Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wing Tsun a Wing Chun???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???

ps. Tsalifo - co do tej obiektywnosci to trudno powiedzieć ;) bo chyba nas poprostu nie lubisz :)


Ale tutaj nie piszemy o was a o stylach ;)
  • 0

budo_bonsao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???
Mysle ze chłopak powinien poznać i WingChun i JKD ponieważ wspólczesnye JKD znacznie sie różni od tego co propagowal Bruce Lee .Nie mam tu na mysli aby ćwiczył oba style na raz.Jedna z dobry szkoł JKD jest szkoła w Łodzi mistrza Sifu Wojciech Adamusik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .Sam interesuje sie bardziej WingChunem ,ale uważam że istnieje tyle systemów ze kazdy czlowiek dopasuje sobie coś do swojch predyspozycji tylko trzeba znać predyspozycjie własnego ciała(czyli to w co nas obdażyła natur).A nie słuchać głupich wywodów jaki system jest lepszy i kto bardziej go zmodifikował.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???
ale tez trudno powiedzieć które predyspozycje sa do jakiego stylu. Chyba że waży się 300 kg - wtedy dobrze jest trenować przysiady - zamiast walczyć siadasz na rozpędzonym przeciwniku :)
  • 0

budo_wu dan
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???
Na poczatku chciałbym wszystkim podziekować za rady i i wasze opinie na moje pytanie.
BYłem juz na zajeciach Wing Chun , Wing Tsun, JKD i ,moge powiedizec wm tyle:
JKD to jednak jak marek pisal nie to samo co kiedys a instruktorzy sa dziwnie podobniw akcji jak kolesie z MMA.
WIng Chun super ale czy te ruchy maja sens a na marginesie po co uczyc sie ruchów ktorych instrukltor nie moze wyjasnic.
I bylem na Wing Tsunie i powiem wam trebning szybki zaplanowany, klarowny i jasny. Jak masz pytanie to dop. zaraz zostaje udzielona, sami sie przkonajcie.

Podsumowujac moim skromnym zdaniem uwazam ze jednak bede chodzic na WT i jezeli ktos ma podobne dylematy jak ja czyli gdzie i co to na stronach:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Znajdziecie odpowiedz.
:) :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???

JKD to jednak jak marek pisal nie to samo co kiedys


A skad czerpiesz wiedze na temat "jak bylo wczesniej"? Z "Wejscia Smoka" ?
Poogladaj wypowiedzi Dana Inosanto z serii Definitive Inosanto Collection omawia tam ewolucje JKD za zycia Lee. Skoro nie podoba Ci sie podejscie instruktorow ktorych widziales (a tak na marginesie to nie wiem kogo w Twoim regionie ogladales) to Twoja sprawa i sprawa Twojego podejscia do sztuk walki. Nie opowiadaj jednak banialukow o tym jak bylo albo nie bylo kiedys...


a instruktorzy sa dziwnie podobniw akcji jak kolesie z MMA

No oprocz tego ze cwicza jeszcze bron, kopniecia z uzyciem butow, destrukcje (ktore sprawdzaja sie tylko w walce bez rekawic), uderzenia glowa itd itd i maja ZUPELNIE inny cel i STRATEGIE walki...
Poczytaj Tao ze zrozumieniem - JKD w swoim zalozeniu to jest wlasnie najbardziej zblizone do MMA stawiajac je w porownaniu z innymi sportami/systemami walki...

Pozdrawiam
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???
Jeszcze jedno...
Moze osadze Cie niesprawiedliwie tym co napisze ponizej i jezeli sie myle to z gory przepraszam ale...
Zadales pytanie 13 kwietnia (czwartek)... Ostatni post napisales 19 kwietnia, czyli dzisiaj w godzinach powiedzmy wczesnie popoludniowych.
Po drodze byly Swieta i weekend.
Powiedzmy ze na trening poszedles pierwszego dnia po napisaniu 1 postu czyli w piatek 14 kwietnia (przypominam ze to byl Wielki Piatek i abstrachujac od tego ze w wielu sekcjach treningu nie bylo) miales dokladnie 2 dni (piatek i wtorek) na odwiedzenie 3 sekcji i wzieciu udzialu w 3 treningach... 8O
Troche to naciagane jest. chyba ze ograniczyles sie do przejzenia stron w necie :)
Jezeli mam racje to te posty sa zwykla reklama i to bardzo cienka szkoly ktora poleciles na koncu... 8)
Pozdrawiam
Sherlock Holmes :)
  • 0

budo_wu dan
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???

Moze osadze Cie niesprawiedliwie tym co napisze ponizej i jezeli sie myle to z gory przepraszam ale...

Zaiste osadziles mne niesprawiedliwe, dobrze liczysz ale zbyt szybko wysuwasz wnioski tlumaczyc sie nie bede tylko powiem Ci tak jak zadalem pytanie na forum to juz sobie pobiegalem po sekcjach a pytanie tutaj potraktowalem w formie asekuracji i wiem ze im wiecej komentarzy, rad i opini tym decyzja jest klarowniejsza.
A jesli wolno zapytac panie Sherlocku to byles ze wiesz iz ta badz inna szkola jest bardzo cienka??
Pozdrawiam
Doctor Watson
:)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???
Drogi Watsonie...
Miales zawsze problemy ze spostrzegawczoscia :)
Ja napisalem cienka reklama a nie cienka szkola...

No i nie pochwaliles u kogo byles na treningu JKD...

Twoj Sherlock :)
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wing Tsun a Wing Chun???
kilka lat temu ćwiczyliśmy w Warszawie w jednej sali z Sifu Adamusikiem z JKD, moja grupa wchodziła na salę po nich, ćwiczyli trapping ( paksao, fooksao, jutsao ), techniki z bronią kali i submission wrestling , jeżeli chodzi o JKD to polecam tego instruktora, ale teraz chyba tylko w Łodzi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024