Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sportowe Ju-Jitsu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_soprano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Sportowe Ju-Jitsu
Siema!!
Trenuje Sportowe Ju-Jitsu w Katowicach od roku i musze przyznac że to świetne połaczenie sztuk walki!!
Wczesniej trenowalem 3 lata Karate Tradycyjne, ktore do Ju-jitsu sie nie umywa!!
Na treningach mamy polaczenie: Kickboxingu (uderzenia, kopniecia, garda) + BJJ (parter) + Judo (rzuty)!!Duza wage trener przywiazuje do naszej kondycji dlatego treningi sa straszna meczarnia, ale u kazdego widac efekty tej pracy!!Treningi odbywaja sie 3 razy w tygodniu!!
Zazwyczaj w piatki mamy po solidnej rozgrzewce walki MMA (stojka + parter)!!Wszystko dozwolone (kopniecia i uderzenia na twarz włacznie)!!Uwazam ze nasza kadra trenerska serio traktuje to co robi i widac ze chce nas czegos nauczyc, dlatego bardzo jestem zadowolny z wyboru tej sztuki walki!!

Chcialbym abyscie podzielili sie swoim doświadczeniem, badz uwagami na temat Sportowego Ju-Jitsu!!

Pozdro!!
  • 0

budo_el presidente
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
Gratuluje wyboru. Ju jutsu jest bardzo dobrym i ogólnorozwojowym stylem walki. Sam od niego zaczynałem. Powodzenia w treningach.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
Soprano gratulacje wyboru jiu jitsu też mi się bardzo podoba i nie tylko to sportowe ;)
zapraszam do Kobyłki na zawody, będziecie mieli okazje potrenować ;)
w tym roku to już chyba niedojedziecie bo Grand Prix jest już jutro ;) ale jeszcze się spotkamy i będzie miło
pozdrawiam
  • 0

budo_soprano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
El Presidente piszesz ze zaczynałes od ju-jitsu, a co teraz trenujesz??


Stando no raczej sie nie wyrobimy tym razem, ale bede czesciej kalendazyk imprez przegladal wiec moze sie gdzies spotkamy na turnieju!

Pozdawiam!!
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
Soprano, a w którym klubie ćwiczysz? Ippon? Spartakus? Czy gdzie indziej?
  • 0

budo_koyot
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
Ja wiem czy Karate sie nie umywa do Ju-jitsu mi sie wydaje, że zależy to od tego kto co lubi. Ja równie rownież po 3 latach sie przezucilem z Karate Tradycyjnego na Modern Ju-jitsu, ale i w poprzednim klubie tez sie czegoś nauczylem.
Zaadzam sie, że Ju-jitsu dobrym stylem walki.
  • 0

budo_anka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
Super sprawa!!! Żeby jeszcze tak w Krakowie ktoś prowadził ze Sportowego Jiu-Jitsu treningi :evil:
  • 0

budo_soprano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
ZANSHIN ja trenuje na Uniwerku Slaskim!!Jest tam sekcja Sportowego Ju-Jitsu!!Kadra jest swietna i taniej wychodzi niz w innych prywatnych szklolkach walki!!Moze tam chodzic kazdy student jakiejkolwiek uczelni po wykupieniu legitymacji AZS na US i wplacaniu co miesiac symbolicznej kwoty 25zl!!Ale ludzie z poza uczelni tez sie zdazaja!!Wystarczy sie dogadac z trenerem!!Sporo ochroniarzy u nas trenuje!!


Anka nie wiem czy dalabys rade taki styl trenowac!Chodzi mi o to ze jestes kobieta a u nas na sekcji zjawily sie pamietam raz 2 dziewczyny i tyle je widzialem!!hehe!!CHoc moge cie zmotywowac tym ze jednym z naszych instruktorow jest kobieta!!Ale ona ma niezle predyspozycje fizyczne do tego!!
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu

Wczesniej trenowalem 3 lata Karate Tradycyjne, ktore do Ju-jitsu sie nie umywa!!


