Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_heimdall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 635 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Hej,
zastanawiam się ostatnio nad jedną z wymienionych latarek. Czy ktoś z was posiada/używał/miał okazję porównać obie?
Wady/zalety? Cena niemal identyczna i w sumie niewygórowana..

Z góry dzięki za pomoc:)

Pozdrawiam
Heimdall
  • 0

budo_diabelek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
ani to ani to :) no chyba ze myslisz nad nowa Inowa X1, jest link do testu w Kaprala watku o Inovach. o tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w tej chwili kupno IU to moim zdaniem bezsens jest, porownywalem ostatnio IU z malym fenixem no i mniej wiecej wypada to tak, ze stawiamy goscia metr od sciany z IU, a 20 metrow od sciany fenixa i sciana bedzie oswietlona fenixem :)
uzywanego fenixa jak poszukasz to kupisz w podobnej cenie co tamte nowe ( 135 dalem w zeszlym tygodniu ) nowki chodza zdrowo ponizej 200 (170 jest 2 watki nizej z 2 poziomami swiecenia) i masz naprawde mocne swiatlo i na tanich bateriach badz akumulatorach

a co do porownania wymenionych przez CIebie,
IU bardzo rozproszone swiatlo ale zasieg malutki (idealnie sie nadawala na daszek czapki do swiecenia pod same nogi)
X1 (stara) ma zasieg jakies 20 pare meterkow ale trzymajac na wysokosci klaty i swiecac w nogi w kregu swiatla stopa sie nie miescila, ekonomiczny szperacz jednym slowem
mialem obie jakies 2 tygodnie chyba i poszly obie za Inoxe X5
  • 0

budo_wki
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Też przez długi czas zastanawiałem się nad jakąś fajną latareczką. Najpierw właśnie nad X1. Światełko fajne, dosyć mocne, długo świeci, ale...ma tylko hotspota...takie to nijakie, nie idzie poświecić sobie pod nogi. Potem myślałem nad IU - świeci baaardzo długo, ładnie rozproszone, ale....poprostu słabe. Za słabe jak dla mnie. I tutaj wybawieniem również stał się fenix l1p :) Świeci tak z 1,5h mocnym światłem (z testów, bo jeszcze baterii nie wyczerpałem żadnej). Ciekawostka - na jednym z zestawu 4 paluszków na których cyfrówka mi się wyłączała - świeci jak na nowym :) :):) Moim zdaniem warto dopłacić...
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
A co jest bardziej potrzebne ?

Moc czy długość świecenia.

Bo ja jestem jak najbardziej za Gerberem IU, posiadam od dawna
i jestem zadowolony.
  • 0

budo_fire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zamosc

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Fenix L1P Latarka warta kazdego wydanego grosza!
Tak szczeze powiem ze przez fenixa wiekszosc latarek poszla w kat :)
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Oczywiście X1 , mam ją drugi miesiąc i jest rewelka (nowy model z reflektorkiem) . Fenix jest dobry do poświecenia przez chwilę , spróbuj z nim pójść na ryby wieczorem na 5-6 godzin (poświecić na spławik) itp. A Inova bez bólu to wytrzyma. jej światło jest wystarczające do większości czynności codziennych , jak skończę 50 lat i będę niedowidzący to będę świecił Fenixem. narazie jeszcze widzę i wystarczy mi Inova.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?

Fenix L1P Latarka warta kazdego wydanego grosza!
Tak szczeze powiem ze przez fenixa wiekszosc latarek poszla w kat :)

No to mamy podobnie, z tym, że u mnie jeszcze w pewnych sytuacjach zastosowanie jeszcze ma Nuwai. Jednak jeśli chodzi o EDC to zdecydowanie Fenix.
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Z fenixem się nie zgodzę, jest bezużyteczny jeśli chcesz czytać książki
w autobusach :]
Wszystko ql ale bez 2 poziomowej regulacji mocy szkoda nań czasu.
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?

Oczywiście X1 , mam ją drugi miesiąc i jest rewelka (nowy model z reflektorkiem) . Fenix jest dobry do poświecenia przez chwilę , spróbuj z nim pójść na ryby wieczorem na 5-6 godzin (poświecić na spławik) itp. A Inova bez bólu to wytrzyma. jej światło jest wystarczające do większości czynności codziennych , jak skończę 50 lat i będę niedowidzący to będę świecił Fenixem. narazie jeszcze widzę i wystarczy mi Inova.


