Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sznurowadła do glanów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Sznurowadła do glanów
Hejo!

Jak kto ma glany to ma taki problem że makaron cały czas się przeciera. Mi właśnie zostało go tyle ze z 10 dziurek udaje mi się zawiązać 3 w jednym i 5 w drugim bucie (:
Kiedyś kupiłem oryginalne sznurowadła dr. Martensa ale teraz nie mogę nigdzie ich spotkać.
Zancie może jakiś sklepik i-netowy gdzie można kupić dobre, mocne sznurowadła do glanów? Takie na 10 dziurek - czyli chyba 200 cm trzeba mi.
A może ktoś ma doświadczenie z używaniem jakiś paracordów czy innych linewek zamiast sznurówek? Jeżeli tak to czego trzeba szukać i gdzie?

Pozdrowionka
  • 0

budo_peterskin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 820 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z pier......j

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Dokładnie! Zostaje paracord lub linki, które mają prawie wszystkie sklepy sportowe (roziązują się same i trzeba robić dwa supełki)
  • 0

budo_dymoman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z kraju

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
ja uzywalem linki spadochronowej - kumpel mi zalatwil z woja, fakt ze biala mi nie przeszkadzal choc wygladalo to jak g... w lesie, aczkolwiek czasy sie zmienily i biale sznurowki w glanach costam oznaczaja i mozna nawet w beret dostac, ale moja obecnie, po kilku latach uzytkowania (cos miedzy 7 a 11) i nieprania jest szarobura, wiec mi kolesie moga naskakac. Linka jest nie do zdarcia, mocna i nie mialem problemow z samorozwiazywaniem sie.
  • 0

budo_mcbren
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Jeżeli zwykłe sznurowadła, to tylko te o okrągłym przekroju. Zresztą są one chyba podobne do praracordu (składają się zosnowy i luxnych skręconych włókien wewnątrz). W żadnym wypadku płaskie.
Ja w butach roboczych, kiedy po 3 miesiącach prztearły się sznurowadła, przeciągnołem repsznur (czyli linkę alpinstycznę) i wytrzymało do końca, tzn. kolejne 8 miesięcy. Wytrzymało by dłużej, ale zmieniłe pracę i sznureczki wyciągnołem, a buty zdałem.
  • 0

budo_yanq33
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
A co zrobić żeby sznurowadła się same nie rozwiązywały? Mam buty Chiruca i byłbym z nich zadowolony w 100% gdyby nie ten feler. Słyszałem że pomaga potarcie sznurowadła kawałkiem żywicy?
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
ech te sznurowadla to wieczny problem. max 3 tygodnie i do wymiany. chociaz przyznam, ze egzamin zdaje bardzo dobrze linka zeglarska, tylko sliska jest i sie rozwiazuje czasem. ale za to swoje sznurowadla z linki zeglarskiej mam juz pare ladnych lat. juz pomijam fakt, ze sznurowadla 2-metrowe jest cholernie ciezko dostac...
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
W sklepach z odzieżą militarną można kupić (za ok. 4 zł) sznurowadła do polskich butów wojskowych tzw. "desantów". Jak buty są badziewiem, to sznurowadła są bardzo dobre. I nie rozwiązują się. Pozdro. Loth.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
w sklepach turystycznych mozna dostac dobre sznurowadla. paracord to średni pomysł na sznurowadła :roll:
Kiedys kupiłew w sklepie CCC buty sportowe za 15zeta które rozpadły się po kilku miesiącach, ale sznurówki w nich były zajebiste, przeżyły kilka par butów, no i same się nigdy nie rozwiązywały. Były bardzo miękkie i takie lekko rozciągliwe, bardzo ładnie trzymały węzeł.

pozdrawiam
  • 0

budo_macha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 89 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RudaŚl

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Sznurowadła do Desantów są bardzo dobre tylko,że mają 138cm.
  • 0

budo_ov_darkness
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1044 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Mroku...

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Paracord, albo 4mm repsznur z rdzeniem.

Nie trzeba wiązać 2 węzłów, żeby się nie rozwiązały. Jest taki jeden sprytny węzełek...

Na tej stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ian's secure shoelace knot - zapewnia absolutną stabilność węzła

A sznurowanie over under lacing, ułatwia wiązanie butów i zmniejsza zużycie sznurówek.

Używam z powodzeniem w moich magnumach stealth.
  • 0

budo_blacha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puławy

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
tylko paracord od kilku lat

nie do zniszczenia
a jak komuś sie wezły rozwiązują to potrzeć sznurówkę o świeczkę
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
no to mnie przekonaliście :)
jak mi się teraz zj... jakieś sznurówki to zmieniam na paracord i wykorzystam wasze patenty :)

pozdrawiam
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Czemu nie zajrzałem tutaj tydzien temu ?!? Kurde męcze sie z płaskimi sznurówkami :/
  • 0

budo_wasp
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Wystarczy kupić sznurowadła o okrągłym przekroju i odpowiedniej długości. Najlepiej wykonane z nylonu. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie sznurowadeł. Należy je nawoskować, do tego można użyć preparatów do konserwacji obuwia. Ważne, aby do sznurowadeł nie przenikała wilgoć - rozsznurowanie butów z mokrymi sznurowadłami, zwłaszcza gdy węzeł jest mocno zawiązany jest dość trudne, a zwłaszcza w zimie, gdy sznurówki są zamarznięte. Nawoskowanie powoduje przedłużenie trwałości - nie przecierają się tak szybko, węzły nie rozluźniają się, itd.
  • 0

budo_ulrich
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
na 10 dziurek 150 cm wystarczy spokojnie
  • 0

budo_mycha
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Ja mam 15 dziurkowe glany sznurowadła 150cm i jakoś żyje (jak sie wiąże na drabinke to wiecej tego sznura jest :D ) a i białe sznurwki to noszą skinhedzi o pogłądach NR tak to ujmę
  • 0

budo_mycha
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:BDG
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Ja mam 15 dziurkowe glany sznurowadła 150cm i jakoś żyje (jak sie wiąże na drabinke to wiecej tego sznura jest :D ) a i białe sznurwki to noszą skinhedzi o pogłądach NR tak to ujmę
  • 0

budo_sygurd
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sznurowadła do glanów
Linka alpinistyczna.
Nie rozwiąże się, gdy bedziecie nawlekać na jedną końcówkę i "wiązać" bez węzła. Tzn. owijając i przewlekając przez oplot.
Nie znacie tego?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024