Nie umywa sie pod jakim wzgledem? Oni robia swoje, na jj robimy swoje. A samochod osobowy jest lepszy od ciezarowki...

Na treningach mamy polaczenie: Kickboxingu (uderzenia, kopniecia, garda) + BJJ (parter) + Judo (rzuty)!!


... Judo to nie tylko rzuty, Kickboxing to nie tylko uderzenia, kopniecia i garda, a bjj to nie tylko parter. To sa tysiace powtorzen, kombinacje, dopracowywanie najdrobniejszych szczegolow. Tego wszystkiego nie zrobisz na JJ z prostego powodu - nie starcza na to wszystko czasu. Nawet jesli bedziesz cwiczyl te regulaminowe 3 razy w tygodniu to co? Dzis trenujesz rzuty, jutro stojke, pojutrze parter.

Niby fajnie, ale na BJJ 3 razy w tygodniu beda robic parter, na judo 3 razy w tygodniu beda robic rzuty, na kick-bokingu 3 razy w tygodniu beda robic stojke. A tam kombinacje, przejscia, kontry i szczegoly, szczegoly, szczegoly.

Chcialbym abyscie podzielili sie swoim doświadczeniem, badz uwagami na temat Sportowego Ju-Jitsu!!


Cwiczy sie to co sie sprawdza na zawodach i dzieki czemu sie wygrywa. Takie sa zasady, pod takie zasady sie cwiczy. I nie porowywal bym sportowego JJ do "jak w Judo", "jak w Kick-boksingu", "jak w BJJ", bo duzych szans nie wroze zawodnikowi co cwiczy TYLKO sportowe JJ na zawodach na zasadach Judo, BJJ, Kick-boksingu. Idz na treningi do kazdej dobrej sekcji stylu o ktorym piszesz i zobacz co to sa rzuty, co to jest parter, co to jest stojka (uderzenia).

Podoba sie. Fajnie, nam tez - wiec cwicz tak jak my i nie mow ze to jest be, tamto jest be. Kazdy cwiczy to co mu sie podoba i co ma ochote. Nie kazdego interesuja sukcesy
sportowe, chwala i slawa na osiedlu.

Ja osobiscie nie przepadam za karate (jakiekolowiek by to nie bylo), Capueriami, Judo nie lubie (rzutow, mimo ze judocy wbijaja mnie w mate jak tylko chwyca), ale to nie jest powod zeby mowic ze te sztuki nie umywaja sie do jj.

Jak walcze z Judoka na zasadach Judo to czasem nie wiem, czy jeszcze lece, czy juz upadlem. Jak mata jest miekka i walczymy na "zasadach grapplingowych" (stojka + parter bez ograniczen czasowych) to co z tego, ze mnie rzuci? Zrobie pad, zlapie go w garde, ale upadne i dojde do pozycji i jest moj. Gorzej jak nie ma maty lub kolega rzucal by mnie na glowe, kregoslup...
  • 0

budo_anka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
Anka nie wiem czy dalabys rade taki styl trenowac!Chodzi mi o to ze jestes kobieta a u nas na sekcji zjawily sie pamietam raz 2 dziewczyny i tyle je widzialem!!hehe!!CHoc moge cie zmotywowac tym ze jednym z naszych instruktorow jest kobieta!!Ale ona ma niezle predyspozycje fizyczne do tego!![/quote]

Zdziwiłbyś się
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
Popieram...widze, ze kleś uważa, że trenuje 'superstyl' dla 'supertwardzieli' :roll:
  • 0

