Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walther Tactical latarka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Walther Tactical latarka
Witam.
Kto ma i może pomóc?
Chcę kupić taką jako host do zmodowania i czy ktoś z posiadaczy może mi powiedzieć jaka jest:
1. średnica tuby z bateriami.
2. grubość ścianki
3. średnica odbłyśnika.
4. Wysokość odbłyśnika.
Może zrobić foty rozkręconej latarki a w szczególności tubusa od strony głowicy, głowicy wewnątrz, odbłyśnika.
Czy da się wyjąć odbłyśnik, szkiełko jak bardzo jest rozbieralana?
Pytam, bo nie chcę umoczyć prawie stówy. Zaznaczam, ze ma to być tylko host, nie ma znaczenia jak świeci na żarówce.
Dzięki za pomoc, Michał
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka
Średnica wew. tuby = 17,4 mm
grubość ścianki = 3,6 mm (w najgrubszym miejscu)

odbłyśnik:
wysokość 10,5 mm
średnica 25,4 mm

Próbowałem wepchnąć 18650 i nie da rady, będę rozwiercać. A w miejsce fabrycznego odbłyśnika (trochę pogięty) ładnie pasuje kolimator albo inny typowo ledowy odbłyśnik.
Cała lampka jest rozbieralna na elementarne części, po wykręceniu żarówki jest pusta rura z ładnymi gwintami, głowiczka rozbieralna też. Plastikowe szkiełko wygląda na wklejone, na pewno da się wypchnąć i można wstawić szybkę z halogenków z odbłyśnikiem równo przyciętą dremelkiem.
Widziałem w Znanym Serwisie Aukcyjnym po 54 złote dają.
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka
Body spokojnie da się rozwiercić.
Średnica głowicy też super, powiedz, czy da się ją trochę podtoczyć, żeby IMS27 wszedł? Jak podtoczę, to co z gwintem wewnątrz głowicy? JEst miejsce, czy nie bardzo na toczenie?
Jak jest osadzony odbłyśnik? jakos przblokowany przed wypadaniem?
Żarówka osadzona w tubie z ogniwami?
Chyba się na nią skuszę. Bo potrzebuję zgrabnego EDC. A Ten Walther będzie mi pasował jak ulał. Z IMS27 będzie dawał dobry throw i na boki tyle, ile trzeba.
Michał
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka

Body spokojnie da się rozwiercić.

Albo włożysz 17670 bez rozwiercania.
Nie wiem, co to jest IMS27, ale głowica ma gwint wewnętrzny i toczenie go zdewastuje. Odbłyśnik jest osadzony między dwoma skręcanymi elementami, można się łatwo do niego dostać.
Żarówka to bańka na szerokiej aluminiowej podstawie, która bezpośrednio wkręca się w tubę. Jak żarówce urżniesz bańkę, to masz ładną podstawkę pod leda. Trochę tam mało miejsca na przetwornik, ja zrobie DD.
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka
To jest IMS27
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
A mógłbyś wrzucić gdzieś fotkę rozłożonej głowicy?
Rozkręca sie na pół? Może da się ją podtoczyć i włożyć odbłyśnik o średnicy 27mm.
Michał
  • 0

budo_mel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowieckie
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka
Średnica wewn. głowicy to 23 mm (z gwintem), grubość ścianki 3,5. Wymiar odbł. podałem Ci poprzednio z kryzą, która mieści się między skręcanymi elementami.
Zdjęć nie mam teraz czasu zrobić, dopiero w środe.
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka
Ok, jak będizes zmiał czas, to pstryknij. A co do DD z li-ion, to bedziesz musiał dać rezystor, bo dioda padnie na takim ogniwie.
M.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka
A czemu to akurat musi być walther?
Nowa hybryda Mactronica nie byłaby lepsza?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Trzeba by było tylko dostać do łapy jakąś, by zmierzyć czy akus wejdzie, albo zapytać gościa, który ma w stałej ofercie mactroniki na pewnym popularnym serwisie aukcyjnym. Z tego co wiem gość jest ok i raczej odpowie. Tam na elektronikę powinno być w cholerę miejsca, body jest dość solidne a dodatkowo jeszcze przy wykorzystaniu oryginalnego przełącznika masz możliwośc zrobienia dwóch (lub przy innym nawet trzech) poziomów świecenia. No i oczywiście wyp... plastik a zamiast niego dać szkiełko mineralne.
  • 0

budo_sp5it
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka
Miałem kilka mactroniców w rękach, takiej akurat nie, ale z tego co widziałem w tamtych, to nie sądzę, żeby akurat ta była od poprzednich lepsza. I nie wiadomo, czy będzie ją jak rozwiercić. A na regulacji mi nie zależy. Nad baterią i dioda będzie czuwał wizard2.
Michał
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: Walther Tactical latarka
Też miałem do czynienia z ich wyrobami latarkopodobnymi, jednak z tego co widziałem seria tych Guarsmanów to już inna sprawa. Pewnie, że nie są to Streamlighty, jednak już napewno nie dawny Mactronic. Oczywiście nie wiadomo co ze średnicą wewnętrzną. W każdym razie zamierzam coś od nich zcustomizować (w sumie nie wiem po co, chyba dla sportu).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024