Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_flak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu

Napisano Ponad rok temu

Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Mam pytanie jak najlepiej jest sie zachowywac na macie podczas walki z kolesiem ciezszym przynajmniej o 30 kilo. Co powinno sie robic a czego nie. jednym slowem chodzi o strategie na walke z takim smokiem.
  • 0

budo_księżyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 81 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rabka Zdrój

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
To zależy co ten pan sobą prezentuje a co Ty. Ale ogólnie to bądź szybszy i nie daj się przyłożyć :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Rozumiem ze chodzi o parter? :)
Jezeli poziom techniczny jest zblizony to bedzie bardzo ciezko, jedyna szansa dla Ciebie to szybkosc, dynamika i elastycznosc. Musisz go zaskoczyc i nie dac sie docisnac do ziemi...
  • 0

budo_rudeboy77
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gb uć

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
garda :)
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Też polecam garde - inaczej ciężka sprawa.
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Też polecam garde - inaczej ciężka sprawa.
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
garda i omoplata
  • 0

budo_ert
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
bicz ...
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Witam,
wg mnei garda to zly pomysl na duzo ciezszego a o podobnych umiejetnosciach przeciwnika. Ja bym uciekal :) ))...a serio to trzeba byc szybkim i gibkim, w gardzie cie zgniecie i przejdzie ci bez problemow;]
pozdrawiam
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
przykleic sie do goscia!! to podstawa!! nie dac mu mozliwosci opanowania obu Twoich rak!! a co do gardy!! to doskonala strategia na takiego luja!! chociaz ja wole byc gibkim i lamac standardy wiesz rob z niego glupka:P zachodz za plecy duzo sie ruszaj!! chodzi o to ze kiedy sie zmeczy bedzie stal jak kolek(no chyba ze Ty wazysz 50 a on 80kg) wtedy bardzo latwo wyyciagnac mu jakas dzwignie czy zajsc od tylca:)
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
poogladaj sobie walki marcelo garcia w adcc etc.
  • 0

budo_ghostnet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jesteś??

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Ostanio mialem przyjemnosc pokulac sie z kolesiem ktory jest duzo ciezszy ode mnie( wiecej niz 30kg) i powiem ze sprawa nie jest latwa! Musze dodac ze nie byl on zielony w tych sprawach, jezeli chodzi o technike i arsenal technik to nie zachwycal ale byl abrdzo czujny na zajsca za plecy i wejsc w nogi(np zejscie do stopy) walczylismy NO GI wiec sprawa byla utrudniona! Bo mial piekielnie mocny uscisk w porownaniu do mnie! nie wiem czy branie chlopa w garde jest dobra sprawa! jezeli wazysz 70 a on 100kg to jest to wielka roznica! Tak jak koledzy mowili duzo sie ruszaj i zaskakuj przeciwnika! Stosuj krotkie dzwignie ktore bardzo szybko dzialaja na osoby z duzo masa( mniej luzu dla stawow)! Taka moja rada!
  • 0

budo_isengrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MAOD Academy

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Przypakuj...
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo

Przypakuj...


to troche taka strategia dlugoterminowa aczkowliek sie oplaca ozniej nie bedizesz mial takich dylematow :)
  • 0

budo_urbi87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Moim zdaniem przy podobnym wyszkoleniu technicznym, przy nie dużej przewadze szybkości, zwinności, giętkości, timingu(jeżeli wogóle taka jest:D) itp cech, a przy tak dużej przepasci wagowej nie masz szans...jak nie jesteś jakimś herosem:D Nawet nadzwyczajna determinacja i agresywność mogą zawieść:) Może przybliż jakiś konkretny przypadek, podaj masy dwie i parametry herosów, tzn. plusy i minusy ich:) Bo tak ogólnie to ciężko powiedzieć.
  • 0

budo_piksel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Jak na razie walczę tylko z cięższymi od siebie,więc jak już któregoś pokonam, to opiszę strategię na forum 8)
  • 0

budo_flak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
A wiec jest tak. Moja waga bez gi 81 kg, przy 174cm. Przeciwnik nr.1 -107 kg 175cm. Powiem wam ze z nim jest najgorzej bo naprawde jak na takiego kloca jest szybki i walka konczy sie w zaleznosci od tego jak szybko znajde sie na plecach- garda nie pomaga-jebany zawsze ja przechodzi :evil: . Wiec jak dojdzie do bocznej to nie mam sily sie spod niego wydostac. Zdarza mi sie go odklepac ale tylko poprzez duszenia- ale jesli by podsumowac bilans to on goruje :cry: Przeciwnik nr 2. 112 kilo i 198 cm-no i tu jest kino bo z nim wiekszosc walk wygrywam, 99% przez gilotyna, czasmi inne duszenie ale dzwignie prawie wcale- no chyba ze balacha z dosiadu, ale to sie chyba zdazylo tylko raz :lol: bo utrzymac dosiad na takim wielkoludzie -mision imposible. Czekam na porady od kogos kto ma doswiadczenie w sparowaniu z kolesiami wiekszymi od siebie-jakie techniki sa najskuteczniejsze. Pozdro
  • 0

budo_elcosta
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Garda jest dobra jesli umiesz nia pracowac. Gdy typ jest duzy i silny mozesz miec problem z trojkatem,czy balachą. Moim skromnym zdaniem najskuteczniej jest zajsc typowi na plecy, co czesto sie udaje i konczyc mataleo. Jak potrafisz, bardzo skuteczne sa dzwignie na nogi. Z doswiadczenia wiem ,ze im wiekszy gosc (najlepiej wspomagany jakimis podejrzanymi zastrzykami :twisted: ) tym bardziej jest podatny na ból, nie wspominając juz o skretowkach, które dzialaja na kazdego,niezaleznie od ilosci masy i sily.
Pozdrawiam i powodzenia
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
potwierdzam to co kolega wyzej napisal!! smoki sa strasznie podatne na bol:) ja sparuje praktycznie tylko z ciezszymi tylko ze u mnie ta roznica wacha sie miedzy 15-20kg. no wiec ruszac sie ruszac!! nie dac mu zapiac chwytu bo prosty rachunek ze nie dasz rady z nim silowo!! garda moim zdaniem jest dobra i warto ja stosowac!! a co do utrzymania dosiadu na przeciwniku to wydaje mi sie ze wlasnie nie jest z tym problem przynajmniej u mnie!! wysoko mu na kaste usiadz!! pod lokcie!! a i jeszcze jedno jak bedzie w tym bardzo ruchliwy to kolano na brzuch tez jest tu skuteczne!! ogolnie tak jak pisalem wczesniej mocno sie sklejaj!! a zobaczysz zmeczy sie i bedzie popelnial duzo bledow!! a Ty te bledy wykorzystuj!! pozdro zycze powodzenia!! napisz jak ida Ci tez sparinigi!! ciekawi mnie to:) gdzie cwiczysz wogole?? i jakie macie doswiadczenie(TY i Twoi przeciwnicy??)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
30 kg to nie tragedia (acz to zalezy jak dla kogo). Gorzej jak jest 50 kg roznicy.
Dla mnie zlota rada to taka aby pod zadnym pozorem nie byc na dole.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024