Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
napisz tez jak najczesciej zostajesz skonczony??jakimi technikami?? bo to tez dosyc wazne!! jesli poznasz swoje slabe punkty i bledy ktore robisz to latwiej bedzie Ci kontrolowac walke kiedy je wyeliminujesz albo chociaz zminimalizujesz!! powodzenia!!
  • 0

budo_urbi87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
^Hast^ napisał:

Dla mnie zlota rada to taka aby pod zadnym pozorem nie byc na dole.....

To chyba rzeczywiście najlepsze rada, bo wyjść z pod kolesia dużo cięższego od siebie to czasami nie lada wyczyn. Nie mam za dużego doświadczenia, ale ze smokami to jak był koleś dużo wolniejszy to siadała gilotyna i wejście za plecy z duszeniem.
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo

30 kg to nie tragedia (acz to zalezy jak dla kogo). Gorzej jak jest 50 kg roznicy.
Dla mnie zlota rada to taka aby pod zadnym pozorem nie byc na dole.....


walczyles kiedys w takiej roznicy? ja jeszcze nigdy, ale wyobrazam sobie jesli jest taka roznica i gosc jest wytrenowany to musi byc CIEZKO W CH....!! trza sie wykrecac a jesli chodzi o sprowadzenia to naprawde skuteczne jest biodro!! hmm.. zlota technika!! pozdrowki!!:)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
No stary z tym biodrem to nie sądze!!!
Nie dość, że takiego słonia ciężko wychylić(wytrącić z równowagi) to jeszcze przy kontrze jak tobą pierdolnie(np. taka Ura-Naga) to parteru moze juz nie być :)
Ja bym nawet nie próbował!
Takiego goscia to albo niskim wejsciem w nogi sprowadzasz, ewentualnie wszystkie rzuty poswiecenia!
Można tez podcinke próbować - ale tego typu, ze jedna reka trzmasz spodnie kolesia i podnosisz noge do góry, a druga kosa! Takiego goscia na 2 nogi podciąć to nie lada wyczyn!
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
teraz kolejne pytanie z cyklu nie daj sie ale moze wywiazac sie dosyc ciekawa rozmowa:P jaka technika sprowadzenia jest najbardziej skuteczna waszym zdaniem na wiekszego mowie tu i o wzroscie i o wadze!! w GI i NO GI?? ja osobiscie stosuje biodro i jest doskonale czasem jakies "przetoczenia":p ogolnie uzywam ciezaru wlasnego ciala zeby go przekrecic!! czekam na interesujace wypowiedzi:) do dziela panowie i panie:)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
No ja to co napisałem wyzej :) + O'Sotho Gari/O'Sotho Guruma
  • 0

budo_flak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Trenuje w Gnieznie od pazdziernika-3 razy w tygodniu, staram sie nie opuszczac treningow. Moi przeciwnicy nie trenuja u mnie w klubie i z tego co wiem to ich staz treningowy jest nieco krotszy. Ten mniejszy( 107 kg) podobno wczesniej trenowal zapasy, no i konczy mnie prawie zawsze kluczem na reke no i hardcorowymi duszeniami. Czekam na porade
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
ciesze sie ze masz odmienne zdanie:) lubie kiedy ktos wnosi cos do rozmowy a nie tylko przytakuje:) ja osobiscie z wejsciem na obie nogi mam nie ciekawe doswiadczenia! wtedy dopiero jest wiksa jak kolunio przygniata Ci maske do maty:) ale ogolnie masz racje wszelkiego rodzaju rzuty poswiecenia to doskonala metoda+ zajscie za plecy w stojce!! pozdroweczki:)
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
no to flak powiem tak:) masz przeje..ne:P sam sparuje z kumplem ktory piec lat juz zapasy ciagnie nie dosc ze ma 100kg to jeszcze jest cholernie gibki i silny!! nadal polecam dzwignie na nogi a poza tym zachodzenie za plecy!! nic wiecej sam od siebie nie moge napisac nie czuje sie na tyle kompetentny a nie chce zeby Cie facet polamal:P wiem co to te hardcorowe duszenia:)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Nom, za plecy i Mata Leo, albo Supless'ik!!!
Nie wypowiadam sie specjalnie o walce bez Gi - bo ja po Judo jestem :)
W każdym razie mi na cięzszych O' Goshi nie wychodziło za bardzo - chyba ze przyszedł kmiot co nic nie umie(ale wtedy wszystko siada) :wink:
Nt jeśli chodzi o walke z kolesiem nie ciężkim a wysokim - to właśnie biodrówki sa super rozwiązaniem! Łatwo zejśc ponizej jego srodka cieżkości a wtedy to już z górki...

Pzdr

Edyta: Co do walki z zapaśnikiem to zajscie za plecy moze było by dobre gdyby...nie to że predzej to zapaśnik Ciebie zajdzie, niż Ty jego :?
Raczej bym spróbował balache w locie(wiem, że nie wyjdzie) - znaczy bardziej takie uwieszenie sie na nim i sprowadzenie w parter(lamerskie ale...) ale przynajmniej masz go w gardzie i nie musisz sie bać obalenia - kombinuj nad parterem!
  • 0

budo_lagartija_rio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Alliance Team Polska
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo

kombinuj nad parterem!

SWIETE SLOWA :) :!: :!:
  • 0

budo_flak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Bede meldowal jak moje postepy w uwalaniu tych smokow. Na ta balache w locie to chyba jeszcze troche za wczesnie :wink: Pozdro
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo

30 kg to nie tragedia (acz to zalezy jak dla kogo). Gorzej jak jest 50 kg roznicy.
Dla mnie zlota rada to taka aby pod zadnym pozorem nie byc na dole.....


walczyles kiedys w takiej roznicy? ja jeszcze nigdy, ale wyobrazam sobie jesli jest taka roznica i gosc jest wytrenowany to musi byc CIEZKO W CH....!! trza sie wykrecac a jesli chodzi o sprowadzenia to naprawde skuteczne jest biodro!! hmm.. zlota technika!! pozdrowki!!:)

Ja walczylem, nawet przy roznicy 60 kilo hehe
W sumie jako ze jestem lekki (kategoria 61kg) to zawsze na treningach walcze z ciezszymi i wiekszymi... zawodnikow w mojej kategorii to spotykam tylko na zawodach :wink:
Do roznicy powiedzmy 20 kg to nie jest takie istotne, ale jak juz jest ponad 30 kilo to zaczynaja sie problemy, przy podobnym poziomie technicznym bardzo male szanse.
Jezeli przeciwnicy sa do 30 kilo ciezsi to wtedy wciagam do gardy (raczej ciezko sprowadzic inaczej) i pracuje nad nim caly czas kontrolujac sytuacje. Przewaznie mam przewage szybkosci i elastycznosci co daje mi jakies szanse. Jak roznica jest ponad 30 kilo, to wtedy juz pozostaje mi liczyc tylko na szybkosc, dynamike i zaskoczenie bo inaczej mnie przyklapnie i po walce :)
  • 0

budo_zwierzak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
Przyszedł kiedys raz na trening do nas gość 50 kg ode mnie cięższy(a ważyłem wtedy 75 kg). Ja mu kimurę, a on ją prostował samą swoją ręką. Ja za plecy, to ona mnie podnosił i pierdut o glebę. Miałem przed oczami walkę Mino z Sapp'em.

A co do mojej taktyki z kimś o tyle większym.
Unikać gardy. Cały czas leźć za plecy. Jak gość kładzie się na plecy broniąc przed zajściem, to jeszcze nie zdarzyło mi się utrzymać z 30 kilo cięższym w bocznej lub dosiadzie. Zawsze kolano na brzuch, 69 itp. Z kolana na brzuchu dobrze wchodzi balacha z przekrokiem:
Jesteś z lewej strony kolesia, polujesz na jego lewą rękę, to gość może nie pilnować prawej, a przy takiej rożnicy masy masz zajebistą przewagę szybkości i czasem gość nie zdąży się bronić.

Jeśli gość łapie mnie w bocznej, to za wszelką cenę staram się zwinąć w żółwia. Jestem mniejszy gość - ma problem z wciśnięciem wielkich łap do duszenia albo nóg do haków.
  • 0

budo_cran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kołobrzeg/Koszalin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Potrzebn strategia na walke z gosciem ciezszym ponad 30 kilo
He,he, zdarza się, że w dosiadzie na takim kliencie nie dotykasz gleby kolanami. Z boczną juz lepiej, pod warunkiem, ze nie jest statyczna. Ale i tak the best są dzwignie na nogi. Nie ma smoka na skretowkę...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024