od jakiegos czasu szukam jej w skleach netowych i jakos bez powodzenia....gdzie kupiles swoja?
Co do czytania przy fenixie zgoda...ale tak samo mozna zjechac kazdy produkt-7cali noz,ze sie nie nadaje do obierania jabluszek,surefire L2 ze sie nie miesci w kondonowce,inove X1 ze nie nada sie do naprowadzania samolotu na pas startowy,zapalniczke zippo ze nie ogrzeje nia 10m3 pomieszczenia ect.IMHO fenix jako edc jest znakomita.A przy tej cenie wrecz rewelacyjna.A jak juz kiedys pisal mapet - combo w postaci gerber IU(obecnie sklaniam sie ku nowej wersji inovy X1,wtedy nie bylo takiej opcji ;) )oraz fenixa L1P i wiecej nie trzeba-obie na tanie baterie,jedna swieci dlugo i wystarczajaco mocno w bliskim polu,druga swieci bardzo mocno i ma swietny zasieg.A moze polaczyc je w jednoCo powiecie na fenixa L1T?
Dołączona grafika
Bede je mial pod koniec maja to bede mogl sie wypowiedziec dokladniej w tym temacie :)
Chociaz ja sklaniam sie bardziej w strone tej latarki
Dołączona grafika
A w celu zrobienia z niej zgrabnego edc dorzuce do niej taki oto modul
Dołączona grafika
Cena za calosc okolo 260-280PLN i mamy dwa poziomy swiatla10 i 55lumenow)zasilanie 1xcr123 przy rewelacyjnych wymiarach(20mm x okolo 60mm)i opcjonalnie w plecaku standardowe body na 2xAA jakby np w terenie braklo baterii cr123 - AA kupimy wszedzie :)
No i latarka ma 3W diode a wiec czasy swiecenia sa bardzo przyzwoite - z praktyki i nauczony zyciem dziele czasy podane przez producenta przez dwa i wychodzi mi 55lumenow(realnie spodziewam sie okolo 40Lum)przez 1,5godziny i 10lumenow(tu mysle ze bedzie kolo 7-8)przez 10godzin.W przypadku L2P pelna regulacja a wiec stala moc w czasie.Mniam :)
  • 0

budo_robekbis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Inove kupiłem na Allegro za 95 zł. od gościa z Warszawy (miał o ile pamiętam 3 sztuki)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
mozesz podrzucic mi jego nick na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] lub na pw?
Z gory dziekuje
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Jak trafisz tego feniksa napisz coś na jego temat. Jestem takim zestawem zainteresowany. To faktycznie jest coś interesującego jak dla mnie.
:)
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
napisze , napisze bo trafie napewno :) juz zamowione L1T L2T i P1 tez :)
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Adiblue , a bedziesz mial wiecej takich latareczek? :wink:

pozdrawiam
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
bede mial ich sporo...problem narazie tkwi w tym,ze aby cena byla znosna musze poczekac az moj dostawca dostanie kontener z customs bo mu paczke trzepia.Sa juz w dwoch miejscach do kupienia ale cena z kosztami wysylki chora,musialbym ze 250PLN dac za sztuke.A tak mysle ze sie zmieszcze z wszystkimi kosztami w 200PLN za L2T i 190PLN za L1T.Jak nic sie nie zmieni P1 bedzie za okolo 200PLN.Ale premiera tej ostatniej bedzie chyba kolejny raz opozniona.Mial byc 15kwiecien,mial byc 10maj,a juz na niektorych netowych sklepach wisi info,ze beda w sprzedazy w polowie czerwca....ale uwazam ze zwlaszcza na ta ostatnia warto poczekac :)
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
P1 wyglada niezle ...na stronce fenixa pisza cos o "wyciagnieciu" 75 lumenów ... ciekawe jakie faktycznie jest to ryzyko :roll:
  • 0

budo_adiblue
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
na 75lumenow bym nie liczyl,przy L1P tez pisza o 46lumenach a ja bym jej dal raczej jakies 20.Mysle ze przy podawanym czasie pracy na 1 baterii cr123 i diodzie 3W mozna sie spodziewac jakichs 30-40lumenow.A z akusami troche wiecej z powodu wyzszego napiecia na nowonaladowanych ogniwach.Swoja droga latarki z lepsza elektronika (chocby hds)bez wzgledu na napiecie(oczywiscie w pewnym okreslonym zakresie)utrzymuja stala moc.A co do niebezpieczenstwa wynikajacego z uzycia rcr123 to mysle ze chodzi raczej o bezpieczenstwo uzytkowania samych akusow litowych niz uszkodzenie diody.Skoro pisza,ze probowali i ze jest ok.....w kazdym razie do tego modelu akusy koniecznie musza byc chronione.Napewno nie omieszkam wyprobowac takiej kombinacji :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
LL dawid 19 tka powiem tylko :)
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
19 ka, to jakis nowy monitor? ;P
  • 0

budo_coalas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Inova X1 czy Gerber Infinity Ultra?
Warhead.. tak w ogole to chyba ostatnio zachwycales sie Nuwai, co sie stalo ? 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024