Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tasmoweczka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Tasmoweczka
witam
troszku trwalo ale... no wlasnie moze zamiast pisac poprostu pokaze. dodam tylko ze jestem bardzo zadowolony...
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a tu efekt szlifowania... co prawda od idealu daleko ale pilnikiem zajelo by mi to duuuuzo dluzej :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pozdrawiam
ps. jak by sie komus moja konstrukcja spodobala, (co prawda to jest prototyp i teraz bym robil troszke inaczej) sluze pomoca...
Edyta: Thanks to ImageShack for [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szpila
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
projekt mi sie bardzo podoba, wykonanie rowniez, to imadlo moglbys pomalowac ;-)
a tak na serio to z kad wzioles rolki?
to mnie najbardziej nurtuje, rolki i lozyska w nich, z kad za ile i jak to jest zmontowane?
no bo konstrukcja ramy jest jasna, kazdy zrobi taka jak mu pasuje, mysle ze drewno bylo by rownie dobre (wiem mniej trwale ale zawsze)\
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
No bardzo fajnie to ci wyszło, tak trzymać
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
witam
rolki prowadzace tasme mam od jakiejs maszyny przedzalniczej a rolke na silniku mam toczona.
  • 0

budo_mikop
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
Gratuluję że w końcu zrealizowałwś swój projekt. Zawsze tak jest że następną wersję rozwiązało by się inaczej. Jak się spisuje szlifierka z allegro? Pytałem o to gdzie indziej, ale nie odpowiedziałeś, może tu napiszesz conieco. Pozdrawiam.
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
bardzo przepraszam jesli pytales ale nie odpowiedzialem. staram sie dokladnie czytac i odpowiadac na ewentualne pytania. co do szlifiereczki to narazie niewiele moge powiedziec po za tym ze jak narazie daje rade. napewno nie ma ona tyle mocy co podane jest na obudowie. tzn moze i tyle pobiera ale moc efektywna pewnie jest sporo nizsza. czy sie grzeje - nie wiem poprostu po zabawie zapominalem sprawdzic. w kazdym razie jestem w pelni zadowolony z ogolu. musze co prawda zmienic pokrywke od sloika na cos solidniejszego i dorobic mala rolke do krzywizn ale to juz tylko kwestia czasu.
pozdrawiam
  • 0

budo_mikop
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
Dzięki za wypowiedz. Pomogła mi w zdecydowaniu się na zakup tej szlifierki. Nie jest zła, a za tą cenę nic lepszego się nie kupi.
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
Mikop testowalem dzis ostrzej tasmowke lacznie z duszeniem silnika do calkowitego zatrzymania po ok 45min pracy silnik byl lekko cieply (a tego balem sie najbardziej) wiec za te pieniazki nic lepszego sie raczej nie dostanie.
pozdrawiam
  • 0

budo_mikop
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
Nowy silnik jednofazowy 1,1 kW kosztuje ponad czterokrotnie drożej, a tu masz jeszcze z boku tarczę do szlifowania. Jednym słowem udany zakup. Teraz tylko należy oczekiwać zdjęć noży wkonanych przez Ciebie na swojej szlifiereczce.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
hehe Mikop teraz to ja sie ucze szlifowac :) dochodze do ciekawych wnioskow:
- zeby szlif byl rowny to trzeba miec naczynie z woda :) bo stal podczas szlifowania sie mocno (naprawde mocno) grzeje :) i parzy w paluchy a jak parzy to ciezko rowno i ladnie dociskac :)
po za tym kleje tasmy nie na zakladke tylko na styk i podklejam cienkim bardzo mocnym materialem lepiej sie prowadzi na sankach i wbrew obawom nie peka
pozdrawiam
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
rufles, ja w rekawiczkach grubych skorzano-materialowych szlifuje :) bo nie lubie sie z ta woda chlapac...
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
eeeee woda fajna jest to taki przerywnik... szlifujesz... grzeje sie... i siup do wody wyciagasz i patrzysz jak szlif wychodzi a z ostrza unosi sie para... poezja normalnie a nie pilnikowanie "lu-laj-ze-je-zu-niu... itak dalej i tak dalej... :) eh az sie chce isc i jeszcze poszlifowac. ale teraz to juz sobie stopery w uszy wsadze bo szkoda zdrowia.
pozdrawiam
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
stopery sa bardzo niezdrowe. polecam nauszniki takie te no sluchawki ;)
  • 0

budo_age159
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
Fajna zabawka, chyba też takąsobię sprawię :)
  • 0

budo_-simon-
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bielsk Podlaski

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
male wytlumaczenie dlaczego lepiej sluchawki a nie stopery :

stopery dzialaja ujemnie na uszy. spowodowane jest to tym, ze podczas stosowania stoperow w przewodzie sluchowym nie ma 'przewiewu'-co prowadzi do zwiekszenia wilgotnosci w przewodzie sluchowym a co za tym idzie do zwiekszonego namanazania bakterii i grzybow, ktore moga prowadzic do powaznych infekcji takich jak zapalenie ucza srodkowego etc.

Pozdrawiam
Kamil
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
witam
kilka dni temu znalazlem na necie ze bardzo dobry sposob to koreczki z rozmoczonego papieru toaletowego (faktycznie sprawdza sie tylko trzeba w cieplej wodzie moczyc bo zimna w uchu nie jest ok) faktycznie tlumilo i bylo niezle ale kupilem wczoraj w Leroyu za 5pln nauszniki najtansze jakie byly ale tlumoia bardzo fajnie. moze nie sa to peltory ale do mojej szlifierki nadaja sie lepiej niz dobrze...
pozdrawiam
  • 0

budo_golmen
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 541 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
kuuuutwa - a ja swojej skończyć nie potrafię...

CO DO ROLEK- łatwo dostępne są rolki do paleciaków - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i stosunkowo niedrogie (jeśli 40 za kółko z ułożyskowaniem to niedrogo....)
hurtowni z tego typu asortymentem jest w każdej miescinie ze trzy.
  • 0

budo_wielorybek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka

hehe Mikop teraz to ja sie ucze szlifowac :) dochodze do ciekawych wnioskow:
- zeby szlif byl rowny to trzeba miec naczynie z woda :) bo stal podczas szlifowania sie mocno (naprawde mocno) grzeje :) i parzy w paluchy a jak parzy to ciezko rowno i ladnie dociskac :)


Radzę tą część stali, która będzie rękojeścią owinąć długą szmatką i zawiązać mocno na supełek, po czym namoczyć szmatkę w wodzie. Szmatka będzie się grzała, ale nie na tyle aby parzyć. Kiedyś tą metodą zlutowałem kawałek rurki miedzianej, która z jednej strony przykręcona była przez przejściówkę do rury plastikowej. Obawiałem się, że rura plastikowa może za bardzo się nagrzać od płomienia palnika. Pomimo "ostrego grzania" miedzi, plastik owinięty mokrą szmatką był tylko ciepły. Dało się bez problemu dotknąć ręką. Stal ma gorszą przewodność cieplną niż miedź.
  • 0

budo_rufles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bialystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
Wielorybku pomysl moze i do lutowania dobry ale szlifowanie wymaga sporo precyzji a niewiem czy szmatka by tego nie utrudnila. po za tym grzeje sie nie tyle raczka co druga strona ostrza (wczesniej dociskalem druga reka) wiec parzylo w paluchy teraz dzieki wskazowkom naszego Mistrza szlifierki - Guldana i tez tak jak On dociskam klockiem.
pozdrawiam
  • 0

budo_ws
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Tasmoweczka
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jakimiś tam specjalnymi gumami, firma - spoko, cen nie znam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024