Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie nunchaku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jakie nunchaku
Czesc
Chcialem was zapytac jakie nunchaku byscie polecili?
Chcialem dokladniej zapytac czy nunchaku z duraaluminium. Bedzie dobre tzn czy jak palne sobie mocniaj powiedzmy o noge to czy sie nie pognie. Albo jak przywale w drzewko dla proby :) . Moze ktos probowal? Nie znam sie na metalach ale wyraz aluminium przyprawia mnie o trwoge ze jest za miekkie...
Co myslicie?
Ja od razu polecam nunchaku drewniane na lozyskach tyle ze palki nie w ksztalcie walca lecz stozka :) wyrabiaja swietnie przedramiona. Na ulice troche za ciezkie co skutkuje tym ze za wolne no i mozna komus poooowazna krzywde tym wyrzadzic. Acha nie piszcie o tym ze nun na ulice jest nie legalny bo to wiemy :)
A moze wiecie gdzie dostac na prawde solidne nunchaku na lozyskach z metalu o standardowych wymiarach (bo jest jeszcze na aukcjach internetowych nunchaku z palkami 20cm... Warte to cos?). Kupilbym nawet z porzadnej stali nierdzewnej itp...
Kumpel ma z lnu prasowanego czy cos takiego (moze inna roslinka) ale podobno nie do zlamania (i nabycia w Polsce... kupil w Stanach).
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie nunchaku
sam sobie odpowiem :)
arfen poczytaj troche zanim zadasz pytanie na forum :)
masz tu linka i sprawdz
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
tu masz stalowe nunchaku
a tu z duraaluminium ktore jest wytrzymalsze od aluminium :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kup to drozsze :)

a tak poza tym to jestem normalny :)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie nunchaku
Po pierwsze zalezy do czego jest Ci potrzebne. Jak do walki to raczej zapomni o metalu bo aluminium Ci sie powygina na wszystkie strony a raczej ciezko bedzie Ci dostac jaki pozadny sprzet ktory bedzie wytrzymaly a przy tym wystarczajaco twardy.
Dlatego duzo lepszym rozwiazaniem jest drewno - tanio, latwo dostepne a ma odpowienie parametry(najlepiej buk lub dab) sa tez bardziej ezgotyczne odmiany ale drozsze i trudno dostepne w Polsce.
I wcale lancuch nie jest lepszy do walki. Nunchaku linkowe jest duzo bardziej dynamiczne. Dlatego ja polecam linke zawsze i wszedzie. Lancuch to tyle ze lepiej sie prezentuje. Ale to w zasadzie koniec jego zalet.

Wiecej na temat wyboru nunchaku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie nunchaku
Po pierwsze zalezy do czego jest Ci potrzebne. Jak do walki to raczej zapomni o metalu bo aluminium Ci sie powygina na wszystkie strony a raczej ciezko bedzie Ci dostac jaki pozadny sprzet ktory bedzie stosunkowo lekki a przy tym wystarczajaco twardy.
Dlatego duzo lepszym rozwiazaniem jest drewno - tanio, latwo dostepne a ma odpowienie parametry(najlepiej buk lub dab) sa tez bardziej ezgotyczne odmiany ale drozsze i trudno dostepne w Polsce.
I wcale lancuch nie jest lepszy do walki. Nunchaku linkowe jest duzo bardziej dynamiczne. Dlatego ja polecam linke zawsze i wszedzie. Lancuch to tyle ze lepiej sie prezentuje. Ale to w zasadzie koniec jego zalet.

Wiecej na temat wyboru nunchaku: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ushysty
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie nunchaku

Po pierwsze zalezy do czego jest Ci potrzebne. Jak do walki to raczej zapomni o metalu bo aluminium...


metal to nie tylko aluminium co powiesz o tym potworze( prawie 0,5kg, żeby tym machać musiałbym chyba wpieprzyć wagon dekadurobolinu ale ja to ja :) )

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie nunchaku
Nie wiem, musialbym sie nim pobawic, ale nunchaku nie moze tez byc zbyt ciezkie bo sila wynika glownie z dynamiki a nie z masy. Oczywiscie nie moga to tez byc dwa widelce zwiazane nitka.
Wszystko zalezy od tego jaka masz pare w lapie, im wieksza tym ciezsze mozesz miec nunchaku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024