Skocz do zawartości


Zdjęcie

STAB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
Nie byłem na ani jednym treningu/seminarium STAB. A Ty? Mówię tylko, że nam podobne patenty wychodziły naturalnie w sparringach i z tego punktu widzenia ma to sens. Nie spiesz się do jebania systemu, którego jeszcze nie znasz (czy nie?). Jak sam wiesz na nóż nadziać się łatwo- przeciwnik może odruchowo pchnąć/ciąć na oślep, może to, tamto, sramto i owamto. Wchodzimy już w temat internetowych gdybanek. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
Wyrazanie watpliwosci w kulturalny sposob to niejebanie systemu Gwyn - ludze chca sie czegos dowiedziec zanim przejada pol a niezadko cala Polske na staz.
  • 0

budo_hellrider
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB

a nie lepiej zrobic dystrakcje? Czyli odwrocic jego uwaga nawet w najbardziej niekonwencjonalny sposob, i zaatakowac z calej sily we wrazliwe czesci ciala i spierdalac?


Lepiej czy też nie- to wszystko względne. STAB ma ten plus, że na chwilę unieszkodliwia uzbrojoną rękę.

STAB nie daje złudnych nadziei. Liczenie ilości "zgonów" podczas sparingu z partnerem nie pozostawia wątpliwości.

Co do reakcji na prawdziwy nóż- znam to- Kenjiro (pozdrawiam :-) ) wyciągnął kiedyś folderek na treningu, o ile mnie pamięć nie myli, heheh. Nikt tu nie napisał, że jest to sposób na _walkę_. Odważyć się czy nie- jeśli nie ma innego wyjścia, to proste że lepiej działać w taki sposób niż dać się zarżnąć. Nie ma co tu gdybać.
  • 0

budo_guliwer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
nie znam Stab-a i go nie krytykuje. Pisze moje odczucia do czego mam prawo. Swoje doswiadczenie mam oraz mialem do czynienia z ludzmi od noza z calego swiata oraz bralem udzial w obalaniu mitu obrony przed nozem. Jak bralo sie markera a druga osoba miala biala koszulke (osobami broniacymi sie byli instryktorzy roznych systemow sztuk walk) a osoba atakujaca wcale nie robila jakis sztuczek z nozem tylko parla do przodu i napierdalala ostro. I Zgadnij jaki byl wynik? Mimo ze ktos kogos kopnal czy doprowadizl do parteru. Okazywalo sie ze osoba broniaca miala juz kilkanascie kilkadziesiat sladow od markera. Dlatego nie ma co mowic o systemie obrony przed nozem jedynie co to mozna nazwac przezycie konfrontacji . NIe wmowisz mi ze kontreakcja jest szybsza od reakcji, Fakt ze sa sposoby aby choc troszeczke zwiekszyc szanse przezycia ataku nozem, ale nie moze to byc jedyna zasada systemu, tylko jedynie jeden temat szkolenia. Bo jak bys sie czul cwiczac Stab przez wiele lat i jak bys mial taka sytuacjie ze ktos noz wyjal? Nie chcial bys sprawdzic czy nauczyles tego systemu? A tu jednak moze sie okazac ze sie pomyliles Pozdrawiam. Ja uwazam ze nie ma limitu na wiedze i nawet od bezdomnego sie mozna wiele nauczyc (mowie z doswiadczenia). Wiec chetnie poznal bym STAB dyz moze okazac ze nawet jedna rzecz mi w tym pasuje to i tak duzo. Ale ostatnio powstaje tysiace nowych systwmow obrony przed czym kolwiek i czesto to syf a mimo ze nie jestem materialista wole taka kase wydac na wodke z chlopakami ;) PS Wesolych Swiat spokoju i wiecej usmiechu. ;)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
Chyba czegos tu nie rozumiemy... :wink:
STAB nie zaglebia sie w sytuacje gdy "ktos wyciaga noz" i co wtedy. STAB probuje opanowac sytuacje gdy ten noz juz jest w ruchu bo: nie zauwazylismy jak zostal wyjety, bo zostalismy juz raz trafieni i instynktownie zlapalismy za reke z nozem, bo ... itd itd

To nie jest system (systemik raczej bo jest bardzo prosty), ktory rozwaza sytuacje na dystans, typu sparing boksersko - szermierczy...

Guliwer, zareczam Ci, ze jak to nazwales "dystrakcja" bedzie ostatnia rzecza o jakiej pomyslisz jesli pierwsze co zobaczysz to mknaca reka z nozem w pchnieciu na Twoj bebech :roll:

Nikogo tez nie mialem zamiaru do niczego namawiac w tym topiku, poniewaz nie ja go zaczalem, a tylko udzielilem informacji...

Jeszcze jedna ciekawa rzecz przyszla mi wlasnie do glowy. Karl Tanswell, bo on jest autorem STAB-a opracowywal go w Anglii. Mniej wiecej w tym samym czasie (bez wzajemnego kontaktu) pracowal nad takim tematem inny czlowiek tym razem z USA - Jerry Wetzel. To co wypracowal nazwal - RED ZONE. I wiecie co? Te dwa podejscia sa prawie identyczne!!!
Z drugiej strony nic dziwnego jesli pracowali w taki sam sposob tzn na OPORUJACYM przeciwniku a nie na zasadzie lapek i tapi tapi znanych z systemow filipinskich.
Kto jest zainteresowany znajdzie sobie info w necie na temat RED ZONE - jest tego troche wiecej niz o STAB bo Amerykanin jest lepszym marketingowcem...

Sa tez opinie innych ludzikow o tym systemie: policjantow, ktorzy wykorzystali te rzeczy w realu z ostra bronia oraz wielu ekspertow "od noza" - miedzy innymi Raya Floro, ktory elementy RED ZONE wcielil do swojego systemu nauczajac m.in. oddzialu specjalne w Australii i Korei.
Ja tam sie nie moge rownac z takimi ekspertami jak np Floro, jednak takze troche juz widzialem i wiele rzeczy cwiczylem i moja opinia jest taka: STAB i RED ZONE sa na dzien dzisiejszy najbardziej sensownymi systemami jakie widzialem/cwiczylem jesli chodzi o reakcje na atak ostrym narzedziem.
To tyle...
Pozdrawiam
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
dobra - to kiedy jakis stazyk z tego..?
  • 0

budo_guliwer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
o apropo STAB to niedlugo bede mial szkolenie z Paul Child wlasnie od STABa ;) hehe wiec wypowiem sie juz niedlugo ;)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
Z kim? Autorem STAB jest Karl Tanswell. Ten Phil to ktos z SBG z Anglii?
  • 0

budo_guliwer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
kim on jest tonie wiem ale jest to gosc ktory ma przedstawic Defendo czy cos takiego i STAB, ja sie za bardzo na nazwach nie orientuje ;)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
Moze to nie ten STAB. STAB nie ma nic wspolnego z DEFENDO...Chyba ze gosc cwiczyl takze z Karlem... Uwazaj na kity, bo ostatnio STAB sie popularny zrobil i ktos chce posciemniac ;)
  • 0

budo_ketaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guliwer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
o tym gosciu jest stronka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;)wiec msyle ze to ni kit ;)
  • 0

budo_guliwer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
o sorki nie zauwazylem ze juz ten link jest wiec ;) spoko ;)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
Moze i nie kit, tyle ze to jest tylko zbieznosc nazw. To nie TEN STAB, o ktorym rozmawiamy i z ktorego byl klip...
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
double post
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
Oglądałem sobie filmik.
Nietstey nie pokazuje on wg. mnie nic konkretnego.
Spoko, dzwignia, kolana ale tego uczą wszędzie.
Może o czymś nie wiem, ale w tym całym STAB nie widziałem najwazniejszego elementu, zachowania i ochrony podczas wyprowadzania ataku nożem.
dla mnie, żadna rewelka.
  • 0

budo_qkiel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
filmik - owszem, system - kto wie, trzeba by sprawdzic
  • 0

budo_guliwer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: STAB
Juz niedlugo Wam powiem moje zdanie na jego temat. ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024