Skocz do zawartości


Zdjęcie

taktarow na ręke?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: taktarow na ręke?
Odpowiednikiem taktarowa na rękę byłaby jakaś dżwignia na nadgarstek.
Wyciągnij przed siebie lewą rękę wnętrzem dłoni do góry. Prawą ręką chwyć nachwytem (kciuk pod spodem) cztery palce (bez kciuka) pierwszej dłoni i naciśnij je w dół i jednocześnie do siebie. Nie zginaj łokcia lewej ręki. Działa?
Popytaj więcej może w dziale aikido, albo jiu-jitsu. Tam czasami udzielają się instruktorzy z dużym doświadczeniem.
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: taktarow na ręke?
Witam,
tak serio n a najbardziej przyblizona bylaby dzwignia a raczej ucisk nazywany yonkyo, taka uciskowka cholernie bolesna, roznie wykonywana przez rozne szkoly aikido :) ~
mysle ze po wiecej wiedzy wystarczy zmienic dzial i sie zapytac.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: taktarow na ręke?
ja w sumie wiem że to zupełnie co innego ale skojarzył mi sie bicep slicer czy jakos tak. dzwignia bólowa na biceps jak sama nazwa wskazuje.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: taktarow na ręke?

Odpowiednikiem taktarowa na rękę byłaby jakaś dżwignia na nadgarstek.
Wyciągnij przed siebie lewą rękę wnętrzem dłoni do góry. Prawą ręką chwyć nachwytem (kciuk pod spodem) cztery palce (bez kciuka) pierwszej dłoni i naciśnij je w dół i jednocześnie do siebie. Nie zginaj łokcia lewej ręki. Działa?
Popytaj więcej może w dziale aikido, albo jiu-jitsu. Tam czasami udzielają się instruktorzy z dużym doświadczeniem.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], bardziej dokładnie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Generalnie samo tatarow służy zadaniu bólu przeciwnikowi. Natomiast kontrola yonkyo (przynajmniej w Aikido), jest sposobem prowadzania uke (osoba na której wykonujemy technikę). Ból który występuje podczas zakładania tej kontroli jest tylko dodatkiem, a zważywszy na fakt, iż ludzie posiadają różna tolerancję na ból, nie zawsze on występuje. Hmm... oczywiście nic nie zaszkodzi znać to miejsce uciskowe na ręce, ale śmiem twierdzić, że bardziej realne jest wygranie w totolotku, aniżeli założenie tej dzwigni podczas sparingu.

pozdrawiam
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: taktarow na ręke?
Hehehe nie musisz tego stosować - to poprostu dodatkowa technika, jest cała masa skutecznych w BJJ więc nie wiem oco Ci chodzi :wink:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: taktarow na ręke?

Hehehe nie musisz tego stosować - to poprostu dodatkowa technika, jest cała masa skutecznych w BJJ więc nie wiem oco Ci chodzi :wink:


a kto ją chce stosować? :)
  • 0

budo_paolobjj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Barra Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: taktarow na ręke?

ja w sumie wiem że to zupełnie co innego ale skojarzył mi sie bicep slicer czy jakos tak. dzwignia bólowa na biceps jak sama nazwa wskazuje.


Nazywany też "bicep lock".
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024