Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenując SW czy warto zaprzątać sobie głowę pakowaniem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Trenując SW czy warto zaprzątać sobie głowę pakowaniem?
Witam. Mam pytanko. Co sądzicie o trenowaniu SW i dodatkowo treningu na siłowni. Czy te dwie rzeczy pasują do siebie? Jak tak to w jakim stopniu przypakować żeby nie być przykładowo powiązanym. Jestem skołowany bo ciągle słyszę różne opinie.......................na ten temat. :)
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenując SW czy warto zaprzątać sobie głowę pakowaniem?
Ja tam nie mam nic przeciw cwiczeniom silowym wlasnie jeszcze lepiej przydaja sie w walce chociaz sam ogolnie nie cwicze :wink:
  • 0

budo_tomek!!
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z planety o nazwie Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenując SW czy warto zaprzątać sobie głowę pakowaniem?
Polecam artykół Piotra Ochniowkiego na temat treningu na siłowni w SW [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawiam
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenując SW czy warto zaprzątać sobie głowę pakowaniem?
jesli oprocz sily bedziesz cwiczyl szybkosc i rozciagal rece to sila bedzie tylko przydatna :wink:
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenując SW czy warto zaprzątać sobie głowę pakowaniem?
Siła jest niezbędnym elementem każdej sztuki walki. Siłownia jest po prostu jednym z wariantów jej rozwoju.
  • 0

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenując SW czy warto zaprzątać sobie głowę pakowaniem?
Panowie nie wiem czy myślimy o tym samym, mi chodziło o typowy bodybuilding - rozrost tkanki mięśniowej, pakowanie do gigantycznych rozmiarów. Trenuje KB wiec na treningach mam ćwiczenia na siłe. Zgodze się, że jest to jeden z elementów nad którym trzeba pracować. Ale czy obwód między innymi bicepsu powyżej, 40 cm jest tak istotny?


Mój trener zwykł mawiać: "Im wiecej mięśni tym lepiej, bo jest w co napierdalać" :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Trenując SW czy warto zaprzątać sobie głowę pakowaniem?
A to już inna rozmowa. Typowo kulturystyczny trening nie idzie w parze z SW, bo im po prostu ze sobą nie po drodze. Nie zmienia to faktu, że siłownia daje pełną możliwość treningu obciążeniowego i o ile w kulturystyce procentowy układ ćwiczeń na siłowni wygląda mniej więcej: masowy - 50%, siłowy - 20-30%, definicja - 20-30% (zależy od priorytetów), to w treningu SW dzieliłbym masowy 10-15%, siłowy - 30-40%, dynamiczno-wytrzymałościowy 45-60%.
W SW dochodzi jeszcze kwestia kategorii wagowych (w kulturystyce też są, ale trochę to inaczej wygląda), więc praca na siłowni musi być, przy podejściu sportowym a nie amatorskim, rozważnie wkomponowanym elementem treningowym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024