skuteczne a nie widowiskowe


A to nie to samo??? To co z aikido??? :wink:

Oszukali mnie... :) :) :)
  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]

Musze sie z Tobą zgodzić - kwestia gustu. Ale tu głównie leżą i supłają się w kimona, ani rzutu ani żadnych technik kończących, dynamika zerowa, adrenalina też, żadnych widowiskowych technik, tylko ciągną sie za nogawki i rękawy. Żeby to chociaż jeszcze szybko było a tu walki to prawie w żółwim tempie.

Ale kwestia gustu


nie obraz sie, ale uwazam, ze po prostu sie nie znasz...
jesli posiadasz pewien poziom to na walki w bjj patrzysz jak na uczte. tam jest tyle techniki, ze az wszystko ciezko ogarnac...
jesli nie znasz techniki, to widzisz tylko jak "leza i suplaja sie w kimona"...

... ale przyznaje, ze dla postronnego widza nie ma nic atrakcyjnego w tych walkach...
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]
Jeśli chodzi o skuteczność to nie przesadzajmy z tą skutecznością w klasycznym BJJ.

Jeśli chodzi o mój poziom to nie jest wysoki w BJJ (wszak ćwicze dopiero 2 lata).

A w walkach wyminionych mistrzów to owszem jest dynamika ale tylko gdy walczą z kimś o niższym poziomie. W walkach na tak wysokim poziomie widowiskowość jest zerowa.
Ale jak juz mówiliśmy, to kwestia gustu.

Lubie Jacare i widziałem jak kiedyś na pewnym filmiku rzucił gościem o glebę. Szkoda ze tak często dba się o odpowiednią pozycję w parterze bo nikt nie chce ryzykować fajnego dynamicznego udanego rzutu.

A pamiętam jak byłem kiedyś na zawodach w którym obalenie nie było wcale punktowane, i zawodnicy wychodząc na mate niemalże łapali się za Gi i kładli. :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]

A w walkach wyminionych mistrzów to owszem jest dynamika ale tylko gdy walczą z kimś o niższym poziomie. W walkach na tak wysokim poziomie widowiskowość jest zerowa.
Ale jak juz mówiliśmy, to kwestia gustu.

Ale tu BJJ przeciez nie jest wyjatkiem, zobacz na przytaczane przez Ciebie Judo na najwyzszym poziomie, np. na olimpiadzie, tam tez potrafia sie cala walke szarpac za szmaty bez zadnego rzutu - dla mnie widowiskowosc zerowa :)
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]
Zgadzam sie z Tobą Przyjacielu, jednakże zauważ że jednak w stójce szarpanie się jest jakieś dynamiczniejsze, dość często zdarzają się wazari a nawet ippon (np przelot Nastuli na olimpiadzie).

Pewnie że są też walki w których koka to jest max ale to najczęsciej w walkach bardzo ciężkich zawodników.

Mnie osobiście w bjj drażni to, że tak daleko poszli w parter że zapomnieli całkowicie o walce w stójce. Uważam że judo+ zapasy jest koniecznym uzupełnieniem bjj inaczej będzie tak jak z moim kolegą - niebieskim pasem bjj który o stójce nie ma wcale pojęcia.

W parterze kończy mnie, ale sprowadzić do parteru nie ma żadnych szans ( nie mówie o uderzaniu, bo jeśli dołożylibyśmy uderzanie to juz nic by mi nie zrobił).

Pozdrawiam Przyjaciół z maty.
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]
Zauważ jednak, że ippon w judo wcale nie jest często jakimkolwiek rozstrzygnięciem. Jeden z naszych zawodników, Piotrek "Macaco", również trenuje judo i czasem opowiada, że ktoś go rzuca na plecy, a on ma już zapiętą gardę, albo już wyciąga balaszkę, etc. Niestety - przegrywa :? Więc jak widzę taki ippon, to wcale nie robi to na mnie wrażenia.

Mnie osobiście w bjj drażni to, że tak daleko poszli w parter że zapomnieli całkowicie o walce w stójce. Uważam że judo+ zapasy jest koniecznym uzupełnieniem bjj


Ale przecież na tym właśnie polega bjj: parter to jego esencja. Chociaż masz rację twierdząc, że należy uzupełniać bjj stójką z zapasów i judo, z większym naciskiem na zapasy (w stylu wolnym), a mniejszym na "typowe" judo - przynajmniej tak twierdzą brazylijczycy, których znam.
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]
przestancie prowadzic ten jalowy OT. wrzuccie jeszcze raz walki!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_tomek.pf
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ADCC 2005 Absolute - wszystkie walki [video]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Roger Gracie vs Xande Ribeiro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024