Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stójka | gi vs. no gi | Dwie strony ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Stójka | gi vs. no gi | Dwie strony ?
Witam.
Temat dość dziwny, ale lepszy taki niż np. "Pytanie".
Więc mam kilka pytań. Bez zbędnego owijania w bawełne:
1) Stójka. Trenuje BJJ i jak każdy trenujący zapewne wie na treningach jest mało stójki zwykle 1 technika. Tak sobie pomyślałem, przecież walka w BJJ zaczyna się w stójce to może warto by było gdzieś się podszkolić dodatkowo. Znalazłem sekcje Judo w Katowicach i Zapasy w Tychach. Byłem na treningu zapasów i średnio mi się podobało. Poprostu nie widze za bardzo mozliwosci zastosowania tego w walce na zasadach BJJ, ale to jest tylko zdanie oparte na jednotreningowym doświadczeniu. Na Judo nie byłem, więc jezszce się nie wypowiadam. Pytanie jest proste Judo czy Zapasy ?
2) Gi vs. no gi. Oglądałem ostatnio filmiki z USA autorstwa bodajże ERT'a i doszedlem do wniosku, że chyba walka w gi odchodzi do lamusa. Czytałem niedawno wywiad z Renzo(?) Gracie i powiedział w nim, że on również juz nie trenuje w gi. Właściwie niedługo trenuje więc mógłbym zmienić sposobu trenowania (gi / no gi). Pytanie: jak wy trenujecie w gi czy bez ? I jakie jest wasze zdanie na temat stwierdzenia "walka w gi odchodzi do lamusa"?
3) Dwie strony ? Pytanie te dotyczy sposobu trenowania, uczenia się i przyswajania nowych technik. Opisze to na przykładzie - będzie prościej. Jakiś czas temu na treningu ćwiczyliśmy przejścia gardy. Najprostsze - dłonie przyciskają biodra do maty, jedno kolano pod dupe itd. wiadomo o co chodzi. Ćwiczyłem tą technikę na dwie strony tzn. raz prawa noga pod dupe, drugi raz lewa. Jednak kolega który ćwiczył ze mną zawsze robił tylko jedną stronę. Pytanie: Która wersja jest lepsza ? Przyswajać techniki na dwie storny czy tylko na jedną ?

To wszytko jak narazie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Stójka | gi vs. no gi | Dwie strony ?
"Walka w gi odchodzi do lamusa"? Pierwsze slysze. To sa dwie rozne formuly zawodow: bjj (gi) lub sw (no gi). Poki co to wiecej zawodow odbywa sie w bjj.
W tamtym temacie ERT wrzucal najpierw z zawodow sw a pozniej w bjj wiec sa tam i takie i takie.
A ze niektorzy zawodnicy rezygnuja z gi, robia to dlatego ze w MMA walczy sie bez szmat. Jezeli kogos interesuje bjj sportowe a nie mma to bedzie dalej cwiczyl w gi.
U nas w klubie cwiczymy w szmatach, a bez sporadycznie, np. przygotowujac sie do zawodow sw.
No chyba ze ktos nie ma wcale gi to wtedy trenuje tylko no gi :wink:
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stójka | gi vs. no gi | Dwie strony ?
W gi robisz duzo szybsze postepy nizely bys cwiczyl bez. Poprostu w gi trudniej sie walczy . Co do stojki, to w judo walczy sie postawa "stywna" co znaczaco ulatwia wchodzenie w nogi. Z mojej strony polecalbym zapasy lekko zmodyfikowane do potrzeb kimona (walka na dystan, o chwyt itp..)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Stójka | gi vs. no gi | Dwie strony ?
Ja mysle że to zalezy co chcesz ćwiczyć!
Judo i BJJ swietnie sie uzupełniaja - w końcu BJJ wywodzi sie od Judo, techniki stójkowe swietnie łacza się parterowymi, walka w gi, wszystko pasuje do siebie jak piekna układanka!
Z kolei na potrzeby SW/Lutha Livre wybrał bym zapasy - po prostu wiele technik z Judo nie mozna zastosować bez szmaty!
Generalna rada:
Jak interesuje Cie BJJ - wal na Judo, jeśli wolisz LL/SW polecam Zapasy!
Pozdro
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Stójka | gi vs. no gi | Dwie strony ?

3) Dwie strony ? Pytanie te dotyczy sposobu trenowania, uczenia się i przyswajania nowych technik. Opisze to na przykładzie - będzie prościej. Jakiś czas temu na treningu ćwiczyliśmy przejścia gardy. Najprostsze - dłonie przyciskają biodra do maty, jedno kolano pod dupe itd. wiadomo o co chodzi. Ćwiczyłem tą technikę na dwie strony tzn. raz prawa noga pod dupe, drugi raz lewa. Jednak kolega który ćwiczył ze mną zawsze robił tylko jedną stronę. Pytanie: Która wersja jest lepsza ? Przyswajać techniki na dwie storny czy tylko na jedną ?

z mojej strony moge ci powiedziec, ze lepiej jest miec opanowane obie strony. teoretycznie i tak bedziesz wykonywac techniki w strone, kotra lepiej czujesz wiec nie ma sensu cwiczyc obu. w praktyce roznie bywa. czasem latwiej jest wyciagnac inny staw do dzwigni lub wyjsc w jakas konkretna strone (bo np. przeciwnik ma ja wyraznie slabsza gdyz trenowal tylko na ta druga).
  • 0

budo_ghostnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jesteś??

Napisano Ponad rok temu

Re: Stójka | gi vs. no gi | Dwie strony ?

3) Dwie strony ? Pytanie te dotyczy sposobu trenowania, uczenia się i przyswajania nowych technik. Opisze to na przykładzie - będzie prościej. Jakiś czas temu na treningu ćwiczyliśmy przejścia gardy. Najprostsze - dłonie przyciskają biodra do maty, jedno kolano pod dupe itd. wiadomo o co chodzi. Ćwiczyłem tą technikę na dwie strony tzn. raz prawa noga pod dupe, drugi raz lewa. Jednak kolega który ćwiczył ze mną zawsze robił tylko jedną stronę. Pytanie: Która wersja jest lepsza ? Przyswajać techniki na dwie storny czy tylko na jedną ?
.

Powiem tylko tyle... w walce bedziesz musial szybko decydowac i reagowac np. wyciaganie balachy bedzie okazja wyciagac balache na prawa reke przecinika a ty cwiczyles tylko na lewa, to co powiesz do chlopa daj mi lewa reke bo ja sie tylko na ta uczylem... Chyba wiadomo co mialem na mysli.
Dziekuje :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: Stójka | gi vs. no gi | Dwie strony ?

Co do stojki, to w judo walczy sie postawa "stywna" co znaczaco ulatwia wchodzenie w nogi.

co to za bzdura? mck, proponuję powalczyć w stójce z judoką. nie ma bata, wjazd w nogi to jedna z ostatnich technik, jakimi możesz majtnąć doświadczonym judoką.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024