Skocz do zawartości


Zdjęcie

jedzenie przed snem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jedzenie przed snem
jest to moj pierwszy post wiec na wstepie witam wszystkich :-)

jako ze mam zerowe pojecie o odzywianiu sie to musze zasiegnac rady specow
generalnie moj dzien zazwyczaj wyglada tak :
6 rano sniadanie
miedzy 9 a 12 drugie
16 obiad
20 do 21.30 trening
i tu wlasnie pies pogrzebany
zazwyczaj o 23 ide spac bo inaczej nie ma szans bym sie wyspal ( i tak 7 godzin snu to malo dla mnie :)
chce sie dowiedziec co by tu jesc przed treningiem i po treningu by w pierwszym przypadku
nie narazic sie na jakies przykre 'ekscesy' na treningu, a w drugim nie obciazac zbytnio zoladka ( potem nie moge spac )

teraz przed treningiem nie jem w ogole i po nim wracam do domu glodny jak ... w kazdym razie bardzo glodny :P
na kolacje jem albo jablka/banany albo chleb z dzemem/ryba konserwowa

a wiec jakie sa inne potrawy ktore moge spokojnie zjesc przed snem ?
co jesc przed treningiem ?

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi ;p

pozdrawiam
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem
lekkostrawne:)jeslii nie chcesz zeby z twoich miesni (ładnie wyrzeżbionych)zostało wspomnienie :wink:
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem

lekkostrawne:)jeslii nie chcesz zeby z twoich miesni (ładnie wyrzeżbionych)zostało wspomnienie :wink:


Gdzie napisał że ma ładnie wyrzeźbione mięśnie 8O
  • 0

budo_harry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem
Nie jem na min. 2h przed treningiem; nie jem też na min. 2h przed snem. Kiepsko mi się ćwiczy i śpi z pełnym żołądkiem - może dlatego, że mam jeszcze z 5-6 kg. nadwagi komputerowej*.





*nadwaga komputerowa - powstała w wyniku zbyt długiej pracy przy komputerze i zbyt siedzącego trybu życia :)
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem
ja najchetniej bym jadl 3-4h przed snem, ale nie mam takiej mozliwosci :(

chodzilo mi o jakies konkretne rady
najlepiej jakis spis lekkostrawnych potraw ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_selvagem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem

lekkostrawne:)jeslii nie chcesz zeby z twoich miesni (ładnie wyrzeżbionych)zostało wspomnienie :wink:


Gdzie napisał że ma ładnie wyrzeźbione mięśnie 8O

widocznie dziewczyna wie cos wiecej od nas.... :twisted:
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem
być może :wink:

hÓdy: przed snem możesz wszamać sobie kostke twarogu z paroma kromkami ciemnego pieczywa
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem

lekkostrawne:)jeslii nie chcesz zeby z twoich miesni (ładnie wyrzeżbionych)zostało wspomnienie :wink:


Gdzie napisał że ma ładnie wyrzeźbione mięśnie 8O

widocznie dziewczyna wie cos wiecej od nas.... :twisted:

hahahaha ale sie czepiacie!!!"ładnie wyrzeźbione"było w nawiasie no!!! :lol:
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem
nie jedz bialego chleba i dżemu przed snem!! chyba ze chcesz przytyc troszke :)
przed treningiem jedz owoce a po marchewki itp
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem
generalnie najlepiej by bylo jak bys napchał sie do południa a po południu jadł mniej. patrac na twoj rozklad dnia to po treningu w ogole nie powinienes juz jesc, no ale jak napisałem takie rzeczy jak marchewka nie zaszkodza w takim stopniu jak chleb z dżemem.
a ogólnie co do potraw itp to zajrzyj do tematu Smacznie i zdrowo, a poza tym jedz takie rzeczy jak płatki musli z mlekem bez tłuszczu, owoce, warzywa, kefiry, chleb razowy/pełnoziarnisty itp. Odzwyczaj sie od słodzenia herbaty i nie pij kawy.
  • 0

budo_hódy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem
dzieki wszystkim za rady :-)

obecnie dzialam w ten sposob
tak jak wczesniej pisalem pomiedzy 6 rano a obiadem ( 16 ) jem ile wlezie
19 chleb razowy z miodem i twarogiem ( w bardzo skromnych ilosciach ) + mleczko + odzywka bialkowo-weglowodanowa
20-21.30 ( czasami do 22 ) trening - po nim od razu pije sobie soczek z kreatynka
po powrocie do domu jogurcik + mleczko + odzywka

co o tym myslicie ?
co tu mozna jeszcze usprawnic ?
ile czasu powinno uplynac od wziecia kreatyny do posilku ? ( ma to w ogole jakies znaczenie ? )

co do kreatyny : zawsze powinno ja sie brac w cyklach i robic przerwe ?
jesli bede ja brac w mniejszych ilosciach to moge nie robic przerwy ? ( przykladowo zazwyczaj 2x dziennie po 5g a teraz 1x dziennie po 3 g )

trenujac dosc intensywnie ( 6x w tygodniu ) moge liczyc na przyrost masy jesli bede odpowiednio sie odzywial ? ( nie licze na jakis cudowny przyrost, ale oby byl 8)
zaznaczam, ze na silke nie chodze, a treningi sa raczej srednio ciezkie ( nie jestem po nich wyczerpany )

z gory dzieki za odpowiedzi na te n00bowskie pytania :)

pozdrawiam
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jedzenie przed snem
no to tak. co do miodu i twarogu to miod bym wyrzucil, a twarog jakis poltlusty albo bez tluszczu (nie znam sie bo nie jadam). lepiej rob sobie te kanapki z salata, serem, wedlina, jajkiem, ogorkiem, pomidorem i szczypiorem. wiesz, taki mix wiosenny :P
jogurt najlepiej naturalny a mleko 0%
co do tego czasu miedzy kreatyna a posilkiem nie mam pojecia, ja biore kreatyne jak wstaje rano, sniadanie jem jakies 15-20 min pozniej. druga porcje po treningu, pozniej jem juz tylko jakas kanapke czy cos ok 20.-21.
od kreatyny specjalista to nie jestem ale z tego co wiem to jej poziom w organizmie utrzymuje sie 4-8 tygodni, pozniej trzeba zrobic przerwe w cyklu. najlepiej jesc ja z dextroza (lepiej sie wchlania) i z jakas inna odzywka typu HMB - ale to wiem tylko z lektur bo nie probowalem. moj kolega je kreatyne i dextroze i massa xxl to po paru dniach jest zajebiscie napompowany...
jesli chodzi o mase to miesnie rosna jak sie regeneruja, czyli odpoczywaja (najszybciej podczas snu), wiec nie wiem czy duzo urosniesz trenujac 6x w tygodniu.mniej wiecej tyle razy na silowni trenuje sie na rzezbe. no ale probuj. nie odkryje ameryki jak stwierdze zebys jadł duzo białkowych rzeczy, cos na pewno pomoze :)
aha jeszcze jedno - kreatyne rozrabiaj w wodzie, chyba ze "soczek z kreatynka" to woda z kreatyna :)
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024