Skocz do zawartości


Zdjęcie

tajski, boks jako ulepszenie rąk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
szkolenie w kicku opiera się na zmodyfikowanych technikach bokserskich
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk

Niestety bokserzy nie chcieli spróbować z nogami. Myślę że wtedy sytuacja by się odwróciła. Boks można stosować uzupełniająco, ale raczej polecał bym go zaawansowanym zawodniką umiejącym analizować.

Oprócz Bothy w K1, jednak na 11 walk (jedna na zasadach mma) tylko dwie wygrał chociaż z bardzo znaczącymi zawodnikami LeBannerem i Aertsem (przez TKO w 3r. i KO w 1r.). FRANCOIS "The White Buffalo" BOTHA był kiedyś mistrzem wagi ciężkiej organizacji IBF w boksie, później rozpoczął karierę w K1. Widziałem kiedyś zdjęcie z jego walki bodajże z Musashim gdzie próbował nawet kopać niskie kopnięcie na udo, nie wiem jak to wyglada w innych walkach. Oglądałem też jego starcie z Le Bannerem, gdzie świetnie uderzał rękoma zwodząc Jerome, a nawet wydawało mi się, przewyższając go szybkością. Być może miał tamtem ciężki dzień.
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Co oczywiście nie znaczy że nie zgadzam się z tym co napiesałeś..
  • 0

budo_rol
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Ciekawym przeglądem umiejętności zawodników, z których każdy był mocny w swoim wyjściowym stylu (boks, kopnięcia, parter, itd.) jest np. gala sylwestrowa z 2004 - walki poprzedzajace pojedynek Fedora Emelianenko z Antonio Rodrigo "Minotauro" Nogueirą. No i szybkość... miał ją Ali (polecam obejrzenie drugiej walki z Sonym Listonem z 1965), ma ją Emelianenko.
No i jeszcze jedno: na np. KM ćwiczy się przez 2 godziny uderzenia, łokcie, kopnięcia, parter, obronę przed nożem i pistoletem. Na boksie są 3 godziny treningu wyłącznie na przygotowanie i walkę na pięści tj. bieg, rozgrzewka, ogólnorozwojówka/stajce Stamma, kontakt/tarcza/sparing, przybory, skakanka, parterówka. Jeśli do tego dołożymy np. wszystkie wymienione rzeczy, łatwo można obliczyć, ile czasu pozostaje na technikę każdej z nich. Ale każdy przecież wybiera to, co mu najbardziej odpowiada, trudno jest więc o jakąś uniwersalną receptę. Przynajmniej tak mi się wydaje.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
:) Ja już wybrałem MT, ale jestem ciekawy czy ten np. 1 rok boksu wpłynie na moje umiejętności ale pod kątem tajskiego. :wink: Pozdrawiam
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8)
  • 0

budo_nothing
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
ja polecam box skoro ćwiczysz MT zobaczysz roznice i pewnie cos dla siebie wyniesiesz,nawet z miesiac mozesz pochodzic by chociaz sprawdzic jak to jest;)
ja wlasie uzupełniam od miesiaca swoje treningi boxem 2*w tyg,czasem sie zapominam i staje frontalnie lub trzymam nisko garde ale w koncu wszystko sie do czegos w życiu(walce :wink: )przyda
  • 0

budo_filus_ldz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Fabrico/ŁdZ

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
Dzika Pani, napisz prosze gdzie boks i MT trenujesz :)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: tajski, boks jako ulepszenie rąk
na Towim miejscu skupilbym sie poprostu na pracy rekoma i zaczal je wiecej trenowac niz chodizc na box czasmi jedno nie pasuje do drugiego ..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024