budo_anka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
Do Soprano: Trenowalam u Cierniaka - jedyne najbardziej pod Sportowe podchodzące JJ w Krakowie. Byłam tam najdłużej trenującą dziewczyną (i chętnie bym tam została, gdyby nie zamknął naszej sekcji). Trenowałam w Grapplingu (BJJ, VT, SW, KB) - chłopaki mogą potwierdzić, że jak mogłam to 6 razy w tygodniu po dwa treningi na dzień, jeśli była taka możliwość w rozkładzie zajęć, widzieli mnie na macie zwartą i gotową do akcji. 8) Zreszta bywam tam kiedy tylko moge (ostatnio kasy i czasu dzięki AWFowi starcza mi tylko na jeden klub JJ i sporadyczne odwiedziny klubów sportow walki). Do klubu JJ Goshin-Ryu, gdzie mamy 6 razy w tygodniu treningi - trener może potwierdzić, bo prowadzi każdy trening :) - też jak tylko się da, chodze 6 razy w tygodniu na każdy trening. Robiłam też taką opcję, że trenowałam jednocześnie w trzech klubach: w sekcji JJ GR (Kraków), w Grapplingu (Kraków) i jeździłam na Sportowe JJ do Jaworzna (fakt, że do Jaworzna tak daleko, a samochodu nie posiadam tylko utrudnia sprawę). Także sił i zapału mi nie brakuje. W grę wchodzą inne komplikacje. A Sportowe JJ bardzo mi sie podoba i korzystam z tego, co dla mnie dostępne. Mnie naprawdę nie trzeba mobilizować. Ja po prostu kocham sport, a szczególnie sztuki i sporty walki, a najulubieńszą dyscypliną jest dla mnie JJ w każdej formie. Żeby coś poznać, rozwijać, uczyć się trzeba mieć do tego jak najczęstszy dostęp. Stąd jeśli doczekam sie kiedyś Sportowego JJ w Krakowie to będzie piękna dla mnie chwila. Choć szybciej pewnie zapracuje na auto :wink: Gdyby jednak ktoś, gdzieś w Kraku otworzył wcześniej klub SJJ - dajcie znać :!: :D
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
a i ja wtrące swoje trzy grosze w wypowiedź Anki: fakt jest jedną z niewielu dziewczyn ktore potrafią trenować ostro i na serio, nierzadko intensywniej od facetów, mialem mozliwosc obserwowac ją podczas treningow i rzeczywiscie jest mocną wytrzymałą twardą zawodniczką (aż żal dupe mi sciska ze jednak do nas na treningi nie chodzi - bo pracowac z kims takim jak ona to prawdziwa przyjemność, zwłaszcza ze w jej procesie kształtowania Cierniak odwalił kawał dobrej roboty, a i wrażenia wizualne są bardzo pozytywne - wszak urody jest przecudnej) więc kolego Soprano troszke ostrożniej z bezkrytycznymi osądami bo pomimo internetowej anonimowości można sie czasem naciąć
  • 0

budo_soprano
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sportowe Ju-Jitsu
y3ti
1) Uwazam ze karate tradycyjne jest mniej skuteczne w walce od sjj i pod tym wzgledem sie do sjj nei umywa!A wiem to z doswaidczenia!
2) NApisalem ze mamy polaczenie KB + BJJ + Judo ale oczywiscie chodzi mi o elementy tych sportow walki a nie o ich całosc!!Mamy wybrane najbardziej skuteczne elementy wg trenera, ktore sprawdzaja sie w realnej walce!


Anka nie znałem Twoich osiagniec sportowych wiec sadzilem ze jestes po prostu zainteresowana rekreacyjnie sztukami walki i ze nie wiesz jak treningi sjj wygladaja!Teraz przyznaje sie do błedu i stwierdzam ze bez problemow wytrzymalabys nasze treningi z tak duzym doswiadczeniem jak posiadasz w sztukach walki!Mam nadzieje ze mi wybaczysz moj brak wiary w mozliwosci kobiet!!


Yoshihiro nie uwazam sjj za "superstyl"!Chodze na sjj wiec opisuje po prostu moje wrazniea z treningow!Nie przecze ze sa lepsze style od tego!l!Uwazam ze jest to styl realny i bardzo przydatny w obliczu zagrozenia!Nie mysle ze jest to styl dla "supertwardzieli" ale wiele osob przychodzi na nasze treningi i nie wytrzymuje!Po 1 lub 2 treningach rezygnuja bo nie daja rady kondycyjnie i wytrzymalosciowo!Wiec uwazam ze trzeba byc twardym aby trenowac ten styl![/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024