Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jiu-Jitsu w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Jiu-Jitsu w Warszawie
Witam szukałem wszędzie ale nie moge znalezć żadnego dobrego klubu po lewej stronie warszawy gdzie zajęcia odbywają sie regularnie 2-3 dni w tygodniu. Zna ktoś jakiś dobry klub? Najlepiej w okolicach dolnego mokotowa, śródmieścia, sadyby? Na ul. Smolnej treningi są tylko w weekendy a na Pięknej z tego co wiem tylko w poniedziałki. Szukam czegoś przynajmniej 2 razy w tygoniu i żeby nie przypominało to aikido ale też nie BJJ tylko prawdziwe jiu-jitsu ;) Jak ktoś się orientuje to prosze o pomoc :) z góry dzięki i pozdrawiam :) Szymon
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Czy mógłbyś sprecyzować co rozumiesz pod pojęciem "pradziwe ju jitsu" :?:

Bo na moje oko, jak odejmiesz z jj miękkośc (podobne do aikido) , oraz siłę i technikę właściwą dla bjj, to za dużo nie zostanie :wink:

To co otrzymamy to będzie karate (a i to mało które).

Przyznaj się, szukasz jakiejś sekcji karate, tylko przez wrodzona ostrożność tak próbujesz dookoła :wink: :D
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
nie no chodzi mi najlepiej o combat jiu jitsu albo jakąś dobrą sekcje modern :) trenuje obecnie taekwondo ale chciałem sie wziąśc za coś bardziej realnego albo czegos co mi uzupelni moje treningi. Własnie spodobało mi sie jiiujitsu ale takie w miare uniwersalne tzn realne :)
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Realny jest paralizator i baton :)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
szukałem po prostu sztuki walki w której będzie normalna bokserska garda, dosyć dobra nauka walki rękami, [rzechwyty ciosów, dzwignie, walka w zwarciu, chwyty i rzuty oraz walka w parterze. Najbardziej do tego zblizone jest wlasnie jiu-jitsu i to mnie zainteresowało.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie

Realny jest paralizator i baton :)


wiem ale nie zawsze można to ze sobą miec albo niema okazji wykorzystac. pozatym lubie trenować sztuki walki a najlepiej czuje się po treningu jak mam poczucie że to najbardziej skuteczna rzecz jaką moge trenować i że nie zmarnowałem tego czasu poświęconego na trening :)
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie

Bo na moje oko, jak odejmiesz z jj miękkośc (podobne do aikido) , oraz siłę i technikę właściwą dla bjj, to za dużo nie zostanie :wink:


A to w Aikido nie ma techniki? A sila jest wlasciwa dla BJJ? I BJJ nie jest miekkie? 8O
Jak Aikidoke wyslemy na kuracje sterydowa to tez bedzie silny ;)

To co otrzymamy to będzie karate (a i to mało które).


Z Twojej wypowiedzi wynika, ze karate to taka beznadziejna szkola bez techniki, bez sily...

A co do Pytania o sekcje w Warszawie. To przejdz sie do Budokanu w tygodniu ... ale do Piastowa. Mozesz latwo dojechac pociagiem (pociagi w strone Skierniewic, Zyrardowa, Grodziska Mazowieckiego), badz Autobusem <- jakis jedzie przez Wole, Wlochy az do Piastowa (516 czy 716? - dokladnie nie pamietam.)

Treningi odbywaja sie we wtorki, czwartki i piatki o 18:00.

Sa tarcze, lapy, rekawice, zawsze po treningu jest mozliwosc zostania dluzej aby sobie np. posparowac. Wszystkie informacje na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Najlepiej przyjdz i sam zobacz - powinno Ci sie spodobac.

W Piastowie jest jeszcze jedna sekcja (adresu nie znam, ale to w jakiejs szkole).
Z tego co sie orientuje Artur (nazwiska niestety nie pamietam) uczy glownie ju-jitsu
sportowego <- moze tez by Ci sie spodobalo.
  • 0

budo_jap
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Ja ostatnio natknąłem się na klub na Bemowie gdzie sugerujac sie tym co napisali na szybie mają dosłownie "wszystko". Czyli combat, MMA, grappling, jiu jitsu, bo jutsu, karate. Ciekawe że tak wszechstronna sekcja należy do mazowieckiego stowarzyszenia karate tradycyjnego. Można sprawdzić na stronie kime.pl. Chodzi o sekcje na Jelonkach.
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

treningi 4 razy w tygodniu
wszystko na stronie
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
dzieki za odpowiedzi ale to wszystko strasznie daleko odemnie :( do piastowa jezdzilem do dziewczyny i mam tam 1.5 godz drogi autobusem. jezdziłem 717
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Pociagiem ze Srodmiescia do Piastowa jedzie sie 40 minut...
Z Warszawy jezdzi duzo osob tam na treningi (samochodem, autobusem, pociagiem).

Wszystko jednak zalezy od priorytetow. Ulice obok mnie jest sklep. Sa tanie wina, jakies tandetne artykuly spozywcze i pelno pijaczkow pod sklepem. Zakupy robie gdzie indziej - mimo, ze sklep jest dalej.
  • 0

budo_wojowniczkka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdzieś na końcu świata
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
JIU JITSU na Bemowie na Irzykowskiego
2 razy w tygodniu, poniedziałki i środy

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Budokan!
  • 0

budo_.qzi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie

W Piastowie jest jeszcze jedna sekcja (adresu nie znam, ale to w jakiejs szkole).
Z tego co sie orientuje Artur (nazwiska niestety nie pamietam) uczy glownie ju-jitsu
sportowego <- moze tez by Ci sie spodobalo.


Artur Tykwiński - UKS Hyosai
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
y3ti,
mam wrażenie, że źle mnie zrozumiałeś. Pisałem o pewnych generaliach i tyle.
Ale loozik bo to EOT

Z tych szkół co widziałem w Wawie z praktycznym podejsciem do tematu to była szkoła VVD.

Dobra garda, nauka właściwej motoryki, budowa siły uderzenia, sparingi.
Nazwałbym to praktyczną SW

Inne szkoły (z tych co widziałem) przedkładały jednak w pewnym stopniu akcent na sztukę niz walkę (co oczywiście nie jest żadnym błędem)
  • 0

budo_arturp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lębork/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Witam!

Jak już jest męczony temat klubów w Warszawie, to zapytam sie od razu w swojej sprawie :D

Za jakis czes konczę rehabilitacje kolana. Lekarz powiedział że moge wracać bez problemu do trewningo (po rocznej przerwie). Ponieważ nie jestem już młody i mam dużo obowiązków, nie mam czasu cwiczyc paru styli na raz. Wiec wymysliłem że może jj, bo tam jest prawie wszystko. I w związku z tym mam pytanie, czy znajde klub w Warszawie który spełnił by nastepujące założenia (z części jestem w stanie zrezygnować :wink: ).

1. Dużo technik ręcznych, głownie ciosy bokserskie i kopnięcia (ćwiczyłem kb i nie chciałbym wypaść z formy)
2. Możliwość ćwiczenia w niebieskim gi (wolałbym nie kupowac nowego w innym kolorze)
3. Forma sportowa - dużo sparingów w rekawicach lub napięstnikach i parter
4. Brak obowiązku zdawania na wyższe stopnie (nie interesuje mnie to zbytnio)
5. Brak form kata (jeżeli tak się to w jj nazywa)

Na razie takie tylko założenia przychodzą mi do głowy.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

ArturP
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Shidokan Warszawa na ul. Różanej
(Spełni Twoje oczekiwania, jak sądzę.)
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_remi pulwer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Jakie sa w Wa-wie tradycyjne style jujutsu, bujutsu albo koryu?
  • 0

budo_strange_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jiu-Jitsu w Warszawie
Na ul. Pieknej w samym Centrum Wawy mamy treningi juz 2 razy w tygodniu, w poniedzialki i czwartki w godzinach 20:30 - 22:00. Oplata w tej chwili wynosi 80 zl.

Co ciekawe, w planie sa intensywne zajecia waklacyjne. Jest to interesujaca propozycja dla osob, ktorych sekcje zawiesza dzialalnosc na czas wakacji.
Po szczegoly zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], bo nie czuje sie kompetatntny w zakresie udzielania szczegolowych informacji. Moge powiedziec tyle, ze odnalazlem mojego Senseia po 10-letniej przerwie i mimo, ze robimy w tym momencie co innego niz kiedys, to bardzo mi sie podoba.

Sekcje polecam przed wszystkim osobom chcacym praktykowac sztuke walki wrecz sredniowiecznej Japonii, ale rowniez poszukujacym skutecznego sposobu samoobrony. Jest fajnie i sympatycznie, ale z pewnoscia amatorom czestych sparingow sie nie spodoba :P .

Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024