Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ogólnopolska Federacja Capoeira


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_rasputin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ASC

Napisano Ponad rok temu

Ogólnopolska Federacja Capoeira
Proszę o wyjaśnienie (rzeczowe). Czym jest ta federacja (jakiego typu organizacją) ? Kto wchodzi w jej skład? Kto nią zarządza? Jakie ma plany? Jakie cele?
Dzisiaj przecztytałem, że odbyło się zgrupowanie zorganizowane przez ADG. Nie byłem, nie wiem co było na nim zaprezentowane, oraz jakie informacje o działalności federacji wygłoszone. Proszę o wypowiedzenie się osób kompetentnych.
Pozdrawiam
  • 0

budo_sadek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
Zapytaj władz Twojej grupy. Unicar przybył dość licznie na otwarcie.
  • 0

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
dołaczam sie do prosby kolegi, ja takze niemam pojecia na jakich niby zasadach ma dzialac federacj..
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
I ja chcialbym wiedziec cos wiecej.
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
Osobiście byłem na części trenigowej, najważniejszą (czyli rozmowy o federacji) musiałem sobie darować z powodu braku transportu do domu. Co do tej części na której byłem, to było fajnie i przyjemnie z niemiłym akcentem na zakończenie ale cóż... Nic do końca nie może być dobrze. Pozdrawiam wszystkich uczestników tej imprezy.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
Federacja sama w sobie ma być oficjalnym organem istniejącym po to by zajmować się i organizować sprawy związane z Capoeira w Polsce. To chyba jasne, czy.. nie? :) Na jej władze składają się przedstawiciele różnych grup Capoeira z Polski z tego co wiem... Ale o szczegóły się wywiem i postaram się szerzej coś napisać :)
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
Google -> "polska federacja" i zobaczcie jak wyglądają i działają inne federacje sportowe(karate, aikido i inne). Chyba tutaj chodzi o coś podobnego.
Moim zdaniem minusem tego wszystkiego jest to, że to zostało zakwalifikowane jako samoobrona. W świetle polskiego prawa podobno lepiej nie mieć takich kwalifikacji.
  • 0

budo_alegria
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z wawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
a kto powiedział, że zostało to zakwalifikowane jako samoobrona???? pierwsze słyszę...
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
Jeśli sie pomyliłem to przepraszam, ale usłyszałem, że uprawniony przez federacje do nauczania capoeiry dzięki temu będzie mógł prowadzić kurs samoobrony. Takie zdanie padło i nikt nie zaprzeczył :-)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
W praktyce to oznacza, ze osoba ktora sie bronila na ulicy a jest instruktorem Capoeira i ma na to papier moze odpowiadac za pobicie z uzyciem niebezpiecznego narządzia.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
wszelkie pytania na temat federacji mozna kierowac na adres: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_braciab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Escola da Capoeiragem Kielce
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira

W praktyce to oznacza, ze osoba ktora sie bronila na ulicy a jest instruktorem Capoeira i ma na to papier moze odpowiadac za pobicie z uzyciem niebezpiecznego narządzia.


Nasze prawo jest czasem dziwne. Czyli jeśli ktoś jest dobry to ma dać się pobić?
  • 0

budo_kauczuk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira

W praktyce to oznacza, ze osoba ktora sie bronila na ulicy a jest instruktorem Capoeira i ma na to papier moze odpowiadac za pobicie z uzyciem niebezpiecznego narządzia.


Nasze prawo jest czasem dziwne. Czyli jeśli ktoś jest dobry to ma dać się pobić?


ojj bys sie zdziwil jak bardzo
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
A będzie jeszcze ciekawiej: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_braciab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Escola da Capoeiragem Kielce
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
Jeżeli sam napadłby to wszystko w porządku, ale jeśli musi odpowiadać karnie za obronę (Jak napisał Uirapuru) to jest to chore. Od czego jest zapis mówiący, że w sytuacji obrony koniecznej można użyć wszystkich środków służących naszej obronie? Dochodzę do wniosku, że polskie prawo sprzyja przestępcom. Podpisałbym się obiema rękami pod petycją w tej sprawie.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
to nie topic o obronie, ale skoro juz go zaczelismy, to skoncze. w polskim prawie istnieje cos takiego jak adekwatnosc uzytych srodkow. W obronie przed atakiem golymi rekami nie mozemy stosowac broni, w obronie przed nozem nie mozna stosowac pistoletu itp. ktos mi tak opowiadal. Dwa, ze broniac sie na ulicy zostaniemy spotkani przez policjantow, to mimo tlumaczen i swiadkow mozemy zostac oskarzeni o udzial w bojce, a nie obrone konieczną. a nie daj Bog kogos skrzywdzic albo zabic... wtedy juz sie czlowiek nie wywinie
  • 0

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
tworzenie federacji to wg. mnie to proba zagrozenia suwrennosct tej SZTUCE!, i co to za pomysl zeby grupa ludzi miala prawo zakwalifikowac cos co do nich nie nalezy, to takka akcja jak z oscypkami z zakopca :) ok jezeli np. ( to tylko przyklad, nie pije do unikaru) Unikar bedzi enalezal do federacji to ok , niech zastrzega sobie capoeire i podciaga ja pod samooobrone, czy tez cos innego, ale niech nazwie to "capoeira Unikar" i to samo tyczy sie innych grup, wiem ze pewnie wiekszosc uzna to za ostre slowa, ale to prawie kradzierz. capoeira nie nazey do NIKOGO!, a najodpowiedniejsze miejsce dla niej jest w Sercu a nie na papierze!
ja dle przykladu jestem instruktorem rekreacji ruchowej , ze specjalizacja fitnes, czyli jezeli TA federacja prawnie podciagnie capoeire pod samoobrone to znaczy ze pomimo moich umiejetnosci i oddania, bede musial robic papiery instruktora samoobrony, bez urazy ... koncze bo zaczynam sie gotowac

Pozdrowionka!!

p.s tworzenie federacji to troch jak przepychanki koalicujne w naszym rzadzie, kazdy robi inaczej, nie lubi sie z innymi, ale rzadzic chca razem ...
  • 0

budo_gaspar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zza morza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
Heh zawsze możesz założyć konkurencyjną federację ;) i spróbować zaklasyfikować Capoeira jako rekreacje ruchową ze specjalnością fitness.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
prawne ustanowienie istnienia capoeiry w Polsce jest :

a. dobre
b. zle

jesli b. to dlaczego?

bo a. wydaje mi sie aksjomatem
  • 0

budo_sucuri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ogólnopolska Federacja Capoeira
hah ja sie wypne na wszystkich storze nową forme fitnesu - i nazwe ja capoeira, a wszystkie grupy chcace uzywac nazwy beda mi placic ciezka kase :P
i jak tu nie przytoczyc "polak potrafi"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024