Skocz do zawartości


Zdjęcie

co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_tenchi18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
Grają w nim ci sami aktorzy co w Ong Baku :) jednak troszke się zawodłem po raz pierwszy odkon się interesuje sztukami walki zobaczyłem jak zawodnik MUAY THAI robi dźwignie czy wogule istnieje coś takiego w MUAY THAI???? czekam na komentarze do filmu
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
W Muay Thai sa jak najbardziej dźwignie, jest nawet uderzenie z główki :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
Mi sie tam film podobał, sceny walki super, nareszcie zonaczyłem porżadny pokaz Muay Boran. Troche jedbka przesadziliw ilości pokonywanych przeciwników :)
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
Mi sie tam film podobał, sceny walki super.Tom Yum Goong to dobry pokaz Muay Boran. Troche jednak przesadzili w ilości pokonywanych przeciwników.
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???

jednak troszke się zawodłem po raz pierwszy odkon się interesuje sztukami walki zobaczyłem jak zawodnik MUAY THAI robi dźwignie czy wogule istnieje coś takiego w MUAY THAI????

nie trenuje MT ale troche poczytalem na ten temat. dzisiejsze MT jest zupelnie inne od "pierwotnego". kiedys MT obejmowalo ponoc nawet elementy walki w parterze. zdaje sie ze dzis mowi sie na to Muay Boran (nawet najakiejs stronie o tym aktorze bylo napisane "style: Muay Thai Boran").

sam film jest fantastyczny jezeli chodzi o cala kaskaderke i chreografie. przy okazji jest jednak strasznie naiwny co troszke psuje efekt. trzeba jednak oddac Tony'emu Jaa, ze bardzo ozywil obecne kino "kopane". pokazal ze mozna nakrecic efektowne sceny walki bez pomocy komputra czy linek do torych uciekl sie np. jet lee. scena w ktorej kopie latarnie (mala inspiracja "droga smoka"?) robi ogromne wrazenie - mimo calej swojej prostoty. do tego wszystkie techniki sa proste (niekiedy wrecz prywmityne) i lekko "huliganskie" co daje bardzo dobry efekt ich skutecznosci.
i faktycznie stanowczo przesadzili z iloscia przeciwnikow i przyjetych uderzen - zwlaszcza w finalowym pojedynku.

dla mnie lepiej sie ogladalo ong-bak bo byl mniej naiwny jednak tom yum goong jest znacznie bardziej efektowny.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
No filmik niczego sobie :!: sceny walki zaj**iste tylko fabula jet troche pokrecona w sumie nie ma sie co dziwic hehe..... najbardziej podobala mi sie scena w fabryce kolesie na rolkach i innych sprzetach.... Tony jest mocarny :)
  • 0

budo_krde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
nie wiem czy zwrociliscie uwage ogladajac ten film.. a szczegolnie jedna scene.. gdzie glowny bohater wchodzi to restauracji tom yum goong i wchodzi ciagle po schodach.. scena trwa moze z 4-5 minut.. ale nie ma w niej zadnego ciecia.. i pod koniec sceny widac jak Tony Jaa jest juz strasznie zmeczony.. to daje niesamowity efekt.. ale jest i pare bledow w tym filmie, ale jak by Tony Jaa sie zmierzyl z Jetem Li to wspolczuje Jetowi :>
  • 0

budo_tenchi18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
pierwzy raz widziałem konfrontacje MT z Capoeira a zauwarzyliscie jak by doszło do wali z Jackie Chan :) film był w niekturych miejscach przesadzony ale należy się podziw dla aktórów ponieważ sceny walki wyglądały niesamowicie realistycznie a to nie zadarza się w karzdym filmie . było kilka dziwnych scen jak naprzykład facet wyglądający jak goryl podniósł i rzucił małym słoniem i scena z zakładnikem klasyk w amerykańskim kinie "niestrzelać mam zakładnika poczym pif pał i słowa nie zależało mi na nim"
  • 0

budo_tomas155
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KrK

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
film jest super pokazane cos wicej niz zwykle MT (Boran) walki sa tez dobre (szczegolnie capoira vs MT) udany film i licze ze zobaczymy niedlugogo Jaa w innym filmie :) (przynajmniej mam taka nadzieje)
  • 0

budo_krabi krabong
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
w filmie było pokazane w szczegolnosc muay boran czyli łamanie rak dzwignie blokady, łokcie, kolana, piesci itp itd to własnie muay boran a muay thai było tylko wtedy jak walczył na ringu z tym typem podwładnym tego na wozku co boks birmanski umie . Oraz niezabrakło walki stylu Krabi Krabong czyli miecze, kije itp.....
PS: Czy wie ktos gdzie w Polsce sa szkoły, kluby etc Muay Boran oraz Krabi Krabong????
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
On walczyl z tym kolesiem na ringu w ong-bak a nie w tym filmie. Troche zaluje ze ten film to nie jest kontynuacja onk-bak. Czytaliscie w ong-bak napisy na scianach??
  • 0

budo_budo_boy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???

PS: Czy wie ktos gdzie w Polsce sa szkoły, kluby etc Muay Boran oraz Krabi Krabong????

Muay Boran ponoć jest w Krakowie, natomiast o krabi krabong to chyba szczerze wątpię.. Choć biorąc to co dzieje się podczas derbów w Krk to można by podejrzewać, ze i tam się jakaś szkoła znajdzie...
Wracając do filmu, to rzeczywiście film naiwny pod względem akcji, ale sceny walki to po prostu mistrzostwo :-)
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
Sceny walk są przesadzone ale to jest kino a kino to fikcja! Tony jest rewelacyjny! Jeżeli chcecie zobaczyć film o MT bez kaskaderskich sztuczek to gorąco polecam CHOK DEE. Jest to prawdziwa historia Francuza Dida Diafat który pokonał m.in. Dekkersa.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
to powiedz tylko jak ten film dorwać, bo ja go ani w DC nie widziałem ani w wypożyczalniach a tymbardziej w kinie :wink:
oglądałem jedynie reportaż o tym filmie, walki to są zwykłe sparingi więc to mówi samo za siebie :)
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
Ja posiadam ten film ale w wersji francuskiej.można też ściągnąć z emule. Z tego co wiem to na stronie napisy.org są tylko napisy angielskie ale może już ktoś przetłumaczył na polski.ten film to nie jest Hollywood ( czyli coś w stylu Kickboxer ) tylko ogląda się raczej jak reportaż.z resztą Dida jest lepszym zawodnikiem niż aktorem :) sceny walk są realistycznie nagrane. można też zobaczyć jak wygląda trening w campie. na prawdę polecam!
  • 0

budo_kacperr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: co sądzicie o filmie Tom Yum Goong???
Co do kolejnego filmu z Tonym Jaa to słyszałem,że jest już w trakcie kręcenia filmu, z Jakie Chunem,film nosi tytuł ''DRUNKEN MASTER 3''.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024