Skocz do zawartości


Zdjęcie

co dało?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_smithi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

co dało?
Witam, to jest mój pierwszy post na tym form wiec sie nie złożscie itp. zastanwiam sie nad zaczęciem ćwiczyc Ju Jitsu i do was takie pytanie co wam dało ćwiczynie tego sportu?-po prstu chce wiedziec co moge sie spodziewać no i jeszcze no bo ju jitsu to ogólnie wiekszośc parter? ale są kopnięcia i uderzenia tak? no jak sa to jak to wyglada tzn czy to sa jakies orgnalne czy zjakiegos innego stylu? jak coś źle napisałem to z góry sorka :) i wybaczcie :)
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
W JJ jest wszystko od parteru po kopniecia i uderzenia trenuje zaledwie ok 3 lat i dochodze do wniosku ze jezeli cos jest do wszystkiego....ygh ale to tylko moje zdanie :-) :wink:
Wszystko zalezy od trenera i od jego podejscia do treningu.
jezeli chesz uprawiac sport i brac udział w zawodach to JUDO.
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?

Witam, to jest mój pierwszy post na tym form wiec sie nie złożscie itp. zastanwiam sie nad zaczęciem ćwiczyc Ju Jitsu i do was takie pytanie co wam dało ćwiczynie tego sportu?-po prstu chce wiedziec co moge sie spodziewać no i jeszcze no bo ju jitsu to ogólnie wiekszośc parter? ale są kopnięcia i uderzenia tak? no jak sa to jak to wyglada tzn czy to sa jakies orgnalne czy zjakiegos innego stylu? jak coś źle napisałem to z góry sorka :) i wybaczcie :)


Witam :)
Ju-jitsu to kompleksowy system samoobrony, w ktorym sport stanowi uzupelnienie calosci i jest do niego dodatkiem, nie zas jest podstawa. Czego mozesz sie spodziewac, to zalezy wylacznie od trenera, jedni pojda w strone samoobrony, inni w strone sportu jeszcze inni w duo-system. Przejdz sie na zajecia i zobacz, czy to co i JAK jest prowadzone Ci odpowiada. JJ to nie tylko parter, to samoobrona, walka w dystansie i zwarciu jak rozwniez parter. Uderzenia i kopniecia w stylach tradycyjnych sa podobne jak w tradycyjnym karate (ale tu musza wypowiedziec sie ludzie od tradycyjnego jj), zas w modern i sportowym jj uderzenia to glownie wziete z boksu sa, kopniecia ze "sportowych" styli karate, ew. z kick-boksu lub muay-thay.

Pozdrawiam
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?

W JJ jest wszystko od parteru po kopniecia i uderzenia trenuje zaledwie ok 3 lat i dochodze do wniosku ze jezeli cos jest do wszystkiego....ygh ale to tylko moje zdanie :-) :wink:


Nie no - po 3 latach takie wnioski? Po 20 to bym rozumial, ze komus przestalo sie podobac, przejadlo sie lub znalazl cos lepszego dla siebie.
Moze trzeba sekcje zmienic? Albo wiecej pracowac na zajeciach??? :(

Wszystko zalezy od trenera i od jego podejscia do treningu.


Moze nie wszystko, ale bardzo, bardzo duzo. Jesli wychowanek bimba na zajeciach i nieprzyklada sie do nich, to chocby niewiadomo jak sie trener staral, to i tak nic z tego nie bedzie.

jezeli chesz uprawiac sport i brac udział w zawodach to JUDO.


Lub Brazylijskie Jiu-Jitsu lub Sambo albo (niespodzianka ;) ) Sportowe Ju-Jitsu - to tak na szybko z tych pokrewnych ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_smithi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
a co ma ju jitsu czego nie ma bjj? no bo w bjj to ze sa rzuty z judo boks i parter tak? a co ma ju jitsu czego nie ma w bjj?
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
W bjj nie ma rzutow, w bjj nie ma uderzen jak w boksie. BJJ to trzy rzeczy: parter, parter, parter - a ten parter bardzo dobry i dopracowany w najdrobniejszych szczegolach. :)

Poogladaj zawody bjj i popatrz jak tam wyglada stojka. Kto komu pierwszy w garde wskoczy, albo kto kogo pierwszy sciagnie (szarpnie) do parteru. Nie mowie tu o ludziach co poza bjj robia judo czy zapasy, ale tacy "poor bjj".

Co ma Ju-jitsu, czego nie ma Brazylijskie Jiu-Jitsu? A to zalezy co kto uczy. Nie spotkalem sie jeszcze zeby na bjj uczono uderzania lub rzutow, co nie znaczy ze bjj tego nie posiada. Oczywiscie znajda sie osoby, ktore powiedza: no tak wszystko spoko. Ale przeciez Rickson Gracie uderzal, na szkoleniowkach Gracie robie samoobrone, robia rzuty i obalenia.

Co innego jest a co innego cwiczyc. A co do ju-jitsu to ze nauczane sa tam rzuty, uderzenia, samoobrona, parter to nie znaczy, ze jestes niepokonanym zawodnikiem bo jestes wszechstronny.

Bokser Cie obije, Judoka rzuci, a zawodnik bjj wyciagnie Ci dzwignie w parterze.

Ju-jitsu to polaczenie uderzen, rzutow, parteru i samoobrony, nie zas uderzenia, rzuty, parter i samoobrona. Uczysz sie jak to wszystko polaczyc w jedno.

W judo i bjj tez niby parter sie cwiczy, a podpatrz jak walczy w parterze judoka a jak zawodnik bjj. Inna strategia, mechanika ruchow, inna praca ciala.

To samo bokser i zawodnik naszego ju-jitsu. Inna praca nog, inaczej biodra pracuja.
Nawet pomiedzy boksem a kick-boxingiem sa roznice techniczne poniewaz w kick-boksingu sie kopie co powoduje tez inna mechanike ruchow, troszke inna prace nog.

W Ju-jitsu nie masz byc dobrym w parterze, rzutach i uderzeniach. Masz to optymalnie polaczyc i dostosowac do swoich predyspozycji. Parter to nie tylko garda, dosiad i balacha, a uderzenia to nie tylko prosty i sierpowy. To sa kombinacje, praca ciala i duzo, duzo, duzo, duzo szczegolow...
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
No własnie to mnie wkurza, ze przegrywam walki z Judoakmi z karatekami bo oni maja zajebiscie wyszlifowanych pare technik a ja co trening mam ze 4 nowe i malo powtarzamy
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
... a bokser dostanie wciry od zapasnika jesli ten ten dojdzie do klinczu, a zapasnik od boksera jesli zaloza rekawice i bedzie sama stojka uderzana...

Daj sie judoce rzucic, zajmij dobra pozycje. JuJitsu to nie Judo - tutaj ippon nie konczy walki :)
Skroc dystans w walce z karateka, sklinczuj i sprowadz go do parteru i jest Twoj. :)

Nie ma gorszych i lepszych styli. Wszystko zalezy od tego do czego to nam bedzie potrzebne. Glupi jest ten co liczy na sukces w grapplingu, a stojke uderzana cwiczy.
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?

No własnie to mnie wkurza, ze przegrywam walki z Judoakmi z karatekami bo oni maja zajebiscie wyszlifowanych pare technik a ja co trening mam ze 4 nowe i malo powtarzamy

Moze za malo sie przykladasz do treningow????
Macie duzo technik ktorych nie da sie w 2godziny ogarnac????
Duza liczba osob na treningu????

Ale przegrywac z karatekami po 3 letnim treningu 8O to troszeczke dziwi.
Moze wiem:
Walcz swoim stylem Jiu-Jitsu,moze za bardzo skupiasz sie na technice (karate,judo) wykonywanym przez przeciwnika i probujesz go zalatwic tymi samymi technikami co on a on ma je lepiej opanowane.(moze sie myle)
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?

Bokser Cie obije, Judoka rzuci, a zawodnik bjj wyciagnie Ci dzwignie w parterze.


Ale oni obija na ich zasadach. Po to w jj jest cala gama technik, zeby np. boksera sciagnac na ziemie, judoke obic itd itp. Czy wykorzysta sie potencjal tkwiacy w jj zalezy wylacznie od adepta. Jak juz wyzej/nizej Y3ti napisales, bezsensem byloby zwarcie z judoka, czy piesci z bokserem (mimo iz moze sie to czasami udac).

Pozdrawiam
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?

Ale przegrywac z karatekami po 3 letnim treningu 8O to troszeczke dziwi.


A to karateka jest kimś gorszym niż zawodnik JuJitsu. A co jeśli ten karateka ćwiczy 10 lat? Poza tym ćwiczyć można 3 lata 2 razy w tygodniu, ale to i też jak klasówek w szkole nie ma, koledzy na piwo nie ciągną i akurat nie mamy nic do roboty, a można ćwiczyć 3 lata 4 razy w tygodniu i nie opuszczać z byle klasówki w szkole treningu...
  • 0

budo_smithi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
aha spoko lecz sie pogubiłem w jj ucza dzwigni czy nie?
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
Eh ja przykładam sie do treningów :) nawet bardzo, na pocztku tego roku np. na sali nie bylo sie gdzie ruszyc a teraz czasme ja sam na treningu jestem :wink: I jak dla mnie zbyt duza ilosc technik malo potrzbnych i realnych bo trenuje tradycyjne JJ, a trener to tradycjonalista :wink: Ja juz sam nie wiem to tylko takei moje biadolenie :)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?

Eh ja przykładam sie do treningów :) nawet bardzo, na pocztku tego roku np. na sali nie bylo sie gdzie ruszyc a teraz czasme ja sam na treningu jestem :wink: I jak dla mnie zbyt duza ilosc technik malo potrzbnych i realnych bo trenuje tradycyjne JJ, a trener to tradycjonalista :wink: Ja juz sam nie wiem to tylko takei moje biadolenie :)

Trenujesz tradycyjne i na zawody jeździsz???
Masakra...ja o skutecznosci styli tradycyjnych co nieco wiem(chcesz to wal na priv)...
  • 0

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
A ja nawet nie wiem co trenuje czy tradycyjne to nie wiem. :) (ale chyba terz tradycyjne)
Dam wam strone moze mi powiecie :-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Chociarz trener jest taki :peace:
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?

A ja nawet nie wiem co trenuje czy tradycyjne to nie wiem. :) (ale chyba terz tradycyjne)
Dam wam strone moze mi powiecie :-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Chociarz trener jest taki :peace:


Czesc
Trenowalem u tego Pana 4 lata, gdy prowadzil sekcje w Ciechanowie. To bylo na poczatku lat 90tych, wtedy jego jj to bylo goshin-ryu pod Krzysztofem Kondratowiczem. Teraz robi cos na wlasna reke zdaje sie i teraz ma cos kolo 7dana (wtedy mial 2gi lub 3ci, choc tu pamiec moze zawodzic). Spotkalem sie z nim po latach najpierw na stazu w Kobylce u Stando w 2004, a potem na letniej akademii tez u niej w 2005 roku (przy okazji - serdecznie pozdrowienia od wesolkow w czarnych kimonkach ;) - bedzie letnia akademia??? bo na zimowej, podczas treningu z Panem Horbatijukiem bylo git ;) ). Techniki ktore prezentuje - bardzo ciekawe, wykonuje je sprawnie i czuc w nich power. Poprotu widac, ze zna sie na tym co robi i nie robi tego "od wczoraj". Niestety, jak dla mnie zbyt brutalnie traktuje swoich uke :( Ale to juz co kto lubi. Z tego co udalo mi sie zorientowac po spotkaniach z Panem Pawlem, to jego obecnemu jj blizej do tradycjonalizmu niz modern jj czy sport jj.

Pozdrawiam
  • 0

budo_sulsa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
Szczerze powiedziawszy jak zobaczylem zdjecie tego pana, na jegos stronie to pomyslalem ze to jakis wydyganiec, ale pozniej spojrzalem na stopien - 7 dan - i troche w tym momencie jestem ciekaw co tak naprawde robi na treningach = chetnie bym sie przeszedl, ale niestety nie jestem z wawy.
  • 0

budo_zerolik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
wracając do wątku co daje jujutsu

powiem ci co mi dało a trenuje od niedawna u trenera Cynarskiego w Tarnowie Aiki jujutsu.

jak dla mnie to jest to kwintesencja styli jest tu i mistyka i siła oraz duch walki. Odpowiedni ttrening i poświęcenie się temu stylowi może dać ci wiele satyswakcji. Nauczysz się tu obrony ataku myśle ża każdy znajdzie tu coś dla siebie. Fakt nastawienie do treningu (stylu walki) jest ważne ważny a może przedewszystkim jest trener.

oczywiście żeby coś osiągnąć należy powtarzać powtarzać i jeszcze raz powtarzać techniki nie tylko na treningach ale i wdomu.

tak więc sumując to wszystko zachęcam do trenowania jujutsu w każdej jej odmianie
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
A ja sie teraz wypowiem...chuj mozecie mnie zjebać, napluć, nasmarkać - walić to
I tak powiem - ja bardzo wylewny jestem :)
Można sobie cwiczyś Aiki-jujutsu, wszystko inne itd. Nie ma sprwy - kultura, tradycja jponii! Klimat, Feeling...spoko!
Ale jak ktos myśli o walce to od styli tradycyjnych(czy to JJ, Karate, Kung-Fu) zdaleka!!!
Zła metodyka treningowa, złe nauczanie!
Nikt sie tam nie nauczy dobrze walczyć - czyli zawody, solówki odpadają!
I niech nikt mi ni pisze, ze sie nie znam bo sam tego doswiadczyłem...

...a jak ktos chce polemizować niech najpierw zapozna się z "paradoksem Kano", kilkoma pierwszymi UFC, turniejem "Judo - Jujitsu"...potem mozemy gadac...
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co dało?
Duzo w tym racji, ale wwalasz wszystko do jednego worka.
Karate osobiscie nie lubie, ale jest ich tyle ze ho ho ho ;)
KungFu tez od pity ;)
Jujitsu sportowe nie jest takie zle...

A co do solowek? Z kolegami ze szkoly? To i capoeire mozesz cwiczyc i go dmuchnac noga z polobrotu stojac na rekach ;)
Trzymanie dobrze gardy (nie opuszczanie np.), dobrze wyprowadzone uderzenia, znajomosc chociaz podstaw parteru to u takich rzadkosc, naprawde.

Zreszta co kto lubi. Nie tylko zawodami i solowkami czlowiek zyje...

PS. A co do skutecznosci itp. To niech kazdy sobie wezmie kolege co nic nie cwiczy i lekko posparuje - krzywda mu sie nie stanie. Pochodzic sobie po sekcjach, popatrzec, ew. posparowac sobie leciutko. Najlepiej przekonac sie na wlasne oczy, czy to co sie mowi jest prawda. Takie doswiadczenia naprawde podwazaja wiarygodnosc wielu rzeczy, ktore zostaly napisane...

Wiadomo, ze kazdy bedzie chwalil to co cwiczy